• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
6
Evde sütlü dondurma nasıl yapılır?

2021-07-11 15:10:08
Evde sütlü dondurma nasıl yapılır?

Yaz aylarının bunaltıcı sıcaklarından dolayı herkes farklı şekillerde serinlemenin yollarını araştırıyor. Evde dondurma hazırlamanın yollarını arıyorsanız ve hem tatlı bir şeyler tüketip hem de serinlemek istiyorsanız bu haberimiz tam size göre. İşte merak edilen haberin devamı…

#1
Foto - Öncelikle, altı su bardağı süt, 1 yemek kaşığı salep, 2 yemek kaşığı patates nişastası(ya da mısır nişastası)ve 1,5 su bardağı toz şeker gibi malzemelerimizi hazırlayım. Malzemelerimiz hazırsa dondurma tarifini hazırlamaya geçebiliriz.

Öncelikle, altı su bardağı süt, 1 yemek kaşığı salep, 2 yemek kaşığı patates nişastası(ya da mısır nişastası)ve 1,5 su bardağı toz şeker gibi malzemelerimizi hazırlayım. Malzemelerimiz hazırsa dondurma tarifini hazırlamaya geçebiliriz.

#2
Foto - Sütü bir tencerenin içerisine alın. Üzerine nişasta, salep ve toz şekeri ilave ederek güzelce çırpın ve ocağın üzerine alın.

Sütü bir tencerenin içerisine alın. Üzerine nişasta, salep ve toz şekeri ilave ederek güzelce çırpın ve ocağın üzerine alın.

#3
Foto - Kısık ateşte tel çırpıcı yardımıyla karıştırarak hafif koyu kıvamlı bir hal alana kadar pişirin. Ardından çıkarıp düz bir kabın içerisine aktarın. Buzlukta soğumaya bırakın.

Kısık ateşte tel çırpıcı yardımıyla karıştırarak hafif koyu kıvamlı bir hal alana kadar pişirin. Ardından çıkarıp düz bir kabın içerisine aktarın. Buzlukta soğumaya bırakın.

#4
Foto - Buzdolabındaki dondurmayı 1 saat aralıklarla buzluktan alın, çırparak karıştırın ve yeniden buzluğa koyun. Bu işlemi en az 5 kez tekrar edin.

Buzdolabındaki dondurmayı 1 saat aralıklarla buzluktan alın, çırparak karıştırın ve yeniden buzluğa koyun. Bu işlemi en az 5 kez tekrar edin.

#5
Foto - İşlemin sonunda karışım dondurma kıvamı almaya başlayacak. O kıvama gelince buzlukta güzelce dondurun. Donunca oda sıcaklığında birkaç dakika dinlendirdikten sonra dondurma kaşığıyla çıkarıp servis edebilirsiniz. Afiyetler olsun!

İşlemin sonunda karışım dondurma kıvamı almaya başlayacak. O kıvama gelince buzlukta güzelce dondurun. Donunca oda sıcaklığında birkaç dakika dinlendirdikten sonra dondurma kaşığıyla çıkarıp servis edebilirsiniz. Afiyetler olsun!

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23