• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
10
Fotoğraflar olay oldu! Fransız savaş gemisinin radarında dikkat çeken Türkiye detayı

2020-10-30 15:31:28
Fotoğraflar olay oldu! Fransız savaş gemisinin radarında dikkat çeken Türkiye detayı

Doğu Akdeniz'de Türkiye ve Yunanistan arasında yaşanan gerilim karşılıklı NAVTEX iptalleriyle azalır ve sorunun çözümü için müzakere sürecine girilirken Fransız firkateyni La Fayette'den yeni fotoğraflar geldi.

#1
Foto - La Fayette firkateyni yaklaşık üç aydır Doğu Akdeniz'de karasuları gözlem altında tutmaya devam ediyor. Doğu Akdeniz sorununda uluslararası hukuk kurallarını görmezden gelen Fransa Yunanistan'ın yanında tavır alarak gerginliğin büyümesine çanak tutmuş, La Fayette firkateynini de gözü kapalı şekilde Yunanistan'ın emrine vermişti.

La Fayette firkateyni yaklaşık üç aydır Doğu Akdeniz'de karasuları gözlem altında tutmaya devam ediyor. Doğu Akdeniz sorununda uluslararası hukuk kurallarını görmezden gelen Fransa Yunanistan'ın yanında tavır alarak gerginliğin büyümesine çanak tutmuş, La Fayette firkateynini de gözü kapalı şekilde Yunanistan'ın emrine vermişti.

#2
Foto - ÇOK KONUŞULACAK FOTOĞRAFLAR! AFP haber ajansından gelen son dakika haberine göre, firkateynin içinden tartışma yaratacak fotoğrafları dünyaya servis edildi. Fotoğraflarda gemide görevli personelin radar başında görüntüleri yer alıyor.

ÇOK KONUŞULACAK FOTOĞRAFLAR! AFP haber ajansından gelen son dakika haberine göre, firkateynin içinden tartışma yaratacak fotoğrafları dünyaya servis edildi. Fotoğraflarda gemide görevli personelin radar başında görüntüleri yer alıyor.

#3
Foto - Fotoğraflarda öneöli nokta ise tüm personelin dikkatli bir şekilde Türkiye'nin Oruç Reis ve Barbaros gemilerini izledikleri görülüyor.

Fotoğraflarda öneöli nokta ise tüm personelin dikkatli bir şekilde Türkiye'nin Oruç Reis ve Barbaros gemilerini izledikleri görülüyor.

#4
Foto - 170 kadın ve erkekten oluşan personelin her an tam alarm seviyesinde olduğu belirtilen haberde Fransız gemisinin operasyon lideri Teğmen Mathieu'nun 'Birincil görevimiz bölgede yaşanan bütün gelişmeleri takip ederek durumu askeri üslerimize ve politik yetkililere bildirmek.' sözleri yer alıyor.

170 kadın ve erkekten oluşan personelin her an tam alarm seviyesinde olduğu belirtilen haberde Fransız gemisinin operasyon lideri Teğmen Mathieu'nun 'Birincil görevimiz bölgede yaşanan bütün gelişmeleri takip ederek durumu askeri üslerimize ve politik yetkililere bildirmek.' sözleri yer alıyor.

#5
Foto - RADAR EKRANLARINDA DİKKAT ÇEKEN ORUÇ REİS DETAYI Geminin içinden gelen görüntülerde radar ekranlarıyla ilgili çok kritik bir detay da göze çarpıyor. Radar ekranlarında Oruç Reis'in bulunduğu nokta her an kırmızı yuvarlaklarla belirtilirken ekran başındaki tüm personelin gözünü ayırmadan Oruç Reis'i dakika dakika takip altında tuttuğu görülüyor.

RADAR EKRANLARINDA DİKKAT ÇEKEN ORUÇ REİS DETAYI Geminin içinden gelen görüntülerde radar ekranlarıyla ilgili çok kritik bir detay da göze çarpıyor. Radar ekranlarında Oruç Reis'in bulunduğu nokta her an kırmızı yuvarlaklarla belirtilirken ekran başındaki tüm personelin gözünü ayırmadan Oruç Reis'i dakika dakika takip altında tuttuğu görülüyor.

#6
Foto - Radar ekranlarında ayrıca Limassol'deki bir İngiliz savaş gemisi, Suriye kıyılarındaki Ruslar da görülüyor.

Radar ekranlarında ayrıca Limassol'deki bir İngiliz savaş gemisi, Suriye kıyılarındaki Ruslar da görülüyor.

#7
Foto - Öte yandan Kıbrıs'ın güneybatı açıklarında sismik araştırma yapan ve iki Türk gemisi tarafından eşlik edilen Barbaros gemisi de yakın takip altında.

Öte yandan Kıbrıs'ın güneybatı açıklarında sismik araştırma yapan ve iki Türk gemisi tarafından eşlik edilen Barbaros gemisi de yakın takip altında.

#8
Foto - Geminin kaptanı Yüzbaşı Sebastien Martinot açıklamasında geçtiğimiz günlerde azalan hareketliliği takip ettiklerini ve hareketliliğin tekrar başlaması halinde üslerine bilgi vermek için beklediklerini açıklıyor.

Geminin kaptanı Yüzbaşı Sebastien Martinot açıklamasında geçtiğimiz günlerde azalan hareketliliği takip ettiklerini ve hareketliliğin tekrar başlaması halinde üslerine bilgi vermek için beklediklerini açıklıyor.

#9
Foto - Martinot açıklamasında bu yakın gözlemin sebebini 'Olayları sosyal medyadan ya da güvenilir olmayan kaynaklardan gelebilecek yanlış bilgilerin önüne geçmek için' diye açıklarken Oruç Reis ve Barbaros gemileriyle defalarca karşılaştıklarını, bu gemileri koruyan diğer gemilerin sayısını dahi bildiklerini ancak asla müdahalede bulunmadıklarını söylüyor.

Martinot açıklamasında bu yakın gözlemin sebebini 'Olayları sosyal medyadan ya da güvenilir olmayan kaynaklardan gelebilecek yanlış bilgilerin önüne geçmek için' diye açıklarken Oruç Reis ve Barbaros gemileriyle defalarca karşılaştıklarını, bu gemileri koruyan diğer gemilerin sayısını dahi bildiklerini ancak asla müdahalede bulunmadıklarını söylüyor.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23