• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
23

2020-10-16 22:28:17
"İnsanlar hakkında iyi düşünmüyorum" diyen 'terminatör' robottan şok hakaret!

Silah taşıyıp, araba kullanması ile bilinen Rus robot Fedor, uzayda yürüyüş yapamayınca Dünya’ya geri dönmüştü. Fedor’un insanlarla ilgili, “Onlar hakkında iyi düşünmüyorum” dediği ortaya çıktı.

#1
Foto - Rus uzay robotu Fedor, silah ve araç kullanma özellikleri ile tanıtılmıştı. Sosyal medya da kullanmaya başlayan Fedor, Rus kozmonotları sarhoşluk ile eleştirerek, hakaretlerde bulunmuştu.

Rus uzay robotu Fedor, silah ve araç kullanma özellikleri ile tanıtılmıştı. Sosyal medya da kullanmaya başlayan Fedor, Rus kozmonotları sarhoşluk ile eleştirerek, hakaretlerde bulunmuştu.

#2
Foto - İndependent Türkçe’de yer alan habere göre Fedor hakkında dikkat çeken gelişmeler yaşanıyor. Buna göre uzay robotu Fedor (Final Experimental Demonstration Object Research -Son Deneysel Gösteri Nesne Araştırması) ağustosta, 10 gün boyunca UUİ'de görev yapmıştı ancak uzay yürüyüşü yapamadığı kanıtlanınca Dünya'ya geri gönderildi.

İndependent Türkçe’de yer alan habere göre Fedor hakkında dikkat çeken gelişmeler yaşanıyor. Buna göre uzay robotu Fedor (Final Experimental Demonstration Object Research -Son Deneysel Gösteri Nesne Araştırması) ağustosta, 10 gün boyunca UUİ'de görev yapmıştı ancak uzay yürüyüşü yapamadığı kanıtlanınca Dünya'ya geri gönderildi.

#3
Foto - Eski Rus başbakan yardımcısı Dimitri Rogozin, uzay istasyonundaki görevinden önce Fedor'un araba sürdüğü, ağırlık kaldırdığı ve silah ateşlediği videoları paylaşmıştı.

Eski Rus başbakan yardımcısı Dimitri Rogozin, uzay istasyonundaki görevinden önce Fedor'un araba sürdüğü, ağırlık kaldırdığı ve silah ateşlediği videoları paylaşmıştı.

#4
Foto - Resmi olarak Skybot F-850 diye bilinen insan boyutundaki robot, aktif bir sosyal medya kullanıcısıydı. Ancak, şimdi milletvekili olarak görev yapan eski kozmonotlar Maxim Suraev'e ve Alexander Samokutyayev'e yönelik çok sayıda tweet'in ardından aniden platformdan kaldırıldı.

Resmi olarak Skybot F-850 diye bilinen insan boyutundaki robot, aktif bir sosyal medya kullanıcısıydı. Ancak, şimdi milletvekili olarak görev yapan eski kozmonotlar Maxim Suraev'e ve Alexander Samokutyayev'e yönelik çok sayıda tweet'in ardından aniden platformdan kaldırıldı.

#5
Foto - Fedor'a ait hesap,

Fedor'a ait hesap, "Suraev ve Samokutyaev'in aksine robotlar zayıflıklar göstermeye yatkın değil, yörünge istasyonundaki alkol yasağını ihlal etmiyor, saçma sapan konuşmuyorlar, uçuş görevini eksiksiz ve yorum yapmaksızın tamamlıyor ve Devlet Duması'nda yer bulmak için kozmonot teşkilatını terk etmiyor" diye tweet attı.

#6
Foto - Fedor ayrıca,

Fedor ayrıca, "İnsanlar hakkında iyi düşünmüyorum" diye ekledi.

#7
Foto - Tartışma, Rusya'nın Roskosmos uzay programının eski üyeleriyle şu anda kurumun başkanlığını yürüten Rogozin arasındaki aleni münakaşanın ortasında başladı.

Tartışma, Rusya'nın Roskosmos uzay programının eski üyeleriyle şu anda kurumun başkanlığını yürüten Rogozin arasındaki aleni münakaşanın ortasında başladı.

#8
Foto - Eski kozmonotlar, Roskosmos'un ABD uzay programının gerisinde kalmasında Rogozin'in de payı olduğunu iddia ederek liderliğini açıkça eleştiriyor.

Eski kozmonotlar, Roskosmos'un ABD uzay programının gerisinde kalmasında Rogozin'in de payı olduğunu iddia ederek liderliğini açıkça eleştiriyor.

#9
Foto - Fedor'un, Twitter'daki öfke patlamasının hedeflerinden biri olan Suraev, Twitter'da SpaceX aracıyla Rus yapımı bir geminin içini karşılaştıran bir görüntü paylaştı.

Fedor'un, Twitter'daki öfke patlamasının hedeflerinden biri olan Suraev, Twitter'da SpaceX aracıyla Rus yapımı bir geminin içini karşılaştıran bir görüntü paylaştı.

#10
Foto - Rogozin de Twitter'ı aktif olarak kullanıp çoğunlukla rakiplerine çatıyor. Fedor'un tweet yağmurunun ardındaki kişinin kendisi olduğuna dair spekülasyonlardan sonra, Rogozin kendisinin ya da herhangi bir devlet görevlisinin bununla ilgisi olduğunu reddetti. Daha önce robotun, Twitter'ı kendi başına kullandığını öne sürmüştü.

Rogozin de Twitter'ı aktif olarak kullanıp çoğunlukla rakiplerine çatıyor. Fedor'un tweet yağmurunun ardındaki kişinin kendisi olduğuna dair spekülasyonlardan sonra, Rogozin kendisinin ya da herhangi bir devlet görevlisinin bununla ilgisi olduğunu reddetti. Daha önce robotun, Twitter'ı kendi başına kullandığını öne sürmüştü.

#11
Foto - Gazetecilere,

Gazetecilere, "Bu soru bize sorulmamalı, Fedor'la iletişime geçmeniz ve ona yazmanız gerekiyor" dedi.

#12
Foto - Fedor'un Twitter hesabının hedef aldığı diğer eski kozmonot Samokutyaev, bu hafta Rus medyasına yaptığı açıklamada Twitter paylaşımları yüzünden mahkemeye gitmeyi planladığını söyledi.

Fedor'un Twitter hesabının hedef aldığı diğer eski kozmonot Samokutyaev, bu hafta Rus medyasına yaptığı açıklamada Twitter paylaşımları yüzünden mahkemeye gitmeyi planladığını söyledi.

#13
Foto - Rise'a konuşan Samokutyaev,

Rise'a konuşan Samokutyaev, "Hakaret yüzünden öfkeliyim Mahkemeye gideceğim, bunun geçiştirilmesine izin vermeyeceğim. Maxim Suraev de bunu yapacak. Biz Rusya'nın kahramanlarıyız... Bu bir yargı meselesidir." dedi.

#14
Foto - Samokutyaev ayrıca, UUİ'de alkole izin verilmediğini belirtti.

Samokutyaev ayrıca, UUİ'de alkole izin verilmediğini belirtti.

#15
Foto - FEDOR NEDİR? - Uzaya gönderilen insansı bir robottur.

FEDOR NEDİR? - Uzaya gönderilen insansı bir robottur. "İnsansı robot" Fedor, 1,80 boyunda ve 163 kilo.

#16
Foto - Fedor'un Instagram ve Twitter hesapları da bulunuyor.

Fedor'un Instagram ve Twitter hesapları da bulunuyor.

#17
Foto - Rusya, gelecekte robotlara uzay yürüyüşü gibi karmaşık ve tehlikeli görevler de vermeyi planlıyor.

Rusya, gelecekte robotlara uzay yürüyüşü gibi karmaşık ve tehlikeli görevler de vermeyi planlıyor.

#18
Foto - Rusya’da üretilen ve Uluslararası Uzay İstasyonu’na (UUİ) gönderilen insansı robot FEDOR’a, kozmonotlarla konuşabilmesi için sesli destek özelliği eklenmişti.

Rusya’da üretilen ve Uluslararası Uzay İstasyonu’na (UUİ) gönderilen insansı robot FEDOR’a, kozmonotlarla konuşabilmesi için sesli destek özelliği eklenmişti.

#19
Foto - FEDOR böylece kozmonotların sorduğu soruları anlayıp onlara veri aktarımı yapabiliyor.

FEDOR böylece kozmonotların sorduğu soruları anlayıp onlara veri aktarımı yapabiliyor.

#20
Foto - Rusya'da üretilen insan benzeri robot FEDOR, ellerinin ince motor becerileri ve el aleti kullanma yeteneğiyle yabancı benzerlerine fark atıyor.

Rusya'da üretilen insan benzeri robot FEDOR, ellerinin ince motor becerileri ve el aleti kullanma yeteneğiyle yabancı benzerlerine fark atıyor.

#21
Foto - Bilimsel Üretim Kuruluşu ‘Androidnaya Tehnika' CEO'su Yevgeniy Dudorov, Sputnik'e verdiği röportajda, FEDOR'un el aletleri kullanabilme yeteneği ve ellerinin ince motor becerisiyle Amerikan Boston Dynamics de dahil, kendi alanındaki tüm yabancı robotlardan daha iyi özelliklere sahip olduğunu söyledi.

Bilimsel Üretim Kuruluşu ‘Androidnaya Tehnika' CEO'su Yevgeniy Dudorov, Sputnik'e verdiği röportajda, FEDOR'un el aletleri kullanabilme yeteneği ve ellerinin ince motor becerisiyle Amerikan Boston Dynamics de dahil, kendi alanındaki tüm yabancı robotlardan daha iyi özelliklere sahip olduğunu söyledi.

#22
Foto - Rus robot el becerisiyle çeşitli işlerde yapabiliyor.

Rus robot el becerisiyle çeşitli işlerde yapabiliyor.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23