• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
31
Japonlar açıkladı! Türkiye de listede

2020-12-02 16:59:05
Japonlar açıkladı! Türkiye de listede

Japon Seyahat Acentalar Birliği (JATA) Avrupa'nın en güzel 30 kasabasını belirledi. Japonya'daki kuruluş, Türkiye'deki o köyü işaret etti. Listenin turizm anlamında büyük bir dönüşü olabileceği belirtiliyor. İşte o liste ve Türkiye'den sıralamaya giren o yerimiz...

#1
Foto - Kotor, Karadağ: Karadağ'ın Kotor Körfezi'nde bulunan bu Orta Çağ kasabası son yıllarda Türk turistlerin de ilgi odağı olmayı başarmış durumda.

Kotor, Karadağ: Karadağ'ın Kotor Körfezi'nde bulunan bu Orta Çağ kasabası son yıllarda Türk turistlerin de ilgi odağı olmayı başarmış durumda.

#2
Foto - Gura Humorului, Romanya: Romanya'nın tarihi Bucovina bölgesinde yer alan Gura Humorului, 2000'lı yıllardan bu yana turistlerin ilgi odağı olmaya başladı.

Gura Humorului, Romanya: Romanya'nın tarihi Bucovina bölgesinde yer alan Gura Humorului, 2000'lı yıllardan bu yana turistlerin ilgi odağı olmaya başladı.

#3
Foto - Ohrid, Kuzey Makedonya: Doğu Roma ve Osmanlı mimarisinden örneklerin yan yana yer aldığı Ohrid, Kuzey Makedonya'nın en turistik kasabası konumunda. Ülkenin güneybatısındaki Ohrid, aynı adlı gölün kıyısında yer alıyor.

Ohrid, Kuzey Makedonya: Doğu Roma ve Osmanlı mimarisinden örneklerin yan yana yer aldığı Ohrid, Kuzey Makedonya'nın en turistik kasabası konumunda. Ülkenin güneybatısındaki Ohrid, aynı adlı gölün kıyısında yer alıyor.

#4
Foto - Monsanto, Portekiz: Portekiz'in

Monsanto, Portekiz: Portekiz'in "en Portekizli kasabası" olarak anılan Monsanto sahip olduğu tarihi dokusuyla ülkenin en çok turist çeken kasabası olma özelliği taşıyor.

#5
Foto - Zalipie, Polonya: Sıcak iklimden çok daha soğuk bir rotaya gidelim. Polonya'da bulunan Zalipie, çiçek motifi işlenmiş evleriyle ünlü bir kasaba.

Zalipie, Polonya: Sıcak iklimden çok daha soğuk bir rotaya gidelim. Polonya'da bulunan Zalipie, çiçek motifi işlenmiş evleriyle ünlü bir kasaba.

#6
Foto - Sint-Martens-Latem, Belçika: Belçika'nın Flanders bölgesinde yer alan bu küçük kasaba aslında kıta genelinde de pek bilinen bir yer değil. Ancak doğal güzellikleriyle dikkat çeken kasabanın potansiyeli bulunuyor.

Sint-Martens-Latem, Belçika: Belçika'nın Flanders bölgesinde yer alan bu küçük kasaba aslında kıta genelinde de pek bilinen bir yer değil. Ancak doğal güzellikleriyle dikkat çeken kasabanın potansiyeli bulunuyor.

#7
Foto - Riquewihr, Fransa: Alsace bölgesinde yer alan ve ünlü Colmar kentine birkaç kilometre uzaklıktaki Riquewihr, tarihi dokusuyla bölgenin incisi konumunda. Colmar ile birlikte Alsace'ın en çok turist çeken kasabası olan Riquewihr, Fransa'nın turizminde önemli bir paya sahip.

Riquewihr, Fransa: Alsace bölgesinde yer alan ve ünlü Colmar kentine birkaç kilometre uzaklıktaki Riquewihr, tarihi dokusuyla bölgenin incisi konumunda. Colmar ile birlikte Alsace'ın en çok turist çeken kasabası olan Riquewihr, Fransa'nın turizminde önemli bir paya sahip.

#8
Foto - Saint-Cirq-Lapopie, Fransa: Fransa'nın güneybatısındaki Aquantine'de yer alan bu şirin kasaba, ülkenin saklı cenneti olarak nitelendiriliyor.

Saint-Cirq-Lapopie, Fransa: Fransa'nın güneybatısındaki Aquantine'de yer alan bu şirin kasaba, ülkenin saklı cenneti olarak nitelendiriliyor.

#9
Foto - Porvoo, Finlandiya: İskandinavya'nın bu soğuk rotası özellikle kış turizminin ilgi odağı konumunda.

Porvoo, Finlandiya: İskandinavya'nın bu soğuk rotası özellikle kış turizminin ilgi odağı konumunda.

#10
Foto - Koprivştitsa, Bulgaristan: Başkent Sofya yakınlarındaki Koprivştitsa özellikle hafta sonu kaçamak tatil yapmak isteyenlerin tercih ettiği bir rota.

Koprivştitsa, Bulgaristan: Başkent Sofya yakınlarındaki Koprivştitsa özellikle hafta sonu kaçamak tatil yapmak isteyenlerin tercih ettiği bir rota.

#11
Foto - Sopron, Macaristan: Rotamızı Orta Avrupa'ya çeviriyoruz. Macaristan'ın tarihi kasabası Sopron, Sultanlar Yolu olarak bilinen bir yer.

Sopron, Macaristan: Rotamızı Orta Avrupa'ya çeviriyoruz. Macaristan'ın tarihi kasabası Sopron, Sultanlar Yolu olarak bilinen bir yer.

#12
Foto - Reine, Norveç: Fyordlarıyla ünlü Norveç'in bu şirin kasabası, doğa tutkunları için de ideal bir rota.

Reine, Norveç: Fyordlarıyla ünlü Norveç'in bu şirin kasabası, doğa tutkunları için de ideal bir rota.

#13
Foto - Bemkastel-Kues, Almanya: Mosel nehri üzerindeki bu tarihi kasaba turistik açıdan da potansiyele sahip.

Bemkastel-Kues, Almanya: Mosel nehri üzerindeki bu tarihi kasaba turistik açıdan da potansiyele sahip.

#14
Foto - Quedlinburg, Almanya: Almanya'daki bir diğer rotamız Quedlinburg. 2. Dünya Savaşı'nda hiç zarar görmeyen bu kasabanın geçmişi 9. yüzyıla kadar uzanıyor.

Quedlinburg, Almanya: Almanya'daki bir diğer rotamız Quedlinburg. 2. Dünya Savaşı'nda hiç zarar görmeyen bu kasabanın geçmişi 9. yüzyıla kadar uzanıyor.

#15
Foto - Marianske-Lazne, Çekya: Karlovy Vary yakınlarındaki bu tarihi kasaba geniş ormanlık alan içinde yer alıyor.

Marianske-Lazne, Çekya: Karlovy Vary yakınlarındaki bu tarihi kasaba geniş ormanlık alan içinde yer alıyor.

#16
Foto - Vlkolinec, Slovakya: UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Vlkolinec, termal kaplıcalarıyla ünlü bir bölge.

Vlkolinec, Slovakya: UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Vlkolinec, termal kaplıcalarıyla ünlü bir bölge.

#17
Foto - Piran, Slovenya: Slovenya'nın Adriyatik kıyısında, denize açılan tek kapısı olan Piran, Orta Çağ'a kadar uzanan mimari yapılarıyla dikkat çeken bir kasaba.

Piran, Slovenya: Slovenya'nın Adriyatik kıyısında, denize açılan tek kapısı olan Piran, Orta Çağ'a kadar uzanan mimari yapılarıyla dikkat çeken bir kasaba.

#18
Foto - Setenil de las Bodegas, İspanya: Setenil de las Bodegas dünyanın en ilginç kasabalarından biri. Bu tarihi bölge, devasa bir kayanın altına inşa edilmiş durumda.

Setenil de las Bodegas, İspanya: Setenil de las Bodegas dünyanın en ilginç kasabalarından biri. Bu tarihi bölge, devasa bir kayanın altına inşa edilmiş durumda.

#19
Foto - Visby, İsveç: Visby, İsveç'in en tarihi kasabalarından biri olma özelliği taşıyor. Bu tarihi yer UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde de yer alıyor.

Visby, İsveç: Visby, İsveç'in en tarihi kasabalarından biri olma özelliği taşıyor. Bu tarihi yer UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde de yer alıyor.

#20
Foto - Soglio, İsviçre: Alplerin eteklerinde yer alan bu masalsı kasaba doğa tutkunlarının ilgi odağı.

Soglio, İsviçre: Alplerin eteklerinde yer alan bu masalsı kasaba doğa tutkunlarının ilgi odağı.

#21
Foto - Rovinj, Hırvatistan: Dalmaçya kıyısında yer alan Rovinj, Hırvatistan'ın Dubrovnik'ten sonra en çok turist çeken rotalarından biri olma özelliği taşıyor.

Rovinj, Hırvatistan: Dalmaçya kıyısında yer alan Rovinj, Hırvatistan'ın Dubrovnik'ten sonra en çok turist çeken rotalarından biri olma özelliği taşıyor.

#22
Foto - Lefkara, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi: İnanışa göre Leonardo da Vinci'nin ziyaret edip alışveriş yaptığı bu kasaba turistlerin ilgi odağı konumunda.

Lefkara, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi: İnanışa göre Leonardo da Vinci'nin ziyaret edip alışveriş yaptığı bu kasaba turistlerin ilgi odağı konumunda.

#23
Foto - Hindeloopen, Hollanda: Hollanda'daki bu kasaba deniz seviyesinin altında yer alıyor.

Hindeloopen, Hollanda: Hollanda'daki bu kasaba deniz seviyesinin altında yer alıyor.

#24
Foto - Lech, Avusturya: Avusturya'nın bu küçük kasabası aynı zamanda Avrupa'nın en şık yerlerinden biri olarak da kabul ediliyor.

Lech, Avusturya: Avusturya'nın bu küçük kasabası aynı zamanda Avrupa'nın en şık yerlerinden biri olarak da kabul ediliyor.

#25
Foto - Gölyazı, Bursa: Evliya Çelebi'nin de seyahati sırasında hayran kaldığı Gölyazı, günümüzde Bursa'nın en turistik yerlerinden biri olma özelliği taşıyor. Ulubatlı Gölü'nün içinde yer alıyor.

Gölyazı, Bursa: Evliya Çelebi'nin de seyahati sırasında hayran kaldığı Gölyazı, günümüzde Bursa'nın en turistik yerlerinden biri olma özelliği taşıyor. Ulubatlı Gölü'nün içinde yer alıyor.

#26
Foto - Conwy, Galler: Galler'in en ünlü turistik rotalarından biri olan Conwy, Orta Çağ'dan kalma tarihi kalesiyle ünlü.

Conwy, Galler: Galler'in en ünlü turistik rotalarından biri olan Conwy, Orta Çağ'dan kalma tarihi kalesiyle ünlü.

#27
Foto - Procida, İtalya: İtalya'nın bu masalsı kasabasının en güzel yönü tüm evlerin farklı renklere boyanmış olması.

Procida, İtalya: İtalya'nın bu masalsı kasabasının en güzel yönü tüm evlerin farklı renklere boyanmış olması.

#28
Foto - Civita di Bagnoregio, İtalya: Listede İtalya'dan bir başka yer de Civita di Bagnoregio. Azalan nüfus nedeniyle bölgede 1 euroya ev bulmak mümkün.

Civita di Bagnoregio, İtalya: Listede İtalya'dan bir başka yer de Civita di Bagnoregio. Azalan nüfus nedeniyle bölgede 1 euroya ev bulmak mümkün.

#29
Foto - Berat, Arnavutluk: UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Berat, Avrupa'da Osmanlı izlerinin en iyi korunduğu yerlerden biri olma özelliği de taşıyor. Berat'ta çok sayıda Osmanlı sivil mimari örneğinin yanı sıra camiler de bulunmakta.

Berat, Arnavutluk: UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Berat, Avrupa'da Osmanlı izlerinin en iyi korunduğu yerlerden biri olma özelliği de taşıyor. Berat'ta çok sayıda Osmanlı sivil mimari örneğinin yanı sıra camiler de bulunmakta.

#30
Foto - Kilkenny, İrlanda: İrlanda'nın bu şirin kasabası, JATA'nın listesindeki son Avrupa kasabası.

Kilkenny, İrlanda: İrlanda'nın bu şirin kasabası, JATA'nın listesindeki son Avrupa kasabası.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23