• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
8
Türkiye'nin hamlesi sonrası komşudan apar topar BAE adımı geldi

2021-12-06 11:32:19
Türkiye'nin hamlesi sonrası komşudan apar topar BAE adımı geldi

Geçtiğimiz günlerde BAE ile normalleşen Türkiye ile rekabete girişmek için çeşitli akılalmaz adımlar atan Yunanistan, ülkesini yabancı ülkelere açmaya devam ediyor.

#1
Foto - Doğu Akdeniz'de Türkiye karşısında istediği noktaya gelemediği için kendisine müttefik arayışına giren Yunanistan, topraklarındaki ABD askeri mevcudiyetini artırıyor.

Doğu Akdeniz'de Türkiye karşısında istediği noktaya gelemediği için kendisine müttefik arayışına giren Yunanistan, topraklarındaki ABD askeri mevcudiyetini artırıyor.

#2
Foto - Yunan basını, yenilenen ABD-Yunanistan Karşılıklı Savunma İşbirliği Anlaşması (MDCA) ile birlikte ABD'nin Yunanistan'daki mevcut beş üsse ek olarak dört yeni askeri üssün daha kurulacağını bildirdi.

Yunan basını, yenilenen ABD-Yunanistan Karşılıklı Savunma İşbirliği Anlaşması (MDCA) ile birlikte ABD'nin Yunanistan'daki mevcut beş üsse ek olarak dört yeni askeri üssün daha kurulacağını bildirdi.

#3
Foto - Haberde,

Haberde, "İskiri adasındaki erken uyarı üssüne ek olarak Salamis deniz üssüne, Kastelli, Kalamata ve Andravida hava üslerine sahip olacağız" ifadeleri kullanıldı.

#4
Foto -

"Amerika Birleşik Devletleri, Dedeağaç'taki Giannouli kampının bir kısmını, Litochoro'daki atış poligonunu ve Stefanovikio Askeri Havaalanı yanındaki Georgoulas kampını da devretti" bilgisi verilen haber, şöyle devam etti:

#5
Foto - Beş ABD üssünde yüzlerce uçak, tank, tanksavar silahı, havan topu, zırhlı araç, ağır silah, radar ve hava savunma sistemi olduğu vurgulanan habere göre, ek silah sistemlerinin de Yunanistan'a sevk edileceği kaydedildi.

Beş ABD üssünde yüzlerce uçak, tank, tanksavar silahı, havan topu, zırhlı araç, ağır silah, radar ve hava savunma sistemi olduğu vurgulanan habere göre, ek silah sistemlerinin de Yunanistan'a sevk edileceği kaydedildi.

#6
Foto - Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) elinde Yunan Mirage 2000-5Mk.2 ile neredeyse aynı özelliklere sahip en az 60 adet kullanılmış ancak çok iyi durumda olan Mirage 2000-9 uçağı olduğu biliniyor. Alınan bilgiye göre Fransa'dan Rafale jeti alacak ülke, bu uçakları satmaya sıcak bakıyor.

Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) elinde Yunan Mirage 2000-5Mk.2 ile neredeyse aynı özelliklere sahip en az 60 adet kullanılmış ancak çok iyi durumda olan Mirage 2000-9 uçağı olduğu biliniyor. Alınan bilgiye göre Fransa'dan Rafale jeti alacak ülke, bu uçakları satmaya sıcak bakıyor.

#7
Foto - Yunan Hava Kuvvetleri tarafından çok düşük bir fiyata, 40 ila 60 adet Mirage 2000-9'un tüm silahlarıyla birlikte satın alınması, Yunan F-16 VIPER'in mevcut yükseltme programlarıyla birlikte, Atina'nın hava gücünü ciddi şekilde artıracak. Bu avcı uçaklar olası bir Yunan-Türk çatışması durumunda doğrudan vurma görevlerinde, yüzey hedeflerine saldırmada ve elektronik gözetleme/müdahalede kullanılacak.

Yunan Hava Kuvvetleri tarafından çok düşük bir fiyata, 40 ila 60 adet Mirage 2000-9'un tüm silahlarıyla birlikte satın alınması, Yunan F-16 VIPER'in mevcut yükseltme programlarıyla birlikte, Atina'nın hava gücünü ciddi şekilde artıracak. Bu avcı uçaklar olası bir Yunan-Türk çatışması durumunda doğrudan vurma görevlerinde, yüzey hedeflerine saldırmada ve elektronik gözetleme/müdahalede kullanılacak.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23