• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
24
Kuruluş Osman çağrısı yapılan Diriliş Ertuğrul'un yıldızı Engin Altan Düzyatan 5 şartını sıraladı! F-16 deneyimini ilk kez anlattı

2020-06-01 00:24:23
Kuruluş Osman çağrısı yapılan Diriliş Ertuğrul'un yıldızı Engin Altan Düzyatan 5 şartını sıraladı! F-16 deneyimini ilk kez anlattı

Diriliş Ertuğrul dizisi ile büyük beğeni toplayan Engin Altan Düzyatan'a sürekli olarak Kuruluş Osman çağrısı yapılıyor. Ünlü oyuncunun katılıp katılmayacağı ise henüz belirlenmiş değil.

#1
Foto - Geçtiğimiz günlerde katıldığı bir canlı yayında kendisine üstü kapalı Kuruluş Osman sorusu iletildi. Engin Altan Düzyatan ise 5 şartını sıraladı.

Geçtiğimiz günlerde katıldığı bir canlı yayında kendisine üstü kapalı Kuruluş Osman sorusu iletildi. Engin Altan Düzyatan ise 5 şartını sıraladı.

#2
Foto - Engin Altan Düzyatan, NBA’de Cleveland Cavaliers forması giyen basketbolcu Cedi Osman’ın Instagram yayınına katıldı.

Engin Altan Düzyatan, NBA’de Cleveland Cavaliers forması giyen basketbolcu Cedi Osman’ın Instagram yayınına katıldı.

#3
Foto - Ünlü oyuncu, karantina döneminde neler yaptığından, rol aldığı yapımlara kadar farklı sorulara yanıt verdi. Özellikle de F-16’ya bindiği anları ilk kez anlattı.

Ünlü oyuncu, karantina döneminde neler yaptığından, rol aldığı yapımlara kadar farklı sorulara yanıt verdi. Özellikle de F-16’ya bindiği anları ilk kez anlattı.

#4
Foto - Karantina döneminde yemek işine girmediğini belirten Engin Altan Düzyatan, çocukları için ahşaptan 2 metreye 2,5 metre ölçülerinde ev yaptığını hatırlattı. Engin Altan Düzyatan, şöyle konuştu: “Ailece beraber yaptık, sıfırdan yapıp bir şey inşa etmek gerçekten keyifliydi. Hepimiz çocuklara oyun evi yaptık. Bana yenilik bu oldu açıkçası.”

Karantina döneminde yemek işine girmediğini belirten Engin Altan Düzyatan, çocukları için ahşaptan 2 metreye 2,5 metre ölçülerinde ev yaptığını hatırlattı. Engin Altan Düzyatan, şöyle konuştu: “Ailece beraber yaptık, sıfırdan yapıp bir şey inşa etmek gerçekten keyifliydi. Hepimiz çocuklara oyun evi yaptık. Bana yenilik bu oldu açıkçası.”

#5
Foto - “Canlandırdığın karakterden hangisi sensin?” şeklindeki bir soru üzerine ünlü oyuncu, şu sözlerle yanıt verdi:

“Canlandırdığın karakterden hangisi sensin?” şeklindeki bir soru üzerine ünlü oyuncu, şu sözlerle yanıt verdi:

#6
Foto - “Hepsi bir anlamda benim, ama diğer taraftan bakarsak hiçbirisi de ben değilim. Oyunculuk biraz öyle bir şey. Bir rol geldiği zaman o senmiş gibi, sen gerçekten o rolün hissettiklerini hissetsen ne yaparsın diye düşünüyorsun. Kendin benliğini de koyuyorsun. Kendinden de bir şeyler katmak zorundasın. Bazı rollerin daha fazla benzer yanları oluyor. Bazı rollerin daha az oluyor.

“Hepsi bir anlamda benim, ama diğer taraftan bakarsak hiçbirisi de ben değilim. Oyunculuk biraz öyle bir şey. Bir rol geldiği zaman o senmiş gibi, sen gerçekten o rolün hissettiklerini hissetsen ne yaparsın diye düşünüyorsun. Kendin benliğini de koyuyorsun. Kendinden de bir şeyler katmak zorundasın. Bazı rollerin daha fazla benzer yanları oluyor. Bazı rollerin daha az oluyor.

#7
Foto - Baktığın zaman hepsinden biraz biraz var bende. Hepsi çok keyifli rollerdi. Oynadığım her rolle de gurur duyarım. Severek oynamışımdır, oynadığım rolleri. Pilot olmak çok keyifli bir işti. Ertuğrul Gazi’nin apayrı bir yeri vardı. Romantik komedilerin apayrı bir yeri vardı.”

Baktığın zaman hepsinden biraz biraz var bende. Hepsi çok keyifli rollerdi. Oynadığım her rolle de gurur duyarım. Severek oynamışımdır, oynadığım rolleri. Pilot olmak çok keyifli bir işti. Ertuğrul Gazi’nin apayrı bir yeri vardı. Romantik komedilerin apayrı bir yeri vardı.”

#8
Foto - Engin Altan Düzyatan, oyunculuğa ilk başladığı dönemlerde Beyaz Gölge isimli dizide basketbolcu olarak rol aldığını da hatırlattı. Amerikan dizisinin Türkiye uyarlamasını TRT’de yaptığını anlatan Engin Altan Düzyatan, tüm oynadığı karakterlerden biraz kendisinde olduğunu ifade etti.

Engin Altan Düzyatan, oyunculuğa ilk başladığı dönemlerde Beyaz Gölge isimli dizide basketbolcu olarak rol aldığını da hatırlattı. Amerikan dizisinin Türkiye uyarlamasını TRT’de yaptığını anlatan Engin Altan Düzyatan, tüm oynadığı karakterlerden biraz kendisinde olduğunu ifade etti.

#9
Foto - Cedi Osman, hayalinin pilot olmak olduğunu söyleyince Engin Altan Düzyatan, “Biraz üzülebilirsin, bi F-16 ile uçtum, 70 dakika” şeklinde konuştu.

Cedi Osman, hayalinin pilot olmak olduğunu söyleyince Engin Altan Düzyatan, “Biraz üzülebilirsin, bi F-16 ile uçtum, 70 dakika” şeklinde konuştu.

#10
Foto - Hatırlanacağı üzere ünlü oyuncu, 2011 yılında çekilen Anadolu Kartalları isimli filmde bir savaş pilotunu canlandırmıştı. Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nın izniyle F-16 savaş uçağına binen oyuncu, yaşadığı deneyimi ilk kez anlattı

Hatırlanacağı üzere ünlü oyuncu, 2011 yılında çekilen Anadolu Kartalları isimli filmde bir savaş pilotunu canlandırmıştı. Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nın izniyle F-16 savaş uçağına binen oyuncu, yaşadığı deneyimi ilk kez anlattı

#11
Foto - Konya 3. Ana Jet Üssü’nden havalanan uçakta deneyimli bir pilot ile birlikte uçan Engin Altan Düzyatan, 70 dakika havada kaldı.

Konya 3. Ana Jet Üssü’nden havalanan uçakta deneyimli bir pilot ile birlikte uçan Engin Altan Düzyatan, 70 dakika havada kaldı.

#12
Foto - 7.2 saniye boyunca 9 G çektiğini anlatan Engin Altan Düzyatan, “-2’den sonrasında gözlerim yerinden çıkıyordu. Çok fazlaydı gerçekten. Ama +9’u 7.2 saniye çektim. Elimde brovöm var. F-16 fabrikasından gelen ” diye konuştu.

7.2 saniye boyunca 9 G çektiğini anlatan Engin Altan Düzyatan, “-2’den sonrasında gözlerim yerinden çıkıyordu. Çok fazlaydı gerçekten. Ama +9’u 7.2 saniye çektim. Elimde brovöm var. F-16 fabrikasından gelen ” diye konuştu.

#13
Foto - Engin Altan Düzyatan’a gönderilen brovöde şöyle yazıyordu: “Tebrikler, 9 G çektiniz. Pilot olmak için vücudunuz uygundur.”

Engin Altan Düzyatan’a gönderilen brovöde şöyle yazıyordu: “Tebrikler, 9 G çektiniz. Pilot olmak için vücudunuz uygundur.”

#14
Foto - Havacılık Tıbbı Bölümü’nün Başkanı Prof. Hasan Fehmi Töre, Hürriyet gazetesine 2005 yılında verdiği röportajda 9 G’nin ne anlama geldiğini şu ifadelerle anlatmıştı:

Havacılık Tıbbı Bölümü’nün Başkanı Prof. Hasan Fehmi Töre, Hürriyet gazetesine 2005 yılında verdiği röportajda 9 G’nin ne anlama geldiğini şu ifadelerle anlatmıştı:

#15
Foto - “70 kiloluk bir pilot, uçağı 9 G’yle yukarı çekmeye başladığında 9 G yani, 630 kilo yükün altında demektir. Akciğerler yapışmış, suratınız sarkmış, göz kapaklarınız uzamıştır.”

“70 kiloluk bir pilot, uçağı 9 G’yle yukarı çekmeye başladığında 9 G yani, 630 kilo yükün altında demektir. Akciğerler yapışmış, suratınız sarkmış, göz kapaklarınız uzamıştır.”

#16
Foto - Katıldığı sohbet programında “Tekrar tarihi bir projede yer almayı düşünüyor mu?” şeklindeki soruyu yanıtlayan oyuncu, dikkat çeken sözler söyledi.

Katıldığı sohbet programında “Tekrar tarihi bir projede yer almayı düşünüyor mu?” şeklindeki soruyu yanıtlayan oyuncu, dikkat çeken sözler söyledi.

#17
Foto - Bir projede rol almayı kabul etmek için artık kritekleri olduğunu anlatan oyuncu, birçok farklı açıdan değerlendirme yapıyor. Engin Altan Düzyatan, bu kriterler nedeniyle her teklif edilecek rolü kabul edecek birisi olmadığını da net bir şekilde ifade etti.

Bir projede rol almayı kabul etmek için artık kritekleri olduğunu anlatan oyuncu, birçok farklı açıdan değerlendirme yapıyor. Engin Altan Düzyatan, bu kriterler nedeniyle her teklif edilecek rolü kabul edecek birisi olmadığını da net bir şekilde ifade etti.

#18
Foto - Kuruluş Osman dizisinde de yer alması istenen Engin Altan Düzyatan'ın artık tarihi dizilerde yer almasının 5 şartı var:

Kuruluş Osman dizisinde de yer alması istenen Engin Altan Düzyatan'ın artık tarihi dizilerde yer almasının 5 şartı var:

#19
Foto - Rol kendisini zorlamalı.

Rol kendisini zorlamalı.

#20
Foto - Daha önce canlandırdığı bir rol olmamalı.

Daha önce canlandırdığı bir rol olmamalı.

#21
Foto - Toplumda etki bırakmalı.

Toplumda etki bırakmalı.

#22
Foto - Canlandıracağı karakter kendisini tatmin edebilmeli.

Canlandıracağı karakter kendisini tatmin edebilmeli.

#23
Foto - Senaryo çok etkili olmalı

Senaryo çok etkili olmalı

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı