• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
7
Sıradan bir dizi değil! Uyanış: Büyük Selçuklu'daki gerçekler ortaya çıktı

2021-01-13 15:53:30
Sıradan bir dizi değil! Uyanış: Büyük Selçuklu'daki gerçekler ortaya çıktı

TRT1 ekranlarında Pazartesi akşamları yayınlanmakta olan Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin perde arkasındaki gerçekleri açıklandı.

#1
Foto - Yayınlandığı ilk günden bu yana büyük ilgi gören dizinin muhteşem sahneleri, çok iyi oyunculukları ve güçlü bir hikayesi var.

Yayınlandığı ilk günden bu yana büyük ilgi gören dizinin muhteşem sahneleri, çok iyi oyunculukları ve güçlü bir hikayesi var.

#2
Foto - Hem aksesuarları hem de mekanları ile çok konuşulan dizinin, savaş sahneleri de oldukça etkileyici bulundu.

Hem aksesuarları hem de mekanları ile çok konuşulan dizinin, savaş sahneleri de oldukça etkileyici bulundu.

#3
Foto - İzleyicilerin büyük ilgisini çeken Uyanış Büyük Selçuklu, çok iyi reyting oranları elde ediyor ve genelde de pazartesi akşamları tüm kategorilerde birincilikler alıyor.

İzleyicilerin büyük ilgisini çeken Uyanış Büyük Selçuklu, çok iyi reyting oranları elde ediyor ve genelde de pazartesi akşamları tüm kategorilerde birincilikler alıyor.

#4
Foto - Emre Konuk, çok uzun bir hazırlık döneminden sonra diziye başladıklarını söyledi ve bu başarının perde arkasındaki gerçekleri açıkladı.

Emre Konuk, çok uzun bir hazırlık döneminden sonra diziye başladıklarını söyledi ve bu başarının perde arkasındaki gerçekleri açıkladı.

#5
Foto - Konuk, “Yaklaşık 3 yıllık bir çalışma. Bu çalışmanın ilk yılı hikayenin araştırılması, senaryonun omurgasının kurulmasıyla geçti. Kalan 2 yıllık süre ise kostümüydü, dekoruydu, oyuncu seçimiydi, eğitimiydi derken yaklaşık 3 yıllık bir çalışma” açıklamasında bulundu. Büyük Selçuklu Devleti’nin bulunduğu dönemdeki ortamı oluşturmak için müthiş bir dekor hazırlandığı ifade eden Emre Konuk, hem kendi ekibinin hem de TRT1’nin büyük katkılar yaptığını ifade etti.

Konuk, “Yaklaşık 3 yıllık bir çalışma. Bu çalışmanın ilk yılı hikayenin araştırılması, senaryonun omurgasının kurulmasıyla geçti. Kalan 2 yıllık süre ise kostümüydü, dekoruydu, oyuncu seçimiydi, eğitimiydi derken yaklaşık 3 yıllık bir çalışma” açıklamasında bulundu. Büyük Selçuklu Devleti’nin bulunduğu dönemdeki ortamı oluşturmak için müthiş bir dekor hazırlandığı ifade eden Emre Konuk, hem kendi ekibinin hem de TRT1’nin büyük katkılar yaptığını ifade etti.

#6
Foto - Kamu yayıncısı olan TRT1’in büyük bir prodüksiyon olmasına rağmen, güçlü bir finansal destek vermesi ile hayata geçen proje, aslında birçok hayalin de gerçekleşmesini sağladı. Emre Konuk, “Büyük bir İsfahan Sarayı yaptık, neredeyse gerçeği ile birebir… İçine girdiğinizde, koridoruna girdiğinizde hakikaten bir sarayda geziyormuşsunuz gibi. Bütün odalara açılan koridorlar, kapılar, iç avlular, dış avlu birebir bir saray inşa ettik” diye konuştu.

Kamu yayıncısı olan TRT1’in büyük bir prodüksiyon olmasına rağmen, güçlü bir finansal destek vermesi ile hayata geçen proje, aslında birçok hayalin de gerçekleşmesini sağladı. Emre Konuk, “Büyük bir İsfahan Sarayı yaptık, neredeyse gerçeği ile birebir… İçine girdiğinizde, koridoruna girdiğinizde hakikaten bir sarayda geziyormuşsunuz gibi. Bütün odalara açılan koridorlar, kapılar, iç avlular, dış avlu birebir bir saray inşa ettik” diye konuştu.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23