• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
10
Hem kansere karşı koruyor hem de çocuk sahibi yapıyor!

2020-11-30 10:07:30
Hem kansere karşı koruyor hem de çocuk sahibi yapıyor!

Silifke'de üretilmeye başlayan, Anavatanı Güney Amerika ve Batı Hindistan olan guava meyvesi, kanserle savaşıyor, hem de çocuk sahibi yapıyor.

#1
Foto - Guava, birçok tropik ve subtropikal bölgede yetişen yaygın bir tropik meyvedir. Psidium guajava mersin ailesinde Meksika, Orta Amerika, Karayipler ve kuzey Güney Amerika'ya özgü küçük bir ağaçtır. Guava, turunçgillerden daha fazla C vitamini içerir. Vitamin ve mineraller yönünden zengin içeriğe sahip bir meyvedir. Her meyve gibi bu da bazı hastalıklara iyi gelmektedir. İçinde likopen oranı yüksek. İçinde bulunan mineral ve vitaminlerin vücuttaki probiyotikleri destekliyor. Bu sayede hastalıkları geçirmesi açısından önemli. Hoş, keskin bir kokusu var.

Guava, birçok tropik ve subtropikal bölgede yetişen yaygın bir tropik meyvedir. Psidium guajava mersin ailesinde Meksika, Orta Amerika, Karayipler ve kuzey Güney Amerika'ya özgü küçük bir ağaçtır. Guava, turunçgillerden daha fazla C vitamini içerir. Vitamin ve mineraller yönünden zengin içeriğe sahip bir meyvedir. Her meyve gibi bu da bazı hastalıklara iyi gelmektedir. İçinde likopen oranı yüksek. İçinde bulunan mineral ve vitaminlerin vücuttaki probiyotikleri destekliyor. Bu sayede hastalıkları geçirmesi açısından önemli. Hoş, keskin bir kokusu var.

#2
Foto - Havuçta bulunan A vitaminin 2 katı bu meyvede bulunduğundan göz problemlerine de iyi gelir.

Havuçta bulunan A vitaminin 2 katı bu meyvede bulunduğundan göz problemlerine de iyi gelir.

#3
Foto - Turunçgillere oranla 4 kat daha fazla C vitamini içeren guava, cilt parlamasını ve saç dökülmesini azaltır.

Turunçgillere oranla 4 kat daha fazla C vitamini içeren guava, cilt parlamasını ve saç dökülmesini azaltır.

#4
Foto - Guavanın yaprağı tansiyon ve şekeri düşürür.

Guavanın yaprağı tansiyon ve şekeri düşürür.

#5
Foto - Yoğun ve tempolu çalışmadan sonra kemik ve kaslarımızın güçlenmesi için magnezyum oranı yüksek besinler tüketmeliyiz. Gün sonunda 3 adet tüketilen guava meyvesi magnezyum eksikliğini azaltmada yardımcı olur.

Yoğun ve tempolu çalışmadan sonra kemik ve kaslarımızın güçlenmesi için magnezyum oranı yüksek besinler tüketmeliyiz. Gün sonunda 3 adet tüketilen guava meyvesi magnezyum eksikliğini azaltmada yardımcı olur.

#6
Foto - Kan şekerini dengeleyen guava, aynı zamanda lif oranı yüksek olduğundan uzun süre tok kalmayı sağlar.

Kan şekerini dengeleyen guava, aynı zamanda lif oranı yüksek olduğundan uzun süre tok kalmayı sağlar.

#7
Foto - Erkeklerde prostat kanserinden, kadınlarda meme kanserine hepsine savaş açar.

Erkeklerde prostat kanserinden, kadınlarda meme kanserine hepsine savaş açar.

#8
Foto - Diğer meyve çeşitlerine göre şeker ve karbonhidrat oranı düşük olan bu besin, hem diyabet hastalarının hem de kilo vermek isteyenlerin rahatlıkla tüketebileceği bir meyvedir.

Diğer meyve çeşitlerine göre şeker ve karbonhidrat oranı düşük olan bu besin, hem diyabet hastalarının hem de kilo vermek isteyenlerin rahatlıkla tüketebileceği bir meyvedir.

#9
Foto - Guavanın son yıllarda ortaya çıkan bir diğer önemli etkisi ise çocuk sahibi olmak isteyenlerin vücuduna faydası! İnsanlarda doğurganlığı artıran folat minerali, guava'da oldukça fazla. Guava, hamile kalmak isteyen kadınlar için mucize meyve olarak geçiyor.

Guavanın son yıllarda ortaya çıkan bir diğer önemli etkisi ise çocuk sahibi olmak isteyenlerin vücuduna faydası! İnsanlarda doğurganlığı artıran folat minerali, guava'da oldukça fazla. Guava, hamile kalmak isteyen kadınlar için mucize meyve olarak geçiyor.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23