• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
6
Uzman isim tarih vererek Türkiye’nin adımını açıkladı! Altın, gram altın alacaklara ‘ciddi’ çağrı

2021-12-06 15:30:13
Uzman isim tarih vererek Türkiye’nin adımını açıkladı! Altın, gram altın alacaklara ‘ciddi’ çağrı

Milyonlarca yatırımcı, vatandaş altın fiyatlarının hareketliliği sonrası soluğu kuyumcu ve dövizcilerde alırken her gün yeni gelişme ve uzman tahminleri meydana geliyor. Altın fiyatlarında son durum nedir? Gram altın fiyatlarında neler olacak? İşte detaylar…

#1
Foto - Omicron varyantının küresel piyasalarda yarattığı belirsizlikle geçen haftayı inişli çıkışlı bir seyirle geçiren ons altın, cuma günü açıklanan ABD tarım dışı istihdam verisi sonrasında 1,780 doların üzerine tırmanmıştı. Yeni haftaya yatay bir seyirle başlayan değerli metal 1,785 dolar civarında işlem görüyor.

Omicron varyantının küresel piyasalarda yarattığı belirsizlikle geçen haftayı inişli çıkışlı bir seyirle geçiren ons altın, cuma günü açıklanan ABD tarım dışı istihdam verisi sonrasında 1,780 doların üzerine tırmanmıştı. Yeni haftaya yatay bir seyirle başlayan değerli metal 1,785 dolar civarında işlem görüyor.

#2
Foto - Gram altın ise küresel altın fiyatlarının toparlanması ve dolar/TL'deki yüksek seviyelerle 788 TL civarında bulunuyor.

Gram altın ise küresel altın fiyatlarının toparlanması ve dolar/TL'deki yüksek seviyelerle 788 TL civarında bulunuyor.

#3
Foto - Küresel piyasalarda yaşanan gelişmeler altın fiyatlarının rekor tazelemesine neden oluyor. Kısa dönemde kâr satışları ve ABD-Çin arasında yaşanan gerginlik nedeniyle fiyatlarda geri çekilme yaşansa da altın, en güvenli yatırım aracı olma unvanını koruyor.

Küresel piyasalarda yaşanan gelişmeler altın fiyatlarının rekor tazelemesine neden oluyor. Kısa dönemde kâr satışları ve ABD-Çin arasında yaşanan gerginlik nedeniyle fiyatlarda geri çekilme yaşansa da altın, en güvenli yatırım aracı olma unvanını koruyor.

#4
Foto - Hacıoğlu Madencilik CEO'su Yasin Hacıoğlu konuyla ilgili yaptığı açıklamada, gram altın fiyatının yılsonunda 800 liraya kadar yükselebileceğini belirtti. Son dönemde yaşanan geri çekilmenin geçici olduğunu ifade eden Yasin Hacıoğlu, “Gram fiyatında en düşük direnç 733 lira bandı. Ons fiyatında ise 1.765-1.778 lira arasında değişecektir. Bu durumda vatandaşlar ve yatırımcılar tarafında alım işlemi güçleneceği için yine bir çıkış yakalanacaktır” dedi. Özellikle 2022 yılı başına dikkat çeken Hacıoğlu, “2022 yılı altının zirve yaptığı bir yıl olacak. Belki yılın ilk çeyreği biraz esneme yapabilir ama yılsonu ciddi yükseliş göreceğiz. 2023 için ise tahminlerimiz yine yukarı yönlü. Kısaca altın güvenli liman algısını daha da güçlendirecek demek doğru olur” dedi.

Hacıoğlu Madencilik CEO'su Yasin Hacıoğlu konuyla ilgili yaptığı açıklamada, gram altın fiyatının yılsonunda 800 liraya kadar yükselebileceğini belirtti. Son dönemde yaşanan geri çekilmenin geçici olduğunu ifade eden Yasin Hacıoğlu, “Gram fiyatında en düşük direnç 733 lira bandı. Ons fiyatında ise 1.765-1.778 lira arasında değişecektir. Bu durumda vatandaşlar ve yatırımcılar tarafında alım işlemi güçleneceği için yine bir çıkış yakalanacaktır” dedi. Özellikle 2022 yılı başına dikkat çeken Hacıoğlu, “2022 yılı altının zirve yaptığı bir yıl olacak. Belki yılın ilk çeyreği biraz esneme yapabilir ama yılsonu ciddi yükseliş göreceğiz. 2023 için ise tahminlerimiz yine yukarı yönlü. Kısaca altın güvenli liman algısını daha da güçlendirecek demek doğru olur” dedi.

#5
Foto - YENİ REZERVLER PİYASAYI RAHATLATACAK Türkiye’deki altın madenleri hakkında konuşan Hacıoğlu, “Ağrı’da temeli atılan bir altın madeni var. Orada da 5 ton civarında bir rezerv mevcut. Bunun işlenip piyasaya girmesi 2022 sonunu bulacaktır. Bu altın piyasasını rahatlan bir yatırım” diye konuştu.

YENİ REZERVLER PİYASAYI RAHATLATACAK Türkiye’deki altın madenleri hakkında konuşan Hacıoğlu, “Ağrı’da temeli atılan bir altın madeni var. Orada da 5 ton civarında bir rezerv mevcut. Bunun işlenip piyasaya girmesi 2022 sonunu bulacaktır. Bu altın piyasasını rahatlan bir yatırım” diye konuştu.

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23