• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
4
İsrail’den Erdoğan’a şok teklif! Hiç kimse bunu bilmiyordu! O isim "Şimdi açıklayacağım" deyip duyurdu

2023-11-24 15:13:36
İsrail’den Erdoğan’a şok teklif! Hiç kimse bunu bilmiyordu! O isim “Şimdi açıklayacağım” deyip duyurdu

Abdulkadir Selvi, İsrailli rehinelerin ailelerinin Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a ikinci defa mektup yazıp destek istediğini belirtti. Mektubun içeriğine dair önemli bilgiler paylaşan Selvi, Hürriyet gazetesindeki yazısında özetle şunları kaydetti:

#1
Foto - İsrail’den Erdoğan’a şok teklif! Hiç kimse bunu bilmiyordu! O isim "Şimdi açıklayacağım" deyip duyurdu

“İsrailli rehinelerin aileleri Cumhurbaşkanı Erdoğan’a mektup yazıp destek istemişti. CNN Türk’te Fulya Öztürk’ün özel haberiydi. 3 Kasım tarihli mektupta rehinelerin aileleri Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, “Bölgenin büyük güçlerinden birinin lideri ve Ortadoğu’da geniş bir etkisi olan biri olarak büyük destekte bulunabileceğiniz eşsiz bir konuma sahipsiniz” diye sesleniyorlardı. Dikkat edin İsrailli rehinelerin aileleri Netanyahu’dan değil, Erdoğan’dan destek istiyorlardı. Hatta Netanyahu’ya karşı protesto eylemi yaparken, Tel Aviv’den Kudüs’e yürürken Erdoğan’a,”Tüm gücünüzle rehinelerin hayatta olup olmadığını öğrenmeniz, tıbbi ihtiyaçlarını karşılamak için aracı olmanız ve derhal salıverilmelerini sağlamak için sizden insani bir istekte bulunuyoruz“ diye talepte bulunuyorlardı.

#2
Foto - İsrail’den Erdoğan’a şok teklif! Hiç kimse bunu bilmiyordu! O isim "Şimdi açıklayacağım" deyip duyurdu

İKİNCİ MEKTUP Ancak şimdi açıklayacağım ikinci bir mektup daha var. Hamas, 7 Ekim tarihinde İsrail’in sınırlarından içeri girip rehineleri almıştı. Rehinelerin aileleri bu olaydan 12 gün sonra yani 19 Ekim’de Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bir mektup yazıyorlar. Erdoğan’ın bölgenin güçlü bir lideri olduğunu, Hamas üzerinde etkili olacağını vurguluyorlar. İlk mektupta rehinelerin hayatta olup olmadıklarını öğrenme ihtiyacı daha ağır basıyor. Erdoğan’dan rehinelerle telefonla görüşmelerinin sağlanmasını talep ediyorlar. Hamas’ın üzerindeki etkinliğini kullanarak rehinelerin kurtarılması için devreye girmesini talep ediyorlar.

#3
Foto - İsrail’den Erdoğan’a şok teklif! Hiç kimse bunu bilmiyordu! O isim "Şimdi açıklayacağım" deyip duyurdu

NETANYAHU’DAN DEĞİL ERDOĞAN’DAN Oradaki vurgu yine çok önemli. Çareyi kendi başbakanları olan Netanyahu’dan değil, Erdoğan’dan bekliyorlar. Cumhurbaşkanı Erdoğan bu tarihi rolü Rusya-Ukrayna savaşında oynadı. Hem esir değişiminde hem tahıl koridorunun açılmasında büyük bir misyon üstlendi. (…)”

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23