• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
9
Sakalını koparanlar dikkat! Nasıl olur? İşte en kolay yöntemler…

2020-12-02 19:17:18
Sakalını koparanlar dikkat! Nasıl olur? İşte en kolay yöntemler…

Milyonlarca erkek stres ve yorgunluktan sakalını yolar. Uzmanlar sakal yolmanın bir hastalık olduğuna dikkat çekiyor. Sakallar neden seyrekleşir? Seyrekleşen sakalları nasıl eski hale getiririm? Sakal nasıl gürleşir? Sakalımı nasıl sıklaştırırım? Gibi sorular arama motorlarında yer alıyor.

#1
Foto - Sakal Neden Seyrekleşir? Sakal, yaşla beraber gürleşir. Sağlıklı bir delikanlının 17 ve 20 yaş arasında sakal çıkarması gerekir. Ardından günde üç ila dört milimetre uzayan sakallarla ömür boyu uğraşır. Ancak bazen sakallar mızmızlık yapıp seyrek çıkmaya başlar.

Sakal Neden Seyrekleşir? Sakal, yaşla beraber gürleşir. Sağlıklı bir delikanlının 17 ve 20 yaş arasında sakal çıkarması gerekir. Ardından günde üç ila dört milimetre uzayan sakallarla ömür boyu uğraşır. Ancak bazen sakallar mızmızlık yapıp seyrek çıkmaya başlar.

#2
Foto - Sakal Küser Mi? Acaba, sakalınızın seyrekleşmesinin nedeni, kıl köklerinizin size küsmesi olabilir mi? Sakallarınızı tersten değil, kılların çıkış yönüne doğru tıraş etmeye özen gösterin. Ardından nemlendirici bir kremle derhal bakım yapın ya da yaptırın.

Sakal Küser Mi? Acaba, sakalınızın seyrekleşmesinin nedeni, kıl köklerinizin size küsmesi olabilir mi? Sakallarınızı tersten değil, kılların çıkış yönüne doğru tıraş etmeye özen gösterin. Ardından nemlendirici bir kremle derhal bakım yapın ya da yaptırın.

#3
Foto - Seyrek Sakal Nasıl Gürleşir? Seyrek sakallarınızın nasıl sıklaşacağı konusunda yolunuzu kaybetmiş gibi hissediyorsanız telaşa kapılmayın! İşte en kolay sakal gürleştirme yöntemleri: Sakallarınız her şeyden önce, düzenli uykuyla ve sağlıklı beslenmeye gürleşir.

Seyrek Sakal Nasıl Gürleşir? Seyrek sakallarınızın nasıl sıklaşacağı konusunda yolunuzu kaybetmiş gibi hissediyorsanız telaşa kapılmayın! İşte en kolay sakal gürleştirme yöntemleri: Sakallarınız her şeyden önce, düzenli uykuyla ve sağlıklı beslenmeye gürleşir.

#4
Foto - Büyüme hormonunuzun düzenli şekilde salgılanmasına imkan vermeden, gür sakallara sahip olmayı nasıl bekleyebilirsiniz ki? Gece 11.00 ve 2.00 arasında uyumuş olmaya dikkat edin. Sakalın yapı taşı olan protein bakımından zengin besinler yemeye de gayret edin.

Büyüme hormonunuzun düzenli şekilde salgılanmasına imkan vermeden, gür sakallara sahip olmayı nasıl bekleyebilirsiniz ki? Gece 11.00 ve 2.00 arasında uyumuş olmaya dikkat edin. Sakalın yapı taşı olan protein bakımından zengin besinler yemeye de gayret edin.

#5
Foto - Ardından, sakallarınızı gürleştirmek için kan dolaşımınızı artırmanız gerekir.

Ardından, sakallarınızı gürleştirmek için kan dolaşımınızı artırmanız gerekir.

#6
Foto - Sakallar da tıpkı saçlar gibi uçtan değil, dipten uzar. Bu uzunluk ve gürlük de, derinizdeki kan dolaşımının seviyesiyle paraleldir. O bölgedeki kan dolaşımınız ne kadar güçlüyse kıl kökleriniz de o kadar beslenir. Yanaklarınızdaki ve çenenizdeki kan dolaşımını artırmak için en kolay yol o bölgelere masaj yapmaktır. Dilerseniz yumuşak kıllı bir fırçayla fırçalama da yapabilirsiniz. Sakallarınız üzerinde buz küpü gezdirmek de bir yoldur.

Sakallar da tıpkı saçlar gibi uçtan değil, dipten uzar. Bu uzunluk ve gürlük de, derinizdeki kan dolaşımının seviyesiyle paraleldir. O bölgedeki kan dolaşımınız ne kadar güçlüyse kıl kökleriniz de o kadar beslenir. Yanaklarınızdaki ve çenenizdeki kan dolaşımını artırmak için en kolay yol o bölgelere masaj yapmaktır. Dilerseniz yumuşak kıllı bir fırçayla fırçalama da yapabilirsiniz. Sakallarınız üzerinde buz küpü gezdirmek de bir yoldur.

#7
Foto - Daha gür sakallar için düzenli tıraş olmanız da şart. Sakallarınızı temiz tutarak ve doğal yağlarla bakım yaparak gürleştirebileceğinizi de pas geçemeyiz.

Daha gür sakallar için düzenli tıraş olmanız da şart. Sakallarınızı temiz tutarak ve doğal yağlarla bakım yaparak gürleştirebileceğinizi de pas geçemeyiz.

#8
Foto - Önemli uyarı: Sakallarınıza yağ sürmeden önce onların temiz olduğundan emin olun. Sakallarınızı temizledikten sonra tarakla düzgünce tarayın ve kıl köklerini besleyen argan ya da tatlı badem yağı gibi doğal yağları masaj yaparak sakallarınıza yedirin. Bu işlemi gece uyumadan önce yaparsanız hem rahatsız olmaz hem de sakalarınızın yeterince beslenmesine süre tanımış olursunuz.

Önemli uyarı: Sakallarınıza yağ sürmeden önce onların temiz olduğundan emin olun. Sakallarınızı temizledikten sonra tarakla düzgünce tarayın ve kıl köklerini besleyen argan ya da tatlı badem yağı gibi doğal yağları masaj yaparak sakallarınıza yedirin. Bu işlemi gece uyumadan önce yaparsanız hem rahatsız olmaz hem de sakalarınızın yeterince beslenmesine süre tanımış olursunuz.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23