• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
12
Vergi affı yapılacak mı? Vergi indirimi var mı son dakika vergi affı haberi

2020-06-06 15:09:40
Vergi affı yapılacak mı? Vergi indirimi var mı son dakika vergi affı haberi

Vergi affı vergi indirimi gelecek mi? Özellikle koronavirüs salgını sürecinde zor günler geçiren esnaf ile şirketlerin talep ettiği vergi affı ile ilgili açıklamalarda bulunan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak vergi affı olmayacağını ancak bir yapılandırma, destek veya başka düzenlemeler gibi kararların yapılabileceğine işaret etti.

#1
Foto - Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Ofisi’nde basın mensupları ve ekonomistlerle bir araya geldi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Ofisi’nde basın mensupları ve ekonomistlerle bir araya geldi.

#2
Foto - Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak vergi affı konusu hakkında önemli açıklamalarda bulunarak bu konuya karşı olduğunu ifade etti.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak vergi affı konusu hakkında önemli açıklamalarda bulunarak bu konuya karşı olduğunu ifade etti.

#3
Foto - Bakan Albayrak vergi affına ilişkin son dakika açıklamasında bulundu.

Bakan Albayrak vergi affına ilişkin son dakika açıklamasında bulundu. "Vergi affı gibi algılanabilecek konulara sıcak bakmıyorum"

#4
Foto - Berat Albayrak,

Berat Albayrak, "Vergi affı ya da indirimi gündeme gelebilir mi?" şeklindeki soru üzerine, vergi indirimleri konusunun her dönem süre gelen bir konu olduğunu belirtti.

#5
Foto - Vergi affı gibi algılanabilecek konulara olumlu ve sıcak bakmadığını söyleyen Albayrak,

Vergi affı gibi algılanabilecek konulara olumlu ve sıcak bakmadığını söyleyen Albayrak, "Ama yapılandırma noktasında olsun, farklı destekler ve düzenlemeler yaptık.

#6
Foto - Vergi affı gibi algılanmayacak konularda bir sıkıntı görmüyorum.

Vergi affı gibi algılanmayacak konularda bir sıkıntı görmüyorum." dedi.

#7
Foto - Albayrak, şu an itibarıyla piyasanın normalleşmesini yakından takip ettiklerini belirterek, şunları değerlendirmelerde bulundu:

Albayrak, şu an itibarıyla piyasanın normalleşmesini yakından takip ettiklerini belirterek, şunları değerlendirmelerde bulundu:

#8
Foto -

"Salgının hangi sektörlere hangi alanlarda ne kadar etkisi var veya yok. Dataya ve sahip olduğumuz bilgiye bakarak adım atmamız daha rasyonel ve gerçekçi.

#9
Foto - Sosyal medya mecrasında veya farklı alanlarda 'trend topic' olmuş konulara dönmek yerine realize olmuş datalar üzerinden hareket etmek lazım.

Sosyal medya mecrasında veya farklı alanlarda 'trend topic' olmuş konulara dönmek yerine realize olmuş datalar üzerinden hareket etmek lazım.

#10
Foto - Yakından takip ediyoruz. Sektör bazında bu manada talep unsuru oluşturacak kurumlar, bireyler bazından ihtiyaç dahilinde olursa her türlü çalışmayı ekonominin paydaşlarının iktisadi faaliyetlerini düzenlemek için atabiliriz. Ama şu anda bu çerçevede somut bir şey olduğunu söyleyemem.

Yakından takip ediyoruz. Sektör bazında bu manada talep unsuru oluşturacak kurumlar, bireyler bazından ihtiyaç dahilinde olursa her türlü çalışmayı ekonominin paydaşlarının iktisadi faaliyetlerini düzenlemek için atabiliriz. Ama şu anda bu çerçevede somut bir şey olduğunu söyleyemem.

#11
Foto - Bu ikinci çeyreğin etkileriyle veya tüm ekonomik ve iktisadi faaliyetteki etkilerin sonuçlarını gördükten sona bazı alanlarda daha somut yorum yapabilirim. Ama bu çerçevede bir gelişme yok.

Bu ikinci çeyreğin etkileriyle veya tüm ekonomik ve iktisadi faaliyetteki etkilerin sonuçlarını gördükten sona bazı alanlarda daha somut yorum yapabilirim. Ama bu çerçevede bir gelişme yok."

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı