• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
8
Sözcü, FETÖ'cülük yaparken, AK Parti iktidarını, Hitler yasaları çıkartmakla suçlamıştı!

2020-10-17 15:18:36
Sözcü, FETÖ'cülük yaparken, AK Parti iktidarını, Hitler yasaları çıkartmakla suçlamıştı!

Yeni Akit Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Ali İhsan Karahasanoğlu, geçmiş 17 Ekimlerdeki gazete manşetlerini yorumladı. Sözcü’nün, 17 Ekim 2014 tarihindeki “Hitler Yasaları” manşetini hatırlatan Karahasanoğlu, “İşte böyle böyle, FETÖ’yle mücadele edilmesin diye ellerinden geleni yaptılar…” değerlendirmesinde bulundu.

#1
Foto - SÖZCÜ, 17 Ekim 2013: “TAYYİP VE ESAD KURBANLARI.” 4 milyon Suriyeli’yi topraklarımızda ağırlıyoruz. Bir de içimizdeki insanlık düşmanlarının “Tayyip Suriyelilere bel bağladı. Onlara oy kullandırarak seçilecek., Onun için Suriyelilere bakıyor” iftirası eşliğinde, “Suriyelilere niye yardım ediyoruz ki?” eleştirilerine muhatap oluyor. Yetmiyor, bir de o Suriyelilerin katili ilan ediliyor.. Başka, mesela Myanmar’da Budistlerin katlettiği Müslümanlardan ya da Çinlilerin katlettiği Uygur Türklerinden de Erdoğan sorumlu tutulamaz mı? Ayıp, nasıl atladınız onları? Hadi hepsini geçtik, 9 yıl oldu “Yahu biz bu Suriyelileri seviyor muyuz, sevmiyor muyuz” diye bir karar veremediniz hâlâ…

SÖZCÜ, 17 Ekim 2013: “TAYYİP VE ESAD KURBANLARI.” 4 milyon Suriyeli’yi topraklarımızda ağırlıyoruz. Bir de içimizdeki insanlık düşmanlarının “Tayyip Suriyelilere bel bağladı. Onlara oy kullandırarak seçilecek., Onun için Suriyelilere bakıyor” iftirası eşliğinde, “Suriyelilere niye yardım ediyoruz ki?” eleştirilerine muhatap oluyor. Yetmiyor, bir de o Suriyelilerin katili ilan ediliyor.. Başka, mesela Myanmar’da Budistlerin katlettiği Müslümanlardan ya da Çinlilerin katlettiği Uygur Türklerinden de Erdoğan sorumlu tutulamaz mı? Ayıp, nasıl atladınız onları? Hadi hepsini geçtik, 9 yıl oldu “Yahu biz bu Suriyelileri seviyor muyuz, sevmiyor muyuz” diye bir karar veremediniz hâlâ…

#2
Foto - CUMHURİYET, 17 Ekim 2013:

CUMHURİYET, 17 Ekim 2013: "GEZİ BARIŞÇI İKTİDAR BÖLÜCÜ." Avrupa Briliği'nin borusunu öttüren kemalist Cumhuriyet gazetesi, 20'ye yakın insanın hayatını kaybettiği gezi olaylarını barışçı ilan eden AB'ın kuyruğuna takılı, AB'a göre bir şey yok, ölen Türk polisi, Türk gençleri.. Ne kadar çok ölen olursa, onların Akdeniz'deki doğalgazı sömürmeleri daha kolay olur. Cumhuriyet'e de burada, ABD'ın uşaklığını yapmak düşer.

#3
Foto - ZAMAN, 17 EEkim 2014:

ZAMAN, 17 EEkim 2014: "HER VATANDAŞ ETKİLENECEK SAVUNMA HAKKI ÇÖKECEK." FETÖ'cü Zaman gazetesine demeç veren isimlere iyi bakın: Av., Ergin Cinmen, Av. Ömer Kavili, Av. İrfan Sönmez, CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, İHG başkanı Günal Kurşun, Prof. Ergun Özbudun.. Hepsi FETÖ'yle iyi ilişkiler kotaran, AK Parti iktidarına ise mesafeli isimler.. Bu FETÖ nasıl bir örgütmüş ki, solcusundan, PKK yandaşına, muhafazakarına, BBP'lisine, CHP'lisine kadar hepsine el atmış.. Sadece bu manşetten, örgütün ne kadar derin olduğunu görebilirsiniz..

#4
Foto - SÖZCÜ, 17 Ekim 2014: “HİTLER YASALARI.” İşte böyle böyle, FETÖ’yle mücadele edilmesin diye ellerinden geleni yaptılar… Bugün “En çok biz mücadele ettik” diyorlar ya, buyrun görün nasıl mücadele ettiklerini… Gerçekten mücadele eden AK Parti iktidarını, yerden yere vurup,

SÖZCÜ, 17 Ekim 2014: “HİTLER YASALARI.” İşte böyle böyle, FETÖ’yle mücadele edilmesin diye ellerinden geleni yaptılar… Bugün “En çok biz mücadele ettik” diyorlar ya, buyrun görün nasıl mücadele ettiklerini… Gerçekten mücadele eden AK Parti iktidarını, yerden yere vurup, "Hitler Yasaları" çıkartmakla itham etmişler.. Neymiş; suikastleri önlemek, bombalı saldırıları önlemek, canlı bombaları durdurmak için "şüphe üzerine arama yapabilmesi", Gestapo usulü imiş.. FETÖ'nün saf insanlardan topladığı sadaka, zekatlarla şirketleri finanse etmesini önleme amaçlı girişimler, Hitler'in kapı kapı yahudileri, komünistleri evlerinden toplayıp öldürmesi ile eşdeğermiş! Bu ülkede evinden toplanıp, kaç kişi Hitler'in yaptığı gibi, faili meçhule gitti, yalancı sahtekarlar..

#5
Foto - TARAF, 17 Ekim 2015: “UYUYAN ÇETELER UYANDIRILDI.” Türkiye’de, bu Taraf’ın tasmasını tutan FETÖ’cülerden daha büyük çete mi varmış? Derin devlet karşıtı gibi gözüken Fikri Sağlar'dan büyük derin devletçi mi varmış? Fikri sağlar, Erdoğan'a,

TARAF, 17 Ekim 2015: “UYUYAN ÇETELER UYANDIRILDI.” Türkiye’de, bu Taraf’ın tasmasını tutan FETÖ’cülerden daha büyük çete mi varmış? Derin devlet karşıtı gibi gözüken Fikri Sağlar'dan büyük derin devletçi mi varmış? Fikri sağlar, Erdoğan'a, "Uyuyan çeteleri uyandırdı" iftirası atmış, FETÖ'cü Taraf da manşete taşımış. Peki bu uyandığı iddia edilen çeteler ne yapmış? Bir tane eylemleri var mı? Bir tane eyleme yönelik hareketleri? Ortada bir tane isim, yahu hepsini geçtik, “Şu köşede birinin gölgesini gördüm” diyen var mı? Peki yoksa; haydi Dengir Mir Mehmet Fırat öldü gitti, bu Fikri Sağlar’ın da, , Gürsel Tekin’in de “Biz ne kullanışlı adamlarmışız” deyip siyaset sahnesinden ellerini eteklerini çekmeleri gerekmez mi?

#6
Foto - BUGÜN, 17 Ekim 2015: EKRANA YARGISIZ İNFAZ.

BUGÜN, 17 Ekim 2015: EKRANA YARGISIZ İNFAZ." Bunu söyleyen kim? CHP kontenjanından RTÜK'e seçilen Süleyman Demirkan. CHP'den deyince, mutlaka FETÖ karşıtlığı vardır" diye düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. O; "lafta kalan FETÖ karşıtlığı". CHP'liler, FETÖ'yle mücadelede, ölümüne kadar FETÖ avukatlığı yapmıştı. İşe bu da bir somut örnek. FETÖ'cü kanallar Digitürk'ten çıkarılmış. CHP'li üye, "Ekrana yasak" diyor. Kimler, kimlerle ne işler kotarmışlar görün, öğrenin.. Anayasa Mahkemesi eski başkanı Haşim Kılıç'ın "zalimliklerle korku devletine dönüştük3 sözünü, Ergun Özbudun'un "Yargı bağımsızlığı kalktı" sözünü, Mustafa Erdoğan'ın "Partizan kolluğun yolu açıldı" sözlerini de not edin. Kimler FETÖ'cülere nasıl sahip çıkmışlar, görün, not edin.

#7
Foto - CUMHURİYET, 17 Ekim 2016: “ÇHD: Cezaevinde tecavüz ediliyor.” İşte Türk solcusunun ahlakına bir başka örnek… İçeride ölüm orucu tutturur, “Sağlıklı, siz karışamazsınız” derler.. Ama aynı kişi, açlıktan tansiyonu çıkıp burnu kanasa “Darp” diye rapor aldırırlar… Eh, Dr. Şebnem Fincancı ve ablaları arkalarında… Ama tecavüz gibi ciddi bir iddia, iddia olarak kalır, neden? Kemalist Cumhuriyet, dindar insanlara yönelik nefret suçu niteliğindeki bu ahlaksız iftirası ile ilgili o gün ve sonraki günlerde, tek somut bir delil sunabildim mi? Hayır. Yalancılar, çünkü. Sahtekarlar.. Müfteriler..

CUMHURİYET, 17 Ekim 2016: “ÇHD: Cezaevinde tecavüz ediliyor.” İşte Türk solcusunun ahlakına bir başka örnek… İçeride ölüm orucu tutturur, “Sağlıklı, siz karışamazsınız” derler.. Ama aynı kişi, açlıktan tansiyonu çıkıp burnu kanasa “Darp” diye rapor aldırırlar… Eh, Dr. Şebnem Fincancı ve ablaları arkalarında… Ama tecavüz gibi ciddi bir iddia, iddia olarak kalır, neden? Kemalist Cumhuriyet, dindar insanlara yönelik nefret suçu niteliğindeki bu ahlaksız iftirası ile ilgili o gün ve sonraki günlerde, tek somut bir delil sunabildim mi? Hayır. Yalancılar, çünkü. Sahtekarlar.. Müfteriler..

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23