• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
10
İşte vücudunuzu ve beyninizi 'kandıracak' 10 hayat kurtaran ipucu

2020-09-16 07:52:17
İşte vücudunuzu ve beyninizi 'kandıracak' 10 hayat kurtaran ipucu

1-AZ YEMEK İÇİN O ELİNİZİ KULLANIN - Fazla kilolarınız var ve siz bir şeyler atıştırmadan durduramıyorsanız bunu kontrol altına almanın basit bir yolu var. Bir şeyler yerken daha az kullandığınız elinizi kullanın. Araştırmacılar bu yöntem ile daha az yemek yenildiğini söylüyor.

#1
Foto - 2-ÖĞRENDİKLERİNİZİ UNUTMAK İSTEMİYORSANIZ HEMEN UYUYUN - Yeni bir bilgi öğrendikten hemen sonra uyursanız öğrendikleriniz pekiştirir ve unutma ihtimalinizi minimuma indirirsiniz.

2-ÖĞRENDİKLERİNİZİ UNUTMAK İSTEMİYORSANIZ HEMEN UYUYUN - Yeni bir bilgi öğrendikten hemen sonra uyursanız öğrendikleriniz pekiştirir ve unutma ihtimalinizi minimuma indirirsiniz.

#2
Foto - 3-DİKKAT VERMEK İÇİN SAKIZ ÇİĞNEYİN - Yapılan araştırmalara göre sakız çiğnemek, okuma gibi sürekli konsantrasyon gerektiren faaliyetleredaha uzun süre odaklanmanıza katkı sağlıyor

3-DİKKAT VERMEK İÇİN SAKIZ ÇİĞNEYİN - Yapılan araştırmalara göre sakız çiğnemek, okuma gibi sürekli konsantrasyon gerektiren faaliyetleredaha uzun süre odaklanmanıza katkı sağlıyor

#3
Foto - 4-İYİ HİSSETMEK İÇİN AĞZINIZDA KALEM TUTUN- Stresli ve kötü bir gün mü geçiriyorsunuz o zaman bunu mutlaka denemelisiniz. Psikolojiyle ilgili yürütülen bir araştırma, gülümser şekilde ağızda kalem tutmanın gerçekten mutluluk sağladığını ortaya koydu.

4-İYİ HİSSETMEK İÇİN AĞZINIZDA KALEM TUTUN- Stresli ve kötü bir gün mü geçiriyorsunuz o zaman bunu mutlaka denemelisiniz. Psikolojiyle ilgili yürütülen bir araştırma, gülümser şekilde ağızda kalem tutmanın gerçekten mutluluk sağladığını ortaya koydu.

#4
Foto - 5-BAŞLARILI OLMAK İÇİN SINAVDAN ÖNCE DUYGULARINIZI YAZIN - Chicago Üniversitesi'nde yapılan bir araştırmaya göre sınavdan önce duygularınız ve endişeleriniz hakkında bir şeyler yazmak, iyi bir not almanıza yardımcı olabilir.

5-BAŞLARILI OLMAK İÇİN SINAVDAN ÖNCE DUYGULARINIZI YAZIN - Chicago Üniversitesi'nde yapılan bir araştırmaya göre sınavdan önce duygularınız ve endişeleriniz hakkında bir şeyler yazmak, iyi bir not almanıza yardımcı olabilir.

#5
Foto - 6-İYİ DUYMAK İÇİN SAĞ KULAĞINIZI KULLANIN- Gürültü kirliliği ve kalablık ortamlarda duymak güçleşebilir. Uzmanlar tarafından bu tarz durumlarda hem çocukların hem de yetişkinlerin sağ kulaklarıyla daha iyi duyabileceği belirtiliyor.

6-İYİ DUYMAK İÇİN SAĞ KULAĞINIZI KULLANIN- Gürültü kirliliği ve kalablık ortamlarda duymak güçleşebilir. Uzmanlar tarafından bu tarz durumlarda hem çocukların hem de yetişkinlerin sağ kulaklarıyla daha iyi duyabileceği belirtiliyor.

#6
Foto - 7-VERİMLİ OLMAK İÇİN BÜYÜK PROJELERİ KÜÇÜK PARÇALARA AYIRIN - Yapılan çalışmalar herhangi bir görevi veya işi daha küçük parçalara ayırırsanız çok daha yönetilebilir hale getirebileceğinizi gösteriyor. Daha sonra bu parçaları tamamlamak için uygun bir sıralama yapmalı ve bunları uygulamaya geçirmek için bir zaman çizelgesi oluşturmalısınız.

7-VERİMLİ OLMAK İÇİN BÜYÜK PROJELERİ KÜÇÜK PARÇALARA AYIRIN - Yapılan çalışmalar herhangi bir görevi veya işi daha küçük parçalara ayırırsanız çok daha yönetilebilir hale getirebileceğinizi gösteriyor. Daha sonra bu parçaları tamamlamak için uygun bir sıralama yapmalı ve bunları uygulamaya geçirmek için bir zaman çizelgesi oluşturmalısınız.

#7
Foto - 8-YEMEK SAATLERİNİZİ AYARLAYARAK JET-LAG'I YENİN- Herkes hayatında en az bir kere jet-lag tecrübesi yaşamıştırr. Ancak bu histen kurtulmanın bir yolu bulunuyor. Araştırmacılar

8-YEMEK SAATLERİNİZİ AYARLAYARAK JET-LAG'I YENİN- Herkes hayatında en az bir kere jet-lag tecrübesi yaşamıştırr. Ancak bu histen kurtulmanın bir yolu bulunuyor. Araştırmacılar "Seyahat ettiğiniz yerin saat diliminden bağımsız olarak yemek saatlerinizi düzenleyin ve her gün aynı saatte yemek yiyin." tavsiyesinde bulunuyor

#8
Foto - 9- DİŞİNİZ AĞRIYORSA ELİNİZE BUZ UYGULAYIN - Dişinizin ağrıdığı taraftaki elinizin başparmağı ile işaret parmağı arasında buz gezdirmenin ağrıyı hafiflettiği ortaya çıktı.

9- DİŞİNİZ AĞRIYORSA ELİNİZE BUZ UYGULAYIN - Dişinizin ağrıdığı taraftaki elinizin başparmağı ile işaret parmağı arasında buz gezdirmenin ağrıyı hafiflettiği ortaya çıktı.

#9
Foto - 10-BAŞARILI OLMAK İÇİN EN ZOR İŞİ SEÇİN- Daha kolay ve zevkli işleri ilk önce yapmak istiyoruz ancak bu durum verimliliğimizi kötü bir şekilde etkiliyor. Bunun yerine tam tersi bir yol izlemekte yarar var. Eğer performansınızı artırmak istiyorsanız ilk iş olarak en zor işi yapın...

10-BAŞARILI OLMAK İÇİN EN ZOR İŞİ SEÇİN- Daha kolay ve zevkli işleri ilk önce yapmak istiyoruz ancak bu durum verimliliğimizi kötü bir şekilde etkiliyor. Bunun yerine tam tersi bir yol izlemekte yarar var. Eğer performansınızı artırmak istiyorsanız ilk iş olarak en zor işi yapın...

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı