• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
12
Türkiye Osmanlı mirası için harekete geçti...

2021-03-19 12:53:05
Türkiye Osmanlı mirası için harekete geçti... "Çok güzel olacak" deyip duyurdu

Arnavutluk Başbakanı Edi Rama, ülkenin kuzeyindeki İşkodra şehrinde Türkiye'nin desteğiyle restore edilecek Kurşunlu Camisi'ni ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

#1
Foto - Kültür Bakanı Elva Margariti ile beraber Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından onarılacak camiyi gezen Rama, bu ziyarete ilişkin sosyal medya hesabından paylaşım yaptı.

Kültür Bakanı Elva Margariti ile beraber Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından onarılacak camiyi gezen Rama, bu ziyarete ilişkin sosyal medya hesabından paylaşım yaptı.

#2
Foto - Tarihi cami ile çevresinin restorasyon ve dönüşümü projesine başladıklarını aktaran Rama, buranın bir mabet olarak sadece inananlara hizmet etmeyeceğini, aynı zamanda İşkodra'nın da önemli turistik cazibe merkezi haline geleceğini ifade etti.

Tarihi cami ile çevresinin restorasyon ve dönüşümü projesine başladıklarını aktaran Rama, buranın bir mabet olarak sadece inananlara hizmet etmeyeceğini, aynı zamanda İşkodra'nın da önemli turistik cazibe merkezi haline geleceğini ifade etti.

#3
Foto - Olağanüstü kültürel anıtlar niteliği de taşıyan bazı camilerin restorasyonunu uzun zamandır istediğini belirten Rama,

Olağanüstü kültürel anıtlar niteliği de taşıyan bazı camilerin restorasyonunu uzun zamandır istediğini belirten Rama, "Bu cami (Kurşunlu Camisi) de onlarda biri. Sonunda gerçekleşecek. İnanıyorum ki çok güzel olacak." dedi.

#4
Foto - Bakan Margariti de caminin restore edilerek şehirdeki Müslümanlara tamamen işlevsel bir şekilde iade edileceğini kaydetti.

Bakan Margariti de caminin restore edilerek şehirdeki Müslümanlara tamamen işlevsel bir şekilde iade edileceğini kaydetti.

#5
Foto - Kurşunlu Camisi'nin restorasyonuyla ilgili protokol, Arnavutluk Başbakanı Edi Rama'nın ocak ayında Türkiye'ye gerçekleştirdiği resmi ziyarette, Türkiye Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile Arnavutluk Kültür Bakanı Margariti tarafından imzalanmıştı.

Kurşunlu Camisi'nin restorasyonuyla ilgili protokol, Arnavutluk Başbakanı Edi Rama'nın ocak ayında Türkiye'ye gerçekleştirdiği resmi ziyarette, Türkiye Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile Arnavutluk Kültür Bakanı Margariti tarafından imzalanmıştı.

#6
Foto - 18. yüzyılda inşa edilen ve diğer adı Buşatlı Mehmet Paşa Camisi olan bu Osmanlı camisi, Vakıflar Genel Müdürlüğünce onarılacak.

18. yüzyılda inşa edilen ve diğer adı Buşatlı Mehmet Paşa Camisi olan bu Osmanlı camisi, Vakıflar Genel Müdürlüğünce onarılacak.

#7
Foto - Restorasyon çalışmaları kapsamında, bölgedeki nehirlere açılan sulama kanallarının meydana getirdiği taşkınlar yüzünden avlusundaki Osmanlı kabirleri haftalarca sular altında kalan camide geniş çaplı çalışma yapılacak.

Restorasyon çalışmaları kapsamında, bölgedeki nehirlere açılan sulama kanallarının meydana getirdiği taşkınlar yüzünden avlusundaki Osmanlı kabirleri haftalarca sular altında kalan camide geniş çaplı çalışma yapılacak.

#8
Foto - Mimari bütünlüğünü koruyan, fakat taşkınların da etkisiyle giderek metruk hale gelen Kurşunlu Camisi'nin kurşun örtüsü yenilenecek, derz, sıva işleri, minber ve ahşap işleri yapılacak.

Mimari bütünlüğünü koruyan, fakat taşkınların da etkisiyle giderek metruk hale gelen Kurşunlu Camisi'nin kurşun örtüsü yenilenecek, derz, sıva işleri, minber ve ahşap işleri yapılacak.

#9
Foto - Camide yağmur sularının tahliyesi için taşkın önleme sisteminin de yapılması hedefleniyor.

Camide yağmur sularının tahliyesi için taşkın önleme sisteminin de yapılması hedefleniyor.

#10
Foto -

#11
Foto -

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23