• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
13
Mısır savaş gemisi İstanbul Boğazı’ndan geçiş yaptı

2020-11-27 06:59:37
Mısır savaş gemisi İstanbul Boğazı’ndan geçiş yaptı

Mısır Donanması'na ait 971 borda numaralı savaş gemisi 'El Fateh' İstanbul Boğazı'ndan geçti. Geçiş anına ilişkin fotoğraflar paylaşıldı. Sahil güvenlik botunun eşlik ettiği savaş gemisi yaklaşık 1 saat sonra Marmara Denizi'ne açıldı.

#1
Foto - Mısır Donanması’na ait 971 borda numaralı savaş gemisi ’El Fateh’ saat 15.30 sıralarında Karadeniz’den İstanbul Boğazı’na giriş yaptı.

Mısır Donanması’na ait 971 borda numaralı savaş gemisi ’El Fateh’ saat 15.30 sıralarında Karadeniz’den İstanbul Boğazı’na giriş yaptı.

#2
Foto - Geçişine Sahil Güvenlik Komutanlığına bağlı botun eşlik ettiği savaş gemisi, yaklaşık 1 saatte Boğaz geçişini tamamlayarak Marmara Denizi’ne açıldı.

Geçişine Sahil Güvenlik Komutanlığına bağlı botun eşlik ettiği savaş gemisi, yaklaşık 1 saatte Boğaz geçişini tamamlayarak Marmara Denizi’ne açıldı.

#3
Foto - Öte yandan sahildeki vatandaşlar da telefonları ile savaş gemisinin fotoğrafını çekti.

Öte yandan sahildeki vatandaşlar da telefonları ile savaş gemisinin fotoğrafını çekti.

#4
Foto - Mısır, uluslararası siyasette Türkiye karşıtı politika yürütüyor.

Mısır, uluslararası siyasette Türkiye karşıtı politika yürütüyor.

#5
Foto - ABD ve İsrail'in güdümünde Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan ile ortak çalışan Mısır, Doğu Akdeniz meselesinde de Türkiye ile karşı cephelerde yer alıyor.

ABD ve İsrail'in güdümünde Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan ile ortak çalışan Mısır, Doğu Akdeniz meselesinde de Türkiye ile karşı cephelerde yer alıyor.

#6
Foto - Mısır, Türkiye'nin Libya ile deniz yetki anlaşması yapması sonrası Yunanistan ile hiç bir hukuki dayanağı olmayan korsan deniz yetki anlaşması imzalamıştı.

Mısır, Türkiye'nin Libya ile deniz yetki anlaşması yapması sonrası Yunanistan ile hiç bir hukuki dayanağı olmayan korsan deniz yetki anlaşması imzalamıştı.

#7
Foto - Türkiye'ye düşmanca bir tavır sergileyen darbeci Sisi yönetimindeki Mısır'a ait savaş gemisinin İstanbul Boğazı'ndan hiç bir müdahale olmadan geçip gitmesi 'Kanal İstanbul' projesinin önemini bir kez daha gösterdi.

Türkiye'ye düşmanca bir tavır sergileyen darbeci Sisi yönetimindeki Mısır'a ait savaş gemisinin İstanbul Boğazı'ndan hiç bir müdahale olmadan geçip gitmesi 'Kanal İstanbul' projesinin önemini bir kez daha gösterdi.

#8
Foto - Doğu Akdeniz’de Türkiye karşıtı hamlelerle gündeme gelen Yunanistan ve Mısır 7 Ağustos 2020 tarihinde yeni bir anlaşmaya imza atmıştı.

Doğu Akdeniz’de Türkiye karşıtı hamlelerle gündeme gelen Yunanistan ve Mısır 7 Ağustos 2020 tarihinde yeni bir anlaşmaya imza atmıştı.

#9
Foto - Mısır Dışişleri Bakanı Sameh Şükrü, Yunanistan ile Doğu Akdeniz’de ekonomik münhasır alan anlaşmasına imza attıklarını Yunan meslektaşı ile yaptığı toplantı sonrası duyurmuş imzalar atılmıştı. Türk Dışişleri Bakanlığı, Yunanistan ile Mısır arasındaki MEB anlaşmasına ilişkin,

Mısır Dışişleri Bakanı Sameh Şükrü, Yunanistan ile Doğu Akdeniz’de ekonomik münhasır alan anlaşmasına imza attıklarını Yunan meslektaşı ile yaptığı toplantı sonrası duyurmuş imzalar atılmıştı. Türk Dışişleri Bakanlığı, Yunanistan ile Mısır arasındaki MEB anlaşmasına ilişkin, "İmzalandığı açıklanan sözde deniz yetki alanları sınırlandırma anlaşması, Türkiye için yok hükmündedir. Bu anlayışımız, sahada ve masada ortaya konacaktır." açıklamasında bulunmuştu.

#10
Foto - Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah es-Sisi, Kasım ayında Atina'ya gerçekleştirdiği resmi ziyaretinde ise Yunanistan'a bir dizi güvence vermişti. Sisi, Yunanistan Cumhurbaşkanı Katerina Sakelaropulu ile yaptığı görüşmesinde Ağustos ayında iki ülke arasında imzalanan deniz yetki alanları anlaşmasının öneminden söz etti ve

Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah es-Sisi, Kasım ayında Atina'ya gerçekleştirdiği resmi ziyaretinde ise Yunanistan'a bir dizi güvence vermişti. Sisi, Yunanistan Cumhurbaşkanı Katerina Sakelaropulu ile yaptığı görüşmesinde Ağustos ayında iki ülke arasında imzalanan deniz yetki alanları anlaşmasının öneminden söz etti ve "iki ülkeyi yakınlaştıran bu gibi anlaşmalar imzalamaya devam edeceğini" söyledi.

#11
Foto - Öte yandan Birleşik Arap Emirlikleri Dışişlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Enver Gargaş, Doğu Akdeniz meselesinde Yunanistan, Mısır ve Fransa ile birlikte Türkiye'ye karşı pozisyon aldıklarını itiraf etti. Gargaş, Türkiye ve İran gibi köklü ülkelerin bölgesel nüfuzuyla baş edebilmek için bazı Arap ülkeleriyle jeostratejik ve geleneksel hiçbir bağ ve çıkarlarının bulunmadığı alanlarda pozisyon aldıklarını belirtti.

Öte yandan Birleşik Arap Emirlikleri Dışişlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Enver Gargaş, Doğu Akdeniz meselesinde Yunanistan, Mısır ve Fransa ile birlikte Türkiye'ye karşı pozisyon aldıklarını itiraf etti. Gargaş, Türkiye ve İran gibi köklü ülkelerin bölgesel nüfuzuyla baş edebilmek için bazı Arap ülkeleriyle jeostratejik ve geleneksel hiçbir bağ ve çıkarlarının bulunmadığı alanlarda pozisyon aldıklarını belirtti.

#12
Foto - Türkiye ve Mısır arasındaki ilişkiler darbeci Sisi’nin 2013’te seçimliş Cumhurbaşkanı Mursi’ye yönelik gerçekleştirdiği darbe ile yönetimi gasp etmesinin ardından bozulmuştu.

Türkiye ve Mısır arasındaki ilişkiler darbeci Sisi’nin 2013’te seçimliş Cumhurbaşkanı Mursi’ye yönelik gerçekleştirdiği darbe ile yönetimi gasp etmesinin ardından bozulmuştu.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23