• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
7
Libya'da sessizlik sürerken flaş T-122 Sakarya adımı

2020-11-27 16:26:05
Libya'da sessizlik sürerken flaş T-122 Sakarya adımı

Libya'da uzun süredir devam eden çatışmalar sona ermesinin ardından devam eden sessizlik sürerken bölgeden önemli bilgiler geliyor.

#1
Foto - Dün yaşanan bir gelişmeye göre, Libyalı milletvekili Muhammed Huneyş, bölünmüş haldeki Temsilciler Meclisinin yakında Gadamis kentinde toplanmasının planlandığını söyledi.

Dün yaşanan bir gelişmeye göre, Libyalı milletvekili Muhammed Huneyş, bölünmüş haldeki Temsilciler Meclisinin yakında Gadamis kentinde toplanmasının planlandığını söyledi.

#2
Foto - Libya'da durum bu şekilde devam ederken, Türk Silahlı Kuvvetleri(TSK) tarafından Libya Silahlı Kuvvetleri’nin uluslararası standartlara ulaşması için verilen eğitimler aralıksız devam ediyor.

Libya'da durum bu şekilde devam ederken, Türk Silahlı Kuvvetleri(TSK) tarafından Libya Silahlı Kuvvetleri’nin uluslararası standartlara ulaşması için verilen eğitimler aralıksız devam ediyor.

#3
Foto - Türk Silahlı Kuvvetleri, Libya’da Birleşmiş Milletler (BM) nezdinde tanınan Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti (UMH) ile Türkiye’nin imzaladığı Güvenlik ve Askeri İşbirliği Mutabakat Muhtırası kapsamında UMH güçlerinin eğitimlerini Türkiye’nin Libya’da kurduğu Savunma Güvenlik İşbirliği ve Eğitim Yardım Danışma Komutanlığında sürdürüyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri, Libya’da Birleşmiş Milletler (BM) nezdinde tanınan Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti (UMH) ile Türkiye’nin imzaladığı Güvenlik ve Askeri İşbirliği Mutabakat Muhtırası kapsamında UMH güçlerinin eğitimlerini Türkiye’nin Libya’da kurduğu Savunma Güvenlik İşbirliği ve Eğitim Yardım Danışma Komutanlığında sürdürüyor.

#4
Foto - Milli Savunma Bakanlığı tarafından da aktarıldığı üzere TSK tarafından Libya Silahlı Kuvvetleri’ne Çok Namlulu Roketatar Eğitimleri verildi.

Milli Savunma Bakanlığı tarafından da aktarıldığı üzere TSK tarafından Libya Silahlı Kuvvetleri’ne Çok Namlulu Roketatar Eğitimleri verildi.

#5
Foto - Bakanlık tarafından yapılan açıklamada bahse konu eğitimlerin Askeri Eğitim, İş birliği ve Danışmanlık Anlaşması kapsamında verildiği ifade edildi. Bakanlıktan yapılan açıklamada, “Askeri Eğitim, İş birliği ve Danışmanlık Anlaşması kapsamında Libya Silahlı Kuvvetlerine Çok Namlulu Roketatar Eğitimleri verildi.” denildi.

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada bahse konu eğitimlerin Askeri Eğitim, İş birliği ve Danışmanlık Anlaşması kapsamında verildiği ifade edildi. Bakanlıktan yapılan açıklamada, “Askeri Eğitim, İş birliği ve Danışmanlık Anlaşması kapsamında Libya Silahlı Kuvvetlerine Çok Namlulu Roketatar Eğitimleri verildi.” denildi.

#6
Foto - Verilen eğitimlerin barış anlaşmalarından çıkacak olası olumsuz gelişmeye dönük yapıldığı belirtiliyor. Yapılan eğitimle Ulusal Mutabakat Hükümeti askerlerinin T122 Sakarya roketini olası bir tehlikede ateşlemeye hazır olacak yetilere artık sahip olduğu kaydediliyor.

Verilen eğitimlerin barış anlaşmalarından çıkacak olası olumsuz gelişmeye dönük yapıldığı belirtiliyor. Yapılan eğitimle Ulusal Mutabakat Hükümeti askerlerinin T122 Sakarya roketini olası bir tehlikede ateşlemeye hazır olacak yetilere artık sahip olduğu kaydediliyor.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23