• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
6
İslam Memiş ‘tutan mı var’ diyerek çıkış yaptı! Gram altın alacak veya bozduracaklar dikkat

2021-12-05 11:57:29
İslam Memiş ‘tutan mı var’ diyerek çıkış yaptı! Gram altın alacak veya bozduracaklar dikkat

Altın fiyatlarıyla ilgili açıklamalar peş peşe geliyor! Milyonlarca vatandaş soluğu kuyumcu ve dövizcilerde alarak altın veya dolar satılmalı mı alınmalı mı? sorularının cevabını arıyor. Altın Piyasaları Uzmanı İslam Memiş’ten önemli açıklamalar geldi.

#1
Foto - Altın fiyatları önümüzdeki günlerde gerçekleşecek olan Fed toplantısına gözünü dikmiş durumda. Fed Başkanı Jerome Powell geçtiğimiz gün katıldığı bir etkinlikte, kendisine yöneltilen sorularda yaptığı değerlendirmede piyasalar üzerinde etkili olan açıklamalarda bulundu. Başkan Powell yaptığı değerlendirmelerde, kasım ayında başladıkları tapering’i (varlık alımı azaltımı) birkaç ay önce tamamlamayı düşündüklerini belirterek, 14-15 Aralık tarihinde yapılacak Fed toplantısına dikkat çekti. Powell aynı zamanda, enflasyonun yüzde 2 hedefinin çok üzerinde seyrettiğine işaret ederek, enflasyonun ‘geçici’ olduğu ifadesinin bir kenara bırakılmasının zamanı olduğunu söyledi.

Altın fiyatları önümüzdeki günlerde gerçekleşecek olan Fed toplantısına gözünü dikmiş durumda. Fed Başkanı Jerome Powell geçtiğimiz gün katıldığı bir etkinlikte, kendisine yöneltilen sorularda yaptığı değerlendirmede piyasalar üzerinde etkili olan açıklamalarda bulundu. Başkan Powell yaptığı değerlendirmelerde, kasım ayında başladıkları tapering’i (varlık alımı azaltımı) birkaç ay önce tamamlamayı düşündüklerini belirterek, 14-15 Aralık tarihinde yapılacak Fed toplantısına dikkat çekti. Powell aynı zamanda, enflasyonun yüzde 2 hedefinin çok üzerinde seyrettiğine işaret ederek, enflasyonun ‘geçici’ olduğu ifadesinin bir kenara bırakılmasının zamanı olduğunu söyledi.

#2
Foto - Fed’in tapering’i planlanandan daha erken bitirmesi, faiz artırım takviminin öne çekilebileceği beklentisini de oluşturacaktır. Bu durumun gerçekleşmesinin dolar endeksini güçlendirmesi, ters korelasyon etkisiyle Altın Fiyatları üzerinde de aşağı yönlü etki etmesi beklenebilir. Piyasaların gözü kulağı Fed’in 14-15 Aralık’ta gerçekleştireceği toplantıda olacak. Bu tarihe kadar da ABD kanadından gelecek istihdam ve enflasyon verileri önemli olacak.

Fed’in tapering’i planlanandan daha erken bitirmesi, faiz artırım takviminin öne çekilebileceği beklentisini de oluşturacaktır. Bu durumun gerçekleşmesinin dolar endeksini güçlendirmesi, ters korelasyon etkisiyle Altın Fiyatları üzerinde de aşağı yönlü etki etmesi beklenebilir. Piyasaların gözü kulağı Fed’in 14-15 Aralık’ta gerçekleştireceği toplantıda olacak. Bu tarihe kadar da ABD kanadından gelecek istihdam ve enflasyon verileri önemli olacak.

#3
Foto - Altın fiyatları üzerinde etkili olabilecek diğer önemli konu da Omicron varyantı… Ortaya çıkmasıyla piyasalara ‘pandemi’yi yeniden hatırlatan Omicron varyantı ile ilgili Haber akışları piyasalar açısından kritik olacak. Hali hazırda kullanılan aşıların Omicron varyantı üzerinde de etkinliğini sürdürdüğüne dair açıklamalar ve yeni varyantın öldürücü ya da bulaşıcı etkisinin zayıf olduğuna yönelik haberler takip edilecek. Olumsuz haber akışları, yatırımcılarda güvenli liman etkisi yarayacağı için altın fiyatları üzerinde sert yukarı yönlü hareketler görülmesi bekleniyor.

Altın fiyatları üzerinde etkili olabilecek diğer önemli konu da Omicron varyantı… Ortaya çıkmasıyla piyasalara ‘pandemi’yi yeniden hatırlatan Omicron varyantı ile ilgili Haber akışları piyasalar açısından kritik olacak. Hali hazırda kullanılan aşıların Omicron varyantı üzerinde de etkinliğini sürdürdüğüne dair açıklamalar ve yeni varyantın öldürücü ya da bulaşıcı etkisinin zayıf olduğuna yönelik haberler takip edilecek. Olumsuz haber akışları, yatırımcılarda güvenli liman etkisi yarayacağı için altın fiyatları üzerinde sert yukarı yönlü hareketler görülmesi bekleniyor.

#4
Foto - İSLAM MEMİŞ'TEN DOLAR KURU İÇİN İDDİALI TAHMİN Altın Piyasaları Uzmanı İslam Memiş’ten gram altın için yeni bir değerlendirme geldi. Memiş, altın ne olur diyenlerin yanı sıra dolar kuru fiyatı için de analizde bulundu. “Benim partim ekmek partisi” diyen İslam Memiş, “İsterse dolar 15 lira olsun isterse dolar 20 lira olsun. Düşecek abi. Türkiye kazanacak. Türkler kazanacak.” dedi.

İSLAM MEMİŞ'TEN DOLAR KURU İÇİN İDDİALI TAHMİN Altın Piyasaları Uzmanı İslam Memiş’ten gram altın için yeni bir değerlendirme geldi. Memiş, altın ne olur diyenlerin yanı sıra dolar kuru fiyatı için de analizde bulundu. “Benim partim ekmek partisi” diyen İslam Memiş, “İsterse dolar 15 lira olsun isterse dolar 20 lira olsun. Düşecek abi. Türkiye kazanacak. Türkler kazanacak.” dedi.

#5
Foto - GRAM ALTIN FİYATI NE OLUR? ALTINDA YÜKSELİŞ KALICI MI? Gram altın fiyatı için konuşan İslam Memiş, “Yükselişler bence kalıcı değil. 750 lira seviyesinin üzerinde satış fırsatı sunuyor. 750 lira seviyesi üzerinde alım yapmam kimseye de tavsiye etmem uyarılarım vardı. Efendim olur mu 800 liraya yükseldi. 1000 lira olacakmış. Kardeşim buyur al tutan mı var. 750 lira seviyesi üzerinde rakamlardan almam almayı da tavsiye etmem. Nokta. Ne zaman ki gram altın 640-620-585 lira seviyesinin altına sarkar ben altın düştü derdim. Düşer mi? Allah bilir. Benim tahmin ve öngörülerim böyle.” değerlendirmesinde bulundu. İslam Memiş, ONS altın fiyatı için de “Altının ons fiyatında yükselişler kalıcı değil. Düşüş bekliyorum. Bu düşüşün adını kazandibi koyacağım. Şu anda ONS altın 1800 dolar seviyesinin altında. 1810 doları geçemedikçe görünüm negatif. Kişisel öngörün bu yönde…” yorumunda bulundu. Memiş, gümüş gram fiyatı için ise, “Umarım 10 liradan gümüş alan olmamıştır. Kimin sayesinde almışlarsa ondan hesabını soracaksın.” dedi.

GRAM ALTIN FİYATI NE OLUR? ALTINDA YÜKSELİŞ KALICI MI? Gram altın fiyatı için konuşan İslam Memiş, “Yükselişler bence kalıcı değil. 750 lira seviyesinin üzerinde satış fırsatı sunuyor. 750 lira seviyesi üzerinde alım yapmam kimseye de tavsiye etmem uyarılarım vardı. Efendim olur mu 800 liraya yükseldi. 1000 lira olacakmış. Kardeşim buyur al tutan mı var. 750 lira seviyesi üzerinde rakamlardan almam almayı da tavsiye etmem. Nokta. Ne zaman ki gram altın 640-620-585 lira seviyesinin altına sarkar ben altın düştü derdim. Düşer mi? Allah bilir. Benim tahmin ve öngörülerim böyle.” değerlendirmesinde bulundu. İslam Memiş, ONS altın fiyatı için de “Altının ons fiyatında yükselişler kalıcı değil. Düşüş bekliyorum. Bu düşüşün adını kazandibi koyacağım. Şu anda ONS altın 1800 dolar seviyesinin altında. 1810 doları geçemedikçe görünüm negatif. Kişisel öngörün bu yönde…” yorumunda bulundu. Memiş, gümüş gram fiyatı için ise, “Umarım 10 liradan gümüş alan olmamıştır. Kimin sayesinde almışlarsa ondan hesabını soracaksın.” dedi.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23