• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
13
Komodo ejderinden inanılmaz avlanma! Geyiği böyle yakaladı

2021-01-14 13:46:18
Komodo ejderinden inanılmaz avlanma! Geyiği böyle yakaladı

Dünyanın en büyük kertenkelesi olan komodo ejderinin avlanma görüntüsü dehşete düşürdü.

#1
Foto - Endonezya'da Komodo ejderleri, dağ keçisini gafil avladı... Avcılık yetenekleriyle ünlü olan bu hayvanlar, dünyanın en tehlikeli canlıları arasında...

Endonezya'da Komodo ejderleri, dağ keçisini gafil avladı... Avcılık yetenekleriyle ünlü olan bu hayvanlar, dünyanın en tehlikeli canlıları arasında...

#2
Foto - Komodo ejderi hakkındaki genel kanı etobur sürüngenin ağzında bulunan ölümcül bir bakteri sayesinde kurbanının canını aldığı yönündeydi.

Komodo ejderi hakkındaki genel kanı etobur sürüngenin ağzında bulunan ölümcül bir bakteri sayesinde kurbanının canını aldığı yönündeydi.

#3
Foto - Ancak son araştırmalar bu durumun öyle olmadığını gösteriyor.

Ancak son araştırmalar bu durumun öyle olmadığını gösteriyor.

#4
Foto - Komodo ejderi, dünyanın en büyük kertenkele çeşididir. Komodo ejderleri azami 3 m uzunluğunda olup, ortalama ağırlıkları 70 kilo civarındadır.

Komodo ejderi, dünyanın en büyük kertenkele çeşididir. Komodo ejderleri azami 3 m uzunluğunda olup, ortalama ağırlıkları 70 kilo civarındadır.

#5
Foto - Adına ejder denilmesine karşın aslında bir varan çeşididir. Endonezya'ya bağlı Komodo, Rintja ve Flores adalarında bulunurlar. Otlak alanları tercih ederler.

Adına ejder denilmesine karşın aslında bir varan çeşididir. Endonezya'ya bağlı Komodo, Rintja ve Flores adalarında bulunurlar. Otlak alanları tercih ederler.

#6
Foto - KOMODO EJDERİ'NİN ÖLÜMCÜL SIRRI ORTAYA ÇIKTI, Komodo ejderi hakkındaki genel kanı etobur sürüngenin ağzında bulunan ölümcül bir bakteri sayesinde kurbanının canını aldığı yönündeydi.

KOMODO EJDERİ'NİN ÖLÜMCÜL SIRRI ORTAYA ÇIKTI, Komodo ejderi hakkındaki genel kanı etobur sürüngenin ağzında bulunan ölümcül bir bakteri sayesinde kurbanının canını aldığı yönündeydi.

#7
Foto - Ancak son araştırmalar bu durumun öyle olmadığını gösteriyor.

Ancak son araştırmalar bu durumun öyle olmadığını gösteriyor.

#8
Foto - Bilim adamları, dünyanın yaşayan en büyük kertenkelesi Komodo Ejderi'nin ısırığında yılana benzer bir zehirin bulunduğu ortaya çıkardı.

Bilim adamları, dünyanın yaşayan en büyük kertenkelesi Komodo Ejderi'nin ısırığında yılana benzer bir zehirin bulunduğu ortaya çıkardı.

#9
Foto - Bu zehir kurbanlarını şoka sokarak kanlarının pıhtılaşmasını engelliyor.

Bu zehir kurbanlarını şoka sokarak kanlarının pıhtılaşmasını engelliyor.

#10
Foto - Bu zehir, kurbanın kanının pıhtılaşmasını engelleyerek, kan akışının hızlanmasına, böylelikle kan basıncının düşmesine ve bilincinin kapanmasına neden oluyor. Dünyanın en büyük kertenkelesi olan Komodo ejderi, ortalama 70 kilogram ağırlığa ve üç metre büyüklüğe sahip. Endonezya adalarına ait olan bu türden günümüzde birkaç bin adet kaldığı tahmin ediliyor.

Bu zehir, kurbanın kanının pıhtılaşmasını engelleyerek, kan akışının hızlanmasına, böylelikle kan basıncının düşmesine ve bilincinin kapanmasına neden oluyor. Dünyanın en büyük kertenkelesi olan Komodo ejderi, ortalama 70 kilogram ağırlığa ve üç metre büyüklüğe sahip. Endonezya adalarına ait olan bu türden günümüzde birkaç bin adet kaldığı tahmin ediliyor.

#11
Foto - Komodo ejderi, memelilerle beslenmesi ve sık sık insanlara da saldırmasıyla tanınıyor. Geçtiğimiz Mart ayında, Endonezyalı bir balıkçı Komodo ejderlerinin son kurbanı olmuştu.

Komodo ejderi, memelilerle beslenmesi ve sık sık insanlara da saldırmasıyla tanınıyor. Geçtiğimiz Mart ayında, Endonezyalı bir balıkçı Komodo ejderlerinin son kurbanı olmuştu.

#12
Foto - Dünyanın en vahşi yaratıklarından biri olan komodo ejderinin avlanma görüntüleri dehşete düşürdü. Avına sessizce yaklaşan ve bir anda harekete geçen komodo ejderi, saldırı anından sonra avını vahşice parçalara ayırarak yedi.

Dünyanın en vahşi yaratıklarından biri olan komodo ejderinin avlanma görüntüleri dehşete düşürdü. Avına sessizce yaklaşan ve bir anda harekete geçen komodo ejderi, saldırı anından sonra avını vahşice parçalara ayırarak yedi.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23