• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
7
Yargıtay'dan internet şifrelerini değiştirtecek emsal karar

2021-10-28 01:25:36
Yargıtay'dan internet şifrelerini değiştirtecek emsal karar

Yargıtay, internette işlenen hakaret ve benzeri suçlar işleyen kişiler ile birlikte, internete bağlanılan hattın sahiplerinin de manevi tazminat cezası ödeyeceğine dair karar verdi.

#1
Foto - Hepimiz bazen evimize gelen bir misafirle, bazen alt komşumuzla ya da gerekli anlarda mobil internetlerimizin şifrelerini arkadaşlarımızla paylaşıyoruz.

Hepimiz bazen evimize gelen bir misafirle, bazen alt komşumuzla ya da gerekli anlarda mobil internetlerimizin şifrelerini arkadaşlarımızla paylaşıyoruz.

#2
Foto - Ancak Yargıtay'dan gelen yeni bir karar, bu alışkanlığımızı gözden geçirmemize sebep olacak gibi görünüyor.

Ancak Yargıtay'dan gelen yeni bir karar, bu alışkanlığımızı gözden geçirmemize sebep olacak gibi görünüyor.

#3
Foto - İnternette işlenen suçlarla ilgili Yargıtay oldukça dikkat çeken bir karar aldı.

İnternette işlenen suçlarla ilgili Yargıtay oldukça dikkat çeken bir karar aldı.

#4
Foto - Hakaret içerikli paylaşımda bulunan kişilerle birlikte kullanılan cihazın internete bağlandığı internet hattının sahibinin de manevi tazminat ödemesi gerektiğine karar verildi.

Hakaret içerikli paylaşımda bulunan kişilerle birlikte kullanılan cihazın internete bağlandığı internet hattının sahibinin de manevi tazminat ödemesi gerektiğine karar verildi.

#5
Foto - Bu karara göre diyelim ki bir arkadaşınızla internet şifrenizi paylaştınız ve o da internet üzerinden bir hakaret ya da herhangi bir suç işledi.

Bu karara göre diyelim ki bir arkadaşınızla internet şifrenizi paylaştınız ve o da internet üzerinden bir hakaret ya da herhangi bir suç işledi.

#6
Foto - Bu senaryoda internet hattının sahibi siz olduğunuz için siz de suçu işleyen kişi ile birlikte 'sorumlu' tutuluyorsunuz.

Bu senaryoda internet hattının sahibi siz olduğunuz için siz de suçu işleyen kişi ile birlikte 'sorumlu' tutuluyorsunuz.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23