• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
17
Türkiye çok kez uyarmıştı! Trump olaylar patlak verince 'terör örgütü' ilan etti

2020-05-31 20:36:49
Türkiye çok kez uyarmıştı! Trump olaylar patlak verince 'terör örgütü' ilan etti

ABD'de George Floyd'un bir polis memuru tarafından boğularak öldürülmesi sonrası olaylar patlak verdi. Olayların bir türlü önüne geçilemezken Trump'tan bir son dakika kararı geldi.

#1
Foto - ABD Başkanı Donald Trump, Anti-Faşist Protesto Hareketi’ni (ANTIFA) terör örgütü olarak ilan edeceklerini açıkladı.

ABD Başkanı Donald Trump, Anti-Faşist Protesto Hareketi’ni (ANTIFA) terör örgütü olarak ilan edeceklerini açıkladı.

#2
Foto - ABD'nin Minnesota eyaletinde bulunan Minneapolis kentinde gözaltına alınırken, polis tarafından öldürülen George Floyd için ülke genelinde protesto gösterileri devam ediyor.

ABD'nin Minnesota eyaletinde bulunan Minneapolis kentinde gözaltına alınırken, polis tarafından öldürülen George Floyd için ülke genelinde protesto gösterileri devam ediyor.

#3
Foto - ABD Başkanı Donald Trump, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada Anti-Faşist Protesto Hareketi’ni (ANTIFA) terör örgütü olarak ilan edeceklerini duyurdu.

ABD Başkanı Donald Trump, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada Anti-Faşist Protesto Hareketi’ni (ANTIFA) terör örgütü olarak ilan edeceklerini duyurdu.

#4
Foto - Trump, “Amerika Birleşik Devletleri ANTIFA'yı terör örgütü olarak ilan edecek” dedi.

Trump, “Amerika Birleşik Devletleri ANTIFA'yı terör örgütü olarak ilan edecek” dedi.

#5
Foto - ABD Başkanı, Floyd cinayetinin ardından başlayan şiddet olaylarının arkasında ANTIFA ve diğer radikal sol grupların olduğunu öne sürmüştü.

ABD Başkanı, Floyd cinayetinin ardından başlayan şiddet olaylarının arkasında ANTIFA ve diğer radikal sol grupların olduğunu öne sürmüştü.

#6
Foto - Öte yandan ANTIFA, ABD’de 2017 yılında Virginia eyaletinin Charlottesville kentinde yaşanan şiddet olaylarında ortaya çıkmıştı.

Öte yandan ANTIFA, ABD’de 2017 yılında Virginia eyaletinin Charlottesville kentinde yaşanan şiddet olaylarında ortaya çıkmıştı.

#7
Foto - Antifa (Anti-faşist hareketin kısaltması) sol eğilimli olarak nitelendirilebilecek bir hareket.

Antifa (Anti-faşist hareketin kısaltması) sol eğilimli olarak nitelendirilebilecek bir hareket.

#8
Foto - Trump'ın suçladığı Antifa, Suriye'de PKK ile işbirliği yapmakla da biliniyor.

Trump'ın suçladığı Antifa, Suriye'de PKK ile işbirliği yapmakla da biliniyor.

#9
Foto - Türkiye, Trump'ı Antifa konusunda birçok kez uyardı. Ankara'nın telkinlerini dinlemeyen Trump, Antifa'yı başına bela etti.

Türkiye, Trump'ı Antifa konusunda birçok kez uyardı. Ankara'nın telkinlerini dinlemeyen Trump, Antifa'yı başına bela etti.

#10
Foto - Türkiye, ABD'yi bu konuda birçok defa uyarmasına rağmen ABD, Antifa'yı Suriye'de kullanmayı, eğitmeyi ve silahlandırmayı tercih etmişti.

Türkiye, ABD'yi bu konuda birçok defa uyarmasına rağmen ABD, Antifa'yı Suriye'de kullanmayı, eğitmeyi ve silahlandırmayı tercih etmişti.

#11
Foto - Antifa, Obama ve Trump Döneminde Suriye'nin kuzeyinde devlet eliyle silahlandırıldı.

Antifa, Obama ve Trump Döneminde Suriye'nin kuzeyinde devlet eliyle silahlandırıldı.

#12
Foto - ABD'de geçen hafta polisin gözaltına aldığı Afro-Amerikalıyı güpegündüz öldürmesinin ardından devam eden gösteriler ülkeyi ayağa kaldırdı.

ABD'de geçen hafta polisin gözaltına aldığı Afro-Amerikalıyı güpegündüz öldürmesinin ardından devam eden gösteriler ülkeyi ayağa kaldırdı.

#13
Foto - BD Floyd isimli siyahinin öldürülmesinin ardından başlayan protestolar, büyüyerek devam ediyor. Son olarak sokaklara inen Amerikalılardan bazıları, mağazaları ateşe verdi.

BD Floyd isimli siyahinin öldürülmesinin ardından başlayan protestolar, büyüyerek devam ediyor. Son olarak sokaklara inen Amerikalılardan bazıları, mağazaları ateşe verdi.

#14
Foto - Birçok kentte sokağa çıkma yasağı ilan edilirken, çatışmaların arttığı bölgelerde yağma ve kamu malına zarar verenlerin olduğu açıklandı. Çok sayıda lüks markanın mağazası yağmalanırken çok sayıda özel araç da kundaklandı.

Birçok kentte sokağa çıkma yasağı ilan edilirken, çatışmaların arttığı bölgelerde yağma ve kamu malına zarar verenlerin olduğu açıklandı. Çok sayıda lüks markanın mağazası yağmalanırken çok sayıda özel araç da kundaklandı.

#15
Foto - Minnesota Ulusa Muhafızları’nın İkinci Dünya Savaşı’ndan beri ilk kez aktif hale getirildiği olayların bütün ülkeye yayılmasının ardından birçok kentte sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Sokağa çıkma yasağının uygulandığı şehirler arasında Atlanta, Los Angeles, Philadelphia, Denver, Cincinnati, Portland, Oregon, Lousville ve Kentucky de yer aldı.

Minnesota Ulusa Muhafızları’nın İkinci Dünya Savaşı’ndan beri ilk kez aktif hale getirildiği olayların bütün ülkeye yayılmasının ardından birçok kentte sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Sokağa çıkma yasağının uygulandığı şehirler arasında Atlanta, Los Angeles, Philadelphia, Denver, Cincinnati, Portland, Oregon, Lousville ve Kentucky de yer aldı.

#16
Foto - San Francisco Valisi London Breed, saat 05:00 itibariyle sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini duyurdu. Breed, Ulusal Muhafızlar'ın da göreve hazır bir şekilde beklediğini açıkladı.

San Francisco Valisi London Breed, saat 05:00 itibariyle sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini duyurdu. Breed, Ulusal Muhafızlar'ın da göreve hazır bir şekilde beklediğini açıkladı.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı