• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
12
Rusya haritayı paylaştı! Türkiye ile Azerbaycan...

2021-01-13 13:14:23
Rusya haritayı paylaştı! Türkiye ile Azerbaycan...

Moskova'da imzalanan anlaşmanın detayları belli oluyor. Kommersant gazetesi bölgeye ilişkin yeni haritayı paylaştı.

#1
Foto - Dağlık Karabağ savaşı 44 günde Azerbaycan'ın tarihi zaferiyle sona erdi, 9 Kasım'daki ateşkes anlaşmasının ardından hafta içinde Rusya'nın başkenti Moskova'da yeni imzalar atıldı. 11 Ocak'ta Rusya lideri Vladimir Putin'in davetiyle Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan savaşın bitmesinden sonra ilk kez bir araya geldi. Aliyev ayrıca, Azerbaycan'ın Türkiye ve İran sınırındaki Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti ile ilk kez bir demiryolu bağlantısına sahip olacağını söyledi.

Dağlık Karabağ savaşı 44 günde Azerbaycan'ın tarihi zaferiyle sona erdi, 9 Kasım'daki ateşkes anlaşmasının ardından hafta içinde Rusya'nın başkenti Moskova'da yeni imzalar atıldı. 11 Ocak'ta Rusya lideri Vladimir Putin'in davetiyle Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan savaşın bitmesinden sonra ilk kez bir araya geldi. Aliyev ayrıca, Azerbaycan'ın Türkiye ve İran sınırındaki Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti ile ilk kez bir demiryolu bağlantısına sahip olacağını söyledi.

#2
Foto - Azerbaycan 27 Eylül'de başlayan ve 10 Kasım'da Ermenistan'ın yenilgisini kabul etmesiyle sonlanan Dağlık Karabağ'daki savaşta verilen şehit sayısını güncelledi. Azerbaycan ordusunun Dağlık Karabağ'daki operasyonlarda 2 bin 841 şehit verdiği açıklandı

Azerbaycan 27 Eylül'de başlayan ve 10 Kasım'da Ermenistan'ın yenilgisini kabul etmesiyle sonlanan Dağlık Karabağ'daki savaşta verilen şehit sayısını güncelledi. Azerbaycan ordusunun Dağlık Karabağ'daki operasyonlarda 2 bin 841 şehit verdiği açıklandı

#3
Foto - Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan'a Erivan'da tepkiler dinmek bilmiyor.

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan'a Erivan'da tepkiler dinmek bilmiyor.

#4
Foto - Geçtiğimiz günlerde Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşmeye giden Paşinyan'a yönelik büyük protesto gösterileri düzenlendi. Erivan'daki bazı noktalara, 'Hain Paşinyan' yazıları yazıldı.

Geçtiğimiz günlerde Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşmeye giden Paşinyan'a yönelik büyük protesto gösterileri düzenlendi. Erivan'daki bazı noktalara, 'Hain Paşinyan' yazıları yazıldı.

#5
Foto - Bu arada

Bu arada "LAÇIN" yazısı olan Laçin şehrinin girişine asıldı.

#6
Foto - İşgalden kurtarılarak yeni bir kimliğe büründürülen Şuşa'dan yeni görüntüler geldi.

İşgalden kurtarılarak yeni bir kimliğe büründürülen Şuşa'dan yeni görüntüler geldi.

#7
Foto - Şuşa'daki tarihi yapıya Türkiye ve Azerbaycan bayraklarının asıldığı görüldü.

Şuşa'daki tarihi yapıya Türkiye ve Azerbaycan bayraklarının asıldığı görüldü.

#8
Foto - Dağlık Karabağ savaşı sırasında Ermenistan'a askeri yardımlar yapan İran'dan bölgeye ilişkin yeni hamleler geliyor. Tahran yönetimi, Ermenistan'a askeri Kamaz kamyonları göndermeye yeniden başladı.

Dağlık Karabağ savaşı sırasında Ermenistan'a askeri yardımlar yapan İran'dan bölgeye ilişkin yeni hamleler geliyor. Tahran yönetimi, Ermenistan'a askeri Kamaz kamyonları göndermeye yeniden başladı.

#9
Foto - Aliyev'in sözünü ettiği bağlantıyı gösteren harita, bugün Rus medyasında yayınlandı. Kommersant gazetesi, Azerbaycan ve Ermenistan arasında inşa edilecek yollar ve demiryolu projelerini gösteren haritayı sayfalarına taşıdı. Harita, Azerbaycan ve Türkiye arasında kurulacak bağlantıyı açıkça gösteriyor. Yeni projede ayrıca Ermenistan ve Rusya bağlantısı da var. Böylece, Sovyetler Birliği'nin dağılmasıyla kapanan demiryollarının neredeyse 30 yıl sonra yeniden canlandırılması hedefleniyor.

Aliyev'in sözünü ettiği bağlantıyı gösteren harita, bugün Rus medyasında yayınlandı. Kommersant gazetesi, Azerbaycan ve Ermenistan arasında inşa edilecek yollar ve demiryolu projelerini gösteren haritayı sayfalarına taşıdı. Harita, Azerbaycan ve Türkiye arasında kurulacak bağlantıyı açıkça gösteriyor. Yeni projede ayrıca Ermenistan ve Rusya bağlantısı da var. Böylece, Sovyetler Birliği'nin dağılmasıyla kapanan demiryollarının neredeyse 30 yıl sonra yeniden canlandırılması hedefleniyor.

#10
Foto - Moskova'daki yeni anlaşmanın protestolarla karşılandığı Ermenistan tarafında ise, bugün yeni gelişmeler var. Yerel medya, 24 Aralık'ta yapılan bir görüşmenin ayrıntılarına yer verdi. Buna göre, Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan ve Başbakan Nikol Paşinyan arasında gerçekleşen görüşme yalnızca 30 dakika sürdü ve Sarkisyan hükümetin istifasını istedi.

Moskova'daki yeni anlaşmanın protestolarla karşılandığı Ermenistan tarafında ise, bugün yeni gelişmeler var. Yerel medya, 24 Aralık'ta yapılan bir görüşmenin ayrıntılarına yer verdi. Buna göre, Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan ve Başbakan Nikol Paşinyan arasında gerçekleşen görüşme yalnızca 30 dakika sürdü ve Sarkisyan hükümetin istifasını istedi.

#11
Foto - Yerel medya ayrıca, koronavirüse yakalanan Cumhurbaşkanı Sarkisyan'ın hastaneye kaldırıldığını, yüksek ateşin yanı sıra akciğerlerde sorun tespit edildiğini bildiriyor.

Yerel medya ayrıca, koronavirüse yakalanan Cumhurbaşkanı Sarkisyan'ın hastaneye kaldırıldığını, yüksek ateşin yanı sıra akciğerlerde sorun tespit edildiğini bildiriyor.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23