• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
15
Seyahat kısıtlaması ve 65 yaş yasağı kalkıyor mu?

2020-05-28 17:24:45
Seyahat kısıtlaması ve 65 yaş yasağı kalkıyor mu?

Şehirler arası seyahat kısıtlaması ne zaman kalkacak? 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı ne zaman kalkacak? 20 yaş altı sokağa çıkma kısıtlaması ne zaman kalkar? soruları vatandaşların en çok merak ettiği sorulardan. Peki, yasaklar ne zaman kalkacak?

#1
Foto - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında bugün son kez video konferansla yapılacak kabine toplantısı başladı. 65 yaş üstü ve 20 yaş altına sokağa çıkma yasağı ve seyahat yasaklarıyla ilgili önemli kararlar çıkması bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında bugün son kez video konferansla yapılacak kabine toplantısı başladı. 65 yaş üstü ve 20 yaş altına sokağa çıkma yasağı ve seyahat yasaklarıyla ilgili önemli kararlar çıkması bekleniyor.

#2
Foto - Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığında Huber Köşkü’nden video konferans yöntemiyle son kez yapılan Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Toplantısı başladı. Gelecek haftadan itibaren Ankara’da mesaisine başlaması planlanan Erdoğan’ın bakanlardan brifing alacağı kabinenin en önemli gündem maddesi normalleşme süreci olacak.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığında Huber Köşkü’nden video konferans yöntemiyle son kez yapılan Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Toplantısı başladı. Gelecek haftadan itibaren Ankara’da mesaisine başlaması planlanan Erdoğan’ın bakanlardan brifing alacağı kabinenin en önemli gündem maddesi normalleşme süreci olacak.

#3
Foto - Kabinede 3 Haziran’da bitecek seyahat yasağının yanı sıra, 65 yaş üstü ve 20 yaş altı grubun sokağa çıkma yasağıyla ilgili değerlendirmeler yapılacak. Kararları Erdoğan canlı yayında açıklayacak...

Kabinede 3 Haziran’da bitecek seyahat yasağının yanı sıra, 65 yaş üstü ve 20 yaş altı grubun sokağa çıkma yasağıyla ilgili değerlendirmeler yapılacak. Kararları Erdoğan canlı yayında açıklayacak...

#4
Foto - Bu yasağın ikinci dalgaya sebep olmaması için henüz tamamen kaldırılmayacağı belirtiliyor. Planlamaya göre 65 yaş üstü ve 20 yaş altı için getirilen yasağın bir süre sonra toplu alanlara girme sınırlandırmasıyla kalkabileceği ifade ediliyor.

Bu yasağın ikinci dalgaya sebep olmaması için henüz tamamen kaldırılmayacağı belirtiliyor. Planlamaya göre 65 yaş üstü ve 20 yaş altı için getirilen yasağın bir süre sonra toplu alanlara girme sınırlandırmasıyla kalkabileceği ifade ediliyor.

#5
Foto - Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, gece yarısı yaptığı yazılı açıklamada koronavirüs tedbirleriyle ilgili

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, gece yarısı yaptığı yazılı açıklamada koronavirüs tedbirleriyle ilgili "20 yaş ve altı ile 65 yaş ve üstü büyüklerimizin sokağa çıkış yasağıyla ilgili yeni bir düzenleme yapılacak" bilgisini paylaştı.

#6
Foto - Geçtiğimiz hafta 65 yaş üstü için verilen memleket izni uygulamasının 20 yaş altındaki gençler için de sınavların ardından gündeme gelebileceği ifade ediliyor.

Geçtiğimiz hafta 65 yaş üstü için verilen memleket izni uygulamasının 20 yaş altındaki gençler için de sınavların ardından gündeme gelebileceği ifade ediliyor.

#7
Foto - Seyahat yasağının kaldırıldığı 16 büyükşehirdeki durumun yanı sıra yasağın devam ettiği 14 büyükşehir ve Zonguldak’taki son durum da kabinenin gündeminde. 15 ilde 3 Haziran çarşamba günü son bulacak seyahat yasağının tamamen kaldırılacağı söyleniyor.

Seyahat yasağının kaldırıldığı 16 büyükşehirdeki durumun yanı sıra yasağın devam ettiği 14 büyükşehir ve Zonguldak’taki son durum da kabinenin gündeminde. 15 ilde 3 Haziran çarşamba günü son bulacak seyahat yasağının tamamen kaldırılacağı söyleniyor.

#8
Foto - Nüfus yoğunluğunun fazla olduğu bu illerde önümüzdeki günlerde yeni vaka ve ölüm sayılarına bakılarak adım atılacak. Virüsün yayılmasında olumsuz bir seyir durumunda ise il bazında yasakların sürebileceği belirtiliyor.

Nüfus yoğunluğunun fazla olduğu bu illerde önümüzdeki günlerde yeni vaka ve ölüm sayılarına bakılarak adım atılacak. Virüsün yayılmasında olumsuz bir seyir durumunda ise il bazında yasakların sürebileceği belirtiliyor.

#9
Foto - Bu şehirlerde de İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulları’nca il geneli, ilçe veya bölgesel bazda yasaklar uygulanabilecek.

Bu şehirlerde de İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulları’nca il geneli, ilçe veya bölgesel bazda yasaklar uygulanabilecek.

#10
Foto - Hafta sonu sokağa çıkma yasağı bu hafta var mı?

Hafta sonu sokağa çıkma yasağı bu hafta var mı?

#11
Foto - Kabinenin en kritik gündem maddesi ise hafta sonları uygulanan sokağa çıkma yasağı. Toplantıda Bilim Kurulu’nun önerileri doğrultusunda sıcak havaların etkisiyle kalabalıkların oluşabileceği ve virüsün yayılmasında beklenen düşüşün henüz olmadığı gerekçesiyle bu hafta sonu da bazı büyükşehirlere sokağa çıkma yasağı getirileceği ifade ediliyor.

Kabinenin en kritik gündem maddesi ise hafta sonları uygulanan sokağa çıkma yasağı. Toplantıda Bilim Kurulu’nun önerileri doğrultusunda sıcak havaların etkisiyle kalabalıkların oluşabileceği ve virüsün yayılmasında beklenen düşüşün henüz olmadığı gerekçesiyle bu hafta sonu da bazı büyükşehirlere sokağa çıkma yasağı getirileceği ifade ediliyor.

#12
Foto - Düğün sezonu Temmuz sonunda başlayacak

Düğün sezonu Temmuz sonunda başlayacak

#13
Foto - Kabinede evlilik hazırlığındaki gençlerin merakla beklediği düğün sezonunun açılışı da gündeme gelecek. Düğün sezonunun temmuz sonu veya ağustos başında başlatılması planlanıyor.

Kabinede evlilik hazırlığındaki gençlerin merakla beklediği düğün sezonunun açılışı da gündeme gelecek. Düğün sezonunun temmuz sonu veya ağustos başında başlatılması planlanıyor.

#14
Foto - Düğünlere, vaka sayısı ve Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri doğrultusunda kontrollü şekilde, sosyal mesafeye uygun, nikâh salonlarındaki gibi yüzde 25-30 kapasiteyle izin verilebileceği kaydediliyor. Ancak ilk aşamada sosyal mesafe kuralına uyulmayacağı ve riski arttıracağı için kapalı ortamlarda ve dar salonlarda yapılacak düğünlere izin verilmeyeceği belirtiliyor.

Düğünlere, vaka sayısı ve Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri doğrultusunda kontrollü şekilde, sosyal mesafeye uygun, nikâh salonlarındaki gibi yüzde 25-30 kapasiteyle izin verilebileceği kaydediliyor. Ancak ilk aşamada sosyal mesafe kuralına uyulmayacağı ve riski arttıracağı için kapalı ortamlarda ve dar salonlarda yapılacak düğünlere izin verilmeyeceği belirtiliyor.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı