• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
9
Uzmanlar uyardı! Hamsinin kuyruğunu yersek bakın ne olur

2021-11-26 11:34:14
Uzmanlar uyardı! Hamsinin kuyruğunu yersek bakın ne olur

Kanserden beyin fonksiyonlarına, dişlerden kemiklere kadar insan vücuduna sayısız faydaları bulunan hamsi sağlıklı bir vücut için olmazsa olmazlardandır. Haftada iki kez omega 3 açısından zengin sağlıklı protein kaynağı hamsi ve ya balık tüketmek gerektiğini belirten uzmanlar bebeklerde; otizm, hiperaktivite, dikkat eksikliği gibi rahatsızlıkların etkilerini azaltabileceğini belirtiyor.

#1
Foto - Uzmanlara göre, üstelik balığın kafası, kuyruğu ve kılçığı da kalsiyum açısından oldukça zengindir ve atılmaması gerektiğini ifade ettiler. Balığın pullarının yüksek oranda kalsiyum ve fosfat içerdiğini belirten Japon bilim adamları, eklem ağrıları ve cilt yumuşaklığı için balık pullarının bulunmaz bir ilaç olduğunu belirtiler.

Uzmanlara göre, üstelik balığın kafası, kuyruğu ve kılçığı da kalsiyum açısından oldukça zengindir ve atılmaması gerektiğini ifade ettiler. Balığın pullarının yüksek oranda kalsiyum ve fosfat içerdiğini belirten Japon bilim adamları, eklem ağrıları ve cilt yumuşaklığı için balık pullarının bulunmaz bir ilaç olduğunu belirtiler.

#2
Foto - Türkiye’de balık tüketimi yıllık 8 kg düzeyinde. Oysa bu sayı dünya genelinde 16, Avrupa’da ise 22 kg düzeyindedir. Yani 3 tarafı denizlerle çevrili ülkemizde ne yazık ki bu zengin protein kaynağından yeteri kadar yararlanamıyoruz. İşte balığın sağlığımıza faydaları...

Türkiye’de balık tüketimi yıllık 8 kg düzeyinde. Oysa bu sayı dünya genelinde 16, Avrupa’da ise 22 kg düzeyindedir. Yani 3 tarafı denizlerle çevrili ülkemizde ne yazık ki bu zengin protein kaynağından yeteri kadar yararlanamıyoruz. İşte balığın sağlığımıza faydaları...

#3
Foto - Vücut direncini artırır, ALS Hastalığı'nda bağışıklığı güçlendirecek besinler arasındadır. Özellikle hamilelikte ve kemik erimesinde (Osteoporoz) çok faydalıdır.

Vücut direncini artırır, ALS Hastalığı'nda bağışıklığı güçlendirecek besinler arasındadır. Özellikle hamilelikte ve kemik erimesinde (Osteoporoz) çok faydalıdır.

#4
Foto - Sağlıklı bir cilt ve saç için gerekli protein, vitamin ve mineraller balıkta yeterince bulunur. Büyüme çağındaki çocukların boylarının daha hızlı uzamasına katkı sağlar.

Sağlıklı bir cilt ve saç için gerekli protein, vitamin ve mineraller balıkta yeterince bulunur. Büyüme çağındaki çocukların boylarının daha hızlı uzamasına katkı sağlar.

#5
Foto - Dengeli bir beslenme düzeninde tüketildiğinde kilo vermenize yardımcı olur. Güçlü tırnaklara sahip olmanıza yardımcı olur.

Dengeli bir beslenme düzeninde tüketildiğinde kilo vermenize yardımcı olur. Güçlü tırnaklara sahip olmanıza yardımcı olur.

#6
Foto - Depresyona karşı büyük fayda sağlar. Depresyona yakalanma ihtimalini yüzde 17’ye kadar azaltır. Yüksek tansiyonu düşürmede etkilidir.

Depresyona karşı büyük fayda sağlar. Depresyona yakalanma ihtimalini yüzde 17’ye kadar azaltır. Yüksek tansiyonu düşürmede etkilidir.

#7
Foto - Düzenli balık yiyen büyüme çağındaki çocukların boyları çok daha hızlı ve sağlıklı uzar. Retina, beyin ve sperm hücrelerinin tam olarak çalışmalarını sağlar.

Düzenli balık yiyen büyüme çağındaki çocukların boyları çok daha hızlı ve sağlıklı uzar. Retina, beyin ve sperm hücrelerinin tam olarak çalışmalarını sağlar.

#8
Foto - İyi kolesterolü (HDL) arttırır. Kalp krizi riskini yarı yarıya azaltır. Sinirleri koruyarak migren ataklarını azaltmaya yardımcı olur.

İyi kolesterolü (HDL) arttırır. Kalp krizi riskini yarı yarıya azaltır. Sinirleri koruyarak migren ataklarını azaltmaya yardımcı olur.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23