• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
8
Libya'da küstah adım! Türkiye'ye karşı savaşmaları için çok sayıda silah gönderdiler

2021-09-28 10:50:20
Libya'da küstah adım! Türkiye'ye karşı savaşmaları için çok sayıda silah gönderdiler

Libya'da Türkiye'ye ve meşru hükümete yönelik sinsi adımlar devam ediyor. Bölgeden gelen son bilgilere göre Hafter'e yüklü miktarda silah yardımı yapıldığı ortaya çıktı. İşte son gelişmeler...

#1
Foto - Başkan Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Libya meselesinin de yer aldığı bazı konuları görüşmek için bir araya geliyor.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Libya meselesinin de yer aldığı bazı konuları görüşmek için bir araya geliyor.

#2
Foto - Afrika basınının önde gelen medya kuruluşlarından Africa Intelligence duyurdu. Basın, Mısır Devlet Başkanı Sisi'nin Türkiye ile çatışmak istemediğini, bu nedenle Libya'da darbeci Hafter'e verdiği desteği çekmeyi planladığını öne sürdü.

Afrika basınının önde gelen medya kuruluşlarından Africa Intelligence duyurdu. Basın, Mısır Devlet Başkanı Sisi'nin Türkiye ile çatışmak istemediğini, bu nedenle Libya'da darbeci Hafter'e verdiği desteği çekmeyi planladığını öne sürdü.

#3
Foto - Rus Wagner paralı askerlerinin, hava savunma silahları (sökülmesi) dahil olmak üzere güçlerini Libya'nın Karadabiya üssünden ve doğudaki El-Cufra üssünden çektikleri bildirildi.

Rus Wagner paralı askerlerinin, hava savunma silahları (sökülmesi) dahil olmak üzere güçlerini Libya'nın Karadabiya üssünden ve doğudaki El-Cufra üssünden çektikleri bildirildi.

#4
Foto - Öte yandan ABD Hava Kuvvetleri’ne ait Boeing RC-135U keşif ve istihbarat uçağı, Libya açıklarında uçuş gerçekleştiriyor.

Öte yandan ABD Hava Kuvvetleri’ne ait Boeing RC-135U keşif ve istihbarat uçağı, Libya açıklarında uçuş gerçekleştiriyor.

#5
Foto - Libya'da Trablus’ta ve Bingazi’de hükümete destek gösterileri düzenlendi.

Libya'da Trablus’ta ve Bingazi’de hükümete destek gösterileri düzenlendi.

#6
Foto - Rum Yönetiminin, Türkiye ile mücadele için Libya'da Hafter'e silah yardımı yaptığı ortaya çıktı.

Rum Yönetiminin, Türkiye ile mücadele için Libya'da Hafter'e silah yardımı yaptığı ortaya çıktı.

#7
Foto - Silah yardımının yanında başka askeri teçhizatlarının da yer aldığı öğrenildi.

Silah yardımının yanında başka askeri teçhizatlarının da yer aldığı öğrenildi.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23