• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
4
Eski AK Partili Hüseyin Çelik’in feleği şaşacak feleği! Hadi bakalım, hodri meydan

2024-04-24 10:00:00
Eski AK Partili Hüseyin Çelik’in feleği şaşacak feleği! Hadi bakalım, hodri meydan

Eski Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'in, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı ve AK Parti'nin MHP ile ittifakını eleştirmesine arka arkaya sert tepkiler geldi. Cumhurbaşkanı Başdanışmanları Ahmet Selim Köroğlu ve Ayhan Ogan da, Çelik'i hedef aldı. Ayhan Ogan, "Erdoğan'dan intikam alacaksanız da hodri meydan." ifadelerini kullandı.

#1
Foto - Eski AK Partili Hüseyin Çelik’in feleği şaşacak feleği! Hadi bakalım, hodri meydan

Bir süredir sessizliğini koruyan, ancak son zamanlardaki gelişmeleri fırsat bilip kafa çıkaran AK Partili eski vekil ve eski Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'ten yeni açıklamalar geldi. AK Partililerin tepkisini çeken açıklamalara Cumhurbaşkanı Başdanışmanları Ahmet Selim Köroğlu ve Ayhan Ogan da sert bir karşılık verdi.

#2
Foto - Eski AK Partili Hüseyin Çelik’in feleği şaşacak feleği! Hadi bakalım, hodri meydan

Açıklamalara tepki gösteren Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Ahmet Selim Köroğlu sosyal medya hesabından, "31 mart sonuçları üzerinden serbestiyete açıklama yapan eski Türkiyenin siyasi artıkları kurdurduğunuz partilerde siyaset yapın,Mehmet Uçum bahanesiyle Cumhurbaşkanımıza ve Cumhur ittifakına parmak sallamayın." mesajını paylaştı.

#3
Foto - Eski AK Partili Hüseyin Çelik’in feleği şaşacak feleği! Hadi bakalım, hodri meydan

Bir diğer Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Ayhan Ogan ise, "Hüseyin bey Erdoğan yüzde 52 oy aldı.AK parti ile arasında 20 puan fark var. Kurdurduğunuz Deva ve Gelecek partisi çöp oldu. Çekin elinizi AK partiden. Erdoğan'dan intikam alacaksanız da hodri meydan." ifadelerini kullandı. FETÖ’nün fonladığı Taraf gazetesinden ayrılan yazarların oluşturduğu Serbestiyet'ten Hilal Köylü’nün sorularını yanıtlayan Çelik, MHP ile kurulan ittifakın, AK Parti'yi kimlik çizgisine götürdüğünü ileri sürmüştü. Çelik'e göre, bu nedenle AK Parti'ye gelen Kürt oyları dip yaptı. "Kürt vatandaşlarımız kesinlikle ırkçı olarak görmediği ve kendilerine daha yakın gördüğü AK Parti’ye oy veriyordu" diyen Çelik, "Ama AK Parti’nin MHP ile ittifakından sonra bu meselede de çok büyük bir kırılma oldu ve Kürt vatandaşlarımızın önemli bir kısmı AK Parti’ye oy vermemeye başladı" ifadelerini kullanmıştı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

okur

danismanlar parmak sallamaya devam

GENÇTÜRK

Hüseyin Çelik'in başına MHP kadar taş düşsün.Toplumda şunu görüyorum bütün kriptolar AK partinin vatan ve millet sevdalısı MHP ile ittifak yapmasından çok rahatsızlar. Neden acaba?Sayın Cumhurbaşkanının hocası olan rahmetli Erbakan da 1991 seçimlerinde MHP (o günkü adıyle MÇP) ile ittifak yapmıştı.Aynı şeyler o günkü Refah Partisi içinde yer alan aynı kriptolar tarafından da Erbakan hoca için söylenmişti.Bu kriptoların TÜRK deyince nedense tüyleri diken diken oluyor.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23