• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
11
Kırmızı alarm verilmişti! O ilde risk sona erdi

2021-01-15 15:38:42
Kırmızı alarm verilmişti! O ilde risk sona erdi

Edirne'de, hafta başında etkili olan ve 2 gün boyunca aralıksız olarak devam eden şiddetli sağanak yağış sonrası, kent içerisinden geçen Tunca ve Meriç Nehirlerinin su debilerinde bir anda ciddi artışlar gerçekleşti.

#1
Foto - Son 91 yılın en kurak dönemini geçiren Edirne'de, dip seviyeleri görerek, neredeyse akmaz durumunda seyreden nehirler, şiddetli yağışlarla beraber bir anda mevcut konumlarından, taşkın durumuna değişti.

Son 91 yılın en kurak dönemini geçiren Edirne'de, dip seviyeleri görerek, neredeyse akmaz durumunda seyreden nehirler, şiddetli yağışlarla beraber bir anda mevcut konumlarından, taşkın durumuna değişti.

#2
Foto - Su debisi, 2 günde yaklaşık 20 kat artan Tunca Nehri, Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin yapıldığı Sarayiçi Er Meydanı yarım adasını ve bazı köy yollarını ulaşıma kapadı.

Su debisi, 2 günde yaklaşık 20 kat artan Tunca Nehri, Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin yapıldığı Sarayiçi Er Meydanı yarım adasını ve bazı köy yollarını ulaşıma kapadı.

#3
Foto - Yer yer yatağından taşan nehir, yaşamı olumsuz etkiledi ancak herhangi bir can kaybına neden olmadı.

Yer yer yatağından taşan nehir, yaşamı olumsuz etkiledi ancak herhangi bir can kaybına neden olmadı.

#4
Foto - MEVSİM NORMALLERİNE DÖNÜYOR - DSİ verilerine göre; hafta başında 200 metreküp/saniyeleri aşarak 'kırmızı alarm' durumunda akan Tunca Nehri, bugün saat 12.00 itibariyle Suakacağı ölçüm istasyonunda 82 metreküp/saniye olarak ölçülerek, 'sarı alarm' seviyesine geriledi.

MEVSİM NORMALLERİNE DÖNÜYOR - DSİ verilerine göre; hafta başında 200 metreküp/saniyeleri aşarak 'kırmızı alarm' durumunda akan Tunca Nehri, bugün saat 12.00 itibariyle Suakacağı ölçüm istasyonunda 82 metreküp/saniye olarak ölçülerek, 'sarı alarm' seviyesine geriledi.

#5
Foto - MERİÇ NEHRİ'NDE DE DÜŞÜŞ DEVAM EDİYOR - DSİ verilerine göre bugün saat 12.00 itibariyle Kirişhane ölçüm istasyonunda Meriç Nehri'nin su debisi 970 metreküp/saniye olarak ölçüldü. Meriç Nehri'nde 2 günden bu yuna artış devam ederken, 'sarı alarm' seviyesi henüz aşılmadı.

MERİÇ NEHRİ'NDE DE DÜŞÜŞ DEVAM EDİYOR - DSİ verilerine göre bugün saat 12.00 itibariyle Kirişhane ölçüm istasyonunda Meriç Nehri'nin su debisi 970 metreküp/saniye olarak ölçüldü. Meriç Nehri'nde 2 günden bu yuna artış devam ederken, 'sarı alarm' seviyesi henüz aşılmadı.

#6
Foto - KANAL EDİRNE GÖREVİNİ YAPIYOR - Öte yandan, sel ve su taşkınlarını önlemek amacıyla Meriç Nehri'ne tahliye görevi görmesi amacıyla önceki yıl yapımı tamamlanan Kanal Edirne'nin de yatak seviyesinin dolduğu görüldü.

KANAL EDİRNE GÖREVİNİ YAPIYOR - Öte yandan, sel ve su taşkınlarını önlemek amacıyla Meriç Nehri'ne tahliye görevi görmesi amacıyla önceki yıl yapımı tamamlanan Kanal Edirne'nin de yatak seviyesinin dolduğu görüldü.

#7
Foto - Yunanistan sınırında bulunan Karaağaç Mahallesi'nin, taşkın sonrası kent merkezi ile irtibatının kesilmemesi için dev kanal, Meriç Nehri'nin bay pas ederek, kanal boyunca nehir suyunu yönlendirip yerleşim yerleri yakınlarında taşkın riskini engelliyor.

Yunanistan sınırında bulunan Karaağaç Mahallesi'nin, taşkın sonrası kent merkezi ile irtibatının kesilmemesi için dev kanal, Meriç Nehri'nin bay pas ederek, kanal boyunca nehir suyunu yönlendirip yerleşim yerleri yakınlarında taşkın riskini engelliyor.

#8
Foto - İşte Meriç Nehri'nden görüntüler...

İşte Meriç Nehri'nden görüntüler...

#9
Foto - İşte Meriç Nehri'nden görüntüler...

İşte Meriç Nehri'nden görüntüler...

#10
Foto - İşte Meriç Nehri'nden görüntüler...

İşte Meriç Nehri'nden görüntüler...

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23