• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
10
Türkiye yıllardır bekliyordu! Sonunda başarıldı

2020-09-25 11:16:20
Türkiye yıllardır bekliyordu! Sonunda başarıldı

Türk Havacılık Ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) tarafından geliştirilen Gökbey Genel Maksat helikopteri, 2020 yılının sonuna kadar yerli motoru ile buluşacak.

#1
Foto - Çalışmalar sonunda meyve vermeye başladı. TUSAŞ tarafından üretilen yerli ve milli helikoptere ‘milli motor’ da eklendi.

Çalışmalar sonunda meyve vermeye başladı. TUSAŞ tarafından üretilen yerli ve milli helikoptere ‘milli motor’ da eklendi.

#2
Foto - Türk Havacılık Ve Uzay Sanayii tarafından geliştirilen ve yapımı neredeyse tamamlanan ‘yerli motor’ çalıştırılmak için gün sayıyor.

Türk Havacılık Ve Uzay Sanayii tarafından geliştirilen ve yapımı neredeyse tamamlanan ‘yerli motor’ çalıştırılmak için gün sayıyor.

#3
Foto - Yıl sonuna kadar tamamlanması planan motor Gökbey helikopteriyle semada yerini alacak.

Yıl sonuna kadar tamamlanması planan motor Gökbey helikopteriyle semada yerini alacak.

#4
Foto - TUSAŞ Helikopter Genel Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Yıldırım Kemal Yıllıkçı, yaptığı açıklamada, “Bu sene sonu itibarıyla ilk yerli motorumuzu Gökbey helikopterimize entegre etmeye başlayacağız. Ön prototip diyeceğimiz, helikopter üzerine yerleştirme açısından önemli olan motor prototiplerini alacağız”

TUSAŞ Helikopter Genel Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Yıldırım Kemal Yıllıkçı, yaptığı açıklamada, “Bu sene sonu itibarıyla ilk yerli motorumuzu Gökbey helikopterimize entegre etmeye başlayacağız. Ön prototip diyeceğimiz, helikopter üzerine yerleştirme açısından önemli olan motor prototiplerini alacağız”

#5
Foto - Milli teknoloji sloganı hamlesiyle yola çıkan TUSAŞ, Türkiye’de sayısız teknolojilerine bir yenisini daha ekliyor. İlk yerli motorumuzu üreten TUSAŞ Türk tarihinde bir ilki gerçekleştirecek.

Milli teknoloji sloganı hamlesiyle yola çıkan TUSAŞ, Türkiye’de sayısız teknolojilerine bir yenisini daha ekliyor. İlk yerli motorumuzu üreten TUSAŞ Türk tarihinde bir ilki gerçekleştirecek.

#6
Foto - TUSAŞ Helikopter Genel Müdür’ü Doç. Dr. Kemal Yıllıkçı yatığı açıklamada, “Bu sene sonu itibarıyla ilk yerli motorumuzu Gökbey helikopterimize entegre etmeye başlayacağız. Ön prototip diyeceğimiz, helikopter üzerine yerleştirme açısından önemli olan motor prototiplerini alacağız”

TUSAŞ Helikopter Genel Müdür’ü Doç. Dr. Kemal Yıllıkçı yatığı açıklamada, “Bu sene sonu itibarıyla ilk yerli motorumuzu Gökbey helikopterimize entegre etmeye başlayacağız. Ön prototip diyeceğimiz, helikopter üzerine yerleştirme açısından önemli olan motor prototiplerini alacağız”

#7
Foto - Tamamen yerli ve milli olarak tasarlanan sistemleri üzerinde taşıyan Gökbey Genel Maksat Helikopteri'nin sertifikasyon ve geliştirme test uçuşlarının başarılı şekilde devam ettiğini vurgulayan Yıllıkçı, şu bilgileri verdi:

Tamamen yerli ve milli olarak tasarlanan sistemleri üzerinde taşıyan Gökbey Genel Maksat Helikopteri'nin sertifikasyon ve geliştirme test uçuşlarının başarılı şekilde devam ettiğini vurgulayan Yıllıkçı, şu bilgileri verdi:

#8
Foto - TUSAŞ Motor Sanayii çok başarılı şekilde motoru geliştirmekte. Motoru da dahil ettiğimiz zaman Gökbey helikopterimiz tamamen yerli ve milli bir helikopter olacak, hiçbir sistem bakımından dışarıya bağımlı olmayan, herhangi bir kısıtı bulunmayan hale gelecek.

TUSAŞ Motor Sanayii çok başarılı şekilde motoru geliştirmekte. Motoru da dahil ettiğimiz zaman Gökbey helikopterimiz tamamen yerli ve milli bir helikopter olacak, hiçbir sistem bakımından dışarıya bağımlı olmayan, herhangi bir kısıtı bulunmayan hale gelecek.

#9
Foto - Gökbey helikopteri prototip motor çalışmaları.

Gökbey helikopteri prototip motor çalışmaları.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23