• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
16
Mersin'de korkutan yangın! Bakan Pakdemirli'den yeni açıklama

2020-10-27 23:49:39
Mersin'de korkutan yangın! Bakan Pakdemirli'den yeni açıklama

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Mersin'in Anamur ilçesindeki orman yangının kontrol altına alındığını bildirdi.Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Bakan Pakdemirli soğutma çalışmalarının başladığını duyurdu.

#1
Foto - Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Mersin'in Anamur ilçesindeki orman yangınının kontrol altına alındığını bildirdi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Mersin'in Anamur ilçesindeki orman yangınının kontrol altına alındığını bildirdi.

#2
Foto - SOĞUTMA ÇALIŞMALARI BAŞLADI - Pakdemirli, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada,

SOĞUTMA ÇALIŞMALARI BAŞLADI - Pakdemirli, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, "Mersin'in Anamur ilçesindeki orman yangını, kahramanlarımızın büyük özverisiyle kontrol altına alındı. Soğutma çalışmalarımız devam ediyor." ifadesini kullandı. .

#3
Foto - VALİ'DEN AÇIKLAMA - Vali Ali İhsan Su yaptığı açıklamada, ekiplerin yangına müdahalesini aralıksız sürdürdüğünü vurgulayarak

VALİ'DEN AÇIKLAMA - Vali Ali İhsan Su yaptığı açıklamada, ekiplerin yangına müdahalesini aralıksız sürdürdüğünü vurgulayarak "Yangın tamamen kontrol altına alındı. Soğutma çalışmalarına devam ediyoruz. Yaklaşık 150 hektar alanda yangın etkili oldu. Etkilenen net alan, incelemenin tamamlanmasının ardından ortaya çıkacak." dedi.

#4
Foto - ÖLÜ VE YARALI YOK -

ÖLÜ VE YARALI YOK - "Bölgedeki vatandaşlarımıza Türk Kızılay aracılığıyla yemek ve su dağıtıldı. Dileyen vatandaşlarımıza da konaklama imkanı sağlandı."

#5
Foto -

"Tarım ve Orman Müdürlüğümüz, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve AFAD ekiplerimiz bölgedeki hasar tespit çalışmalarını sürdürüyor. Bunun yanı sıra MESKİ ekiplerimiz de sabah saatlerinden itibaren su şebekesiyle ilgili kontrollerini yapacak. Yangında ölü veya yaralımız da yok çok şükür."

#6
Foto - Vali Su, tedbiren kapatılan Mersin-Antalya kara yolunun da yeniden trafiğe açıldığını, yolda bekleyen sürücülere de ekipler tarafından temel gıda malzemesi ikramı yapıldığını aktardı.

Vali Su, tedbiren kapatılan Mersin-Antalya kara yolunun da yeniden trafiğe açıldığını, yolda bekleyen sürücülere de ekipler tarafından temel gıda malzemesi ikramı yapıldığını aktardı.

#7
Foto - NE OLMUŞTU? - Anamur ilçesinin Uçarı Mahallesi kırsalındaki kızılçam ormanında, ilk belirlemelere göre elektrik tellerinden yangın çıkmış, alevlere 5 helikopter, 96 arazöz, 5 dozer ve 400 personelle karadan müdahale edilmişti.

NE OLMUŞTU? - Anamur ilçesinin Uçarı Mahallesi kırsalındaki kızılçam ormanında, ilk belirlemelere göre elektrik tellerinden yangın çıkmış, alevlere 5 helikopter, 96 arazöz, 5 dozer ve 400 personelle karadan müdahale edilmişti.

#8
Foto - Yangın nedeniyle 50 hane boşaltılmıştı. Mersin-Antalya karayolu kapatılmıştı.

Yangın nedeniyle 50 hane boşaltılmıştı. Mersin-Antalya karayolu kapatılmıştı.

#9
Foto - Mersin'in Anamur ilçesinde iki ayrı mahallede kısa süreli aralıklarla orman yangını çıkmıştı.

Mersin'in Anamur ilçesinde iki ayrı mahallede kısa süreli aralıklarla orman yangını çıkmıştı.

#10
Foto - Antalya’nın Gazipaşa ilçesi sınırı yakınlarındaki Uçarı ve Karaağa Mahallelerinde çıkan orman yangınlarına Anamur, Bozyazı ve Gülnar orman işletme müdürlüklerine bağlı ekipler müdahale etti.

Antalya’nın Gazipaşa ilçesi sınırı yakınlarındaki Uçarı ve Karaağa Mahallelerinde çıkan orman yangınlarına Anamur, Bozyazı ve Gülnar orman işletme müdürlüklerine bağlı ekipler müdahale etti.

#11
Foto - Yerleşim yerlerine yakın bölgede çıkan ve 30 arazöz, 2 helikopter ve 150 personelin müdahale ettiği yangın rüzgarın da etkisiyle kontrol altına alınmakta zorlanıldı.

Yerleşim yerlerine yakın bölgede çıkan ve 30 arazöz, 2 helikopter ve 150 personelin müdahale ettiği yangın rüzgarın da etkisiyle kontrol altına alınmakta zorlanıldı.

#12
Foto - Kapatılan yolda, tek şerit üzerinden sadece yangına müdahale ve 112 sağlık ile güvenlik ekiplerinin araçlarının geçişlerine izin veriliyor.

Kapatılan yolda, tek şerit üzerinden sadece yangına müdahale ve 112 sağlık ile güvenlik ekiplerinin araçlarının geçişlerine izin veriliyor.

#13
Foto - Yolun kapanması nedeniyle uzun araç kuyrukları oluştu.

Yolun kapanması nedeniyle uzun araç kuyrukları oluştu.

#14
Foto - Karaağa Mahalle Muhtarı Durmuş Ukçin, yangının an itibariyle hâlâ sürdüğü bilgisini vererek, “Yangın burada sürmekte ve seraları tehdit etmektedir. Ancak bizim bölgemizde çıkan yangında yerleşim birimleri yok. Uçarı Mahallesi’nde yerleşim birimlerine sıçradığını duyduk. Yangının sebebini henüz bilmiyoruz. Önce bizim burada yangın başladı daha sonra Uçarı Mahallesi’nde çıktı. Büyük bir alan yandı ama tam olarak zararı bilmiyorum” ifadesinde bulunmuştu.

Karaağa Mahalle Muhtarı Durmuş Ukçin, yangının an itibariyle hâlâ sürdüğü bilgisini vererek, “Yangın burada sürmekte ve seraları tehdit etmektedir. Ancak bizim bölgemizde çıkan yangında yerleşim birimleri yok. Uçarı Mahallesi’nde yerleşim birimlerine sıçradığını duyduk. Yangının sebebini henüz bilmiyoruz. Önce bizim burada yangın başladı daha sonra Uçarı Mahallesi’nde çıktı. Büyük bir alan yandı ama tam olarak zararı bilmiyorum” ifadesinde bulunmuştu.

#15
Foto - Uçarı Mahalle Muhtarı Muzaffer Çetin ise, kendi bölgelerinde aşırı rüzgar olduğunu ifade ederek yangının hızlı bir şekilde ilerlediğini söylemişti.

Uçarı Mahalle Muhtarı Muzaffer Çetin ise, kendi bölgelerinde aşırı rüzgar olduğunu ifade ederek yangının hızlı bir şekilde ilerlediğini söylemişti.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23