• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
8
İnanılmaz! Bulaşık makinesine sakın bunları koymayın

2020-10-23 12:48:26
İnanılmaz! Bulaşık makinesine sakın bunları koymayın

Mutfaktaki en yakın dostumuz, elimiz, kolumuz bulaşık makinesine ne yazık ki her şeyi koyup çalıştırmak mümkün olmuyor. Her şey bulaşık makinesinde yıkanır düşüncesini bir kenara koyun. Çünkü makineye yerleştirdiğiniz bu ürünler hem birlikte yıkadığınız diğer ürünlere hem de bulaşık makinesine zarar verebiliyor.

#1
Foto - Mutfakta bulunan her ürün sıkıntısız bir şekilde makinede yıkanabiliyor mu? Hayır. Bazı ürünler var ki makineye girdiğinde hem beraber yıkandığı eşyalara hem makineye hem de kendisine zarar verebiliyor.

Mutfakta bulunan her ürün sıkıntısız bir şekilde makinede yıkanabiliyor mu? Hayır. Bazı ürünler var ki makineye girdiğinde hem beraber yıkandığı eşyalara hem makineye hem de kendisine zarar verebiliyor.

#2
Foto - PLASTİK MUTFAK EŞYALARI Bazı plastik eşyalar ısıya maruz kaldığında içinde bulunan petrokimyasal ürünler ayrışır. Bu da sağlığımızı olumsuz yönde etkiler. Makinede ayrışan bu malzeme diğer eşyalara da yapışır. Yeme içme yoluyla ise bu madde vücudumuza karışabilir.

PLASTİK MUTFAK EŞYALARI Bazı plastik eşyalar ısıya maruz kaldığında içinde bulunan petrokimyasal ürünler ayrışır. Bu da sağlığımızı olumsuz yönde etkiler. Makinede ayrışan bu malzeme diğer eşyalara da yapışır. Yeme içme yoluyla ise bu madde vücudumuza karışabilir.

#3
Foto - AHŞAP MUTFAK EŞYALARI Ahşap mutfak gereçleri makineye konduğunda bulaşık deterjanını içine çekebilir. Bu da tahta kaşıkları yemek yaparken kullandığınızda sağlık açısından ciddi tehlike yaratabilir.

AHŞAP MUTFAK EŞYALARI Ahşap mutfak gereçleri makineye konduğunda bulaşık deterjanını içine çekebilir. Bu da tahta kaşıkları yemek yaparken kullandığınızda sağlık açısından ciddi tehlike yaratabilir.

#4
Foto - BAZI CAM EŞYALAR Çok ince cam eşyalar ya da renkli cam eşyalar makinede yıkandığında renklerini kaybedebilir ya da kırılabilirler. Bu yüzden hassas cam ürünlerini makineye atmadan önce muhakkak üzerinde yazan etiketleri okuyun.

BAZI CAM EŞYALAR Çok ince cam eşyalar ya da renkli cam eşyalar makinede yıkandığında renklerini kaybedebilir ya da kırılabilirler. Bu yüzden hassas cam ürünlerini makineye atmadan önce muhakkak üzerinde yazan etiketleri okuyun.

#5
Foto - ALİMİNYUM VE BAKIR EŞYALAR Bakır mutfak gereçleri makineye girince kararır. Eski haline getirmek için ise mutlaka kalaylanması gerekmektedir. Aliminyum mutfak gereçleri ise ince oldukları için saplarından ayrılabilir. Çatal bıçak takımı seçerken makineye girer mi konusunda emin olarak satın alın.

ALİMİNYUM VE BAKIR EŞYALAR Bakır mutfak gereçleri makineye girince kararır. Eski haline getirmek için ise mutlaka kalaylanması gerekmektedir. Aliminyum mutfak gereçleri ise ince oldukları için saplarından ayrılabilir. Çatal bıçak takımı seçerken makineye girer mi konusunda emin olarak satın alın.

#6
Foto - DEMİR DÖKÜM TENCERE VE TAVALAR Demir döküm tava ve tencereler, bulaşık makinesine girdiğinde zamanla özelliğini yitirir. Kesinlikle makineye koymamalısınız.

DEMİR DÖKÜM TENCERE VE TAVALAR Demir döküm tava ve tencereler, bulaşık makinesine girdiğinde zamanla özelliğini yitirir. Kesinlikle makineye koymamalısınız.

#7
Foto - KRİSTALLER Kristal eşyaların narin yapısı vardır. Diğer mutfak eşyalarına çarparak kırılabilirler. Bu sebeple elde yıkamak da en doğrusudur. Aynı zamanda kristaller bulaşık makinesine girince zamanla matlaşır.

KRİSTALLER Kristal eşyaların narin yapısı vardır. Diğer mutfak eşyalarına çarparak kırılabilirler. Bu sebeple elde yıkamak da en doğrusudur. Aynı zamanda kristaller bulaşık makinesine girince zamanla matlaşır.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23