• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
9
Eşcinsellik hangi ayetle yasaklanıyor?

2020-04-27 08:24:59
Eşcinsellik hangi ayetle yasaklanıyor?

Eşsinselliği yasaklayan ayet, Kur’an’da eşcinselliği yasaklayan ayet hangisidir? Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, cuma hutbesinde eşcinseller ve sapkınlar hakkındaki hutbesi İslam düşmanlarına kin kusan bazı çevreleri rahatsız etti. Erbaş cuma hutbesinde, "İslam zinayı en büyük haramlardan kabul ediyor. Lûtîliği, Eşcinselliği lanetliyor. Nedir bunun hikmeti. Hastalıkları beraberinde getirmesi ve nesli çürütmesidir, bunun hikmeti." demişti. Peki eşcinsellik hangi ayetle yasaklanıyor? Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın eşcinseller ve sapkınlar hakkında söyledikleri birtakım çevreyi rahatsız etti. Erbaş'a saldıran güruha vatandaşlar sert tepki gösterdi. Erbaş'a sosyal medya üzerinden büyük destek verildi. Peki Eşsinselliği yasaklayan ayet, Kur’an’da eşcinselliği yasaklayan ayet hangisidir?

#1
Foto - Eşcinsellik hangi ayetle yasaklanıyor?

Ankara Hacı Bayram Camii’nde, temsili Cuma namazını kıldıran Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, hutbesinde "İslam zinayı en büyük haramlardan kabul ediyor. Lûtîliği, Eşcinselliği lanetliyor." demişti. Bunun üzerine İnsan Hakları Derneği (İHD) Ankara Şubesi, sapkınların avukatlığına soyunarak Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş hakkında, sapkın LGBT'lilere yönelik nefret söyleminde bulunduğu iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

#2
Foto - Eşcinsellik hangi ayetle yasaklanıyor?

Eşcinsellik Lut kavminin helakine sebeb olan büyük günahlardandır. Eşcinsellik konusunda İslam'ın hükümleri nelerdir? Hz. Peygamber (s.a.v.), kadına benzemeye çalışan erkekleri ve erkeğe benzemeye çalışan kadınları lanetle anmış (Buhari, Libas 61-62),

#3
Foto - Eşcinsellik hangi ayetle yasaklanıyor?

Yine livata olarak tabir edilen homoseksüellik (eşcinsellik) hem Kur’an-ı Kerim’de hem de hadislerde çirkin bir fiil olarak nitelendirilerek şiddetle yasaklanmıştır. Ayrıca Lut kavminin akibeti, ibret alınması için örnek gösterilmiştir.

#4
Foto - Eşcinsellik hangi ayetle yasaklanıyor?

“Alemlerin içinde erkeklere mi gidiyorsunuz? Ve Rabbinizin, sizin için yarattığı eşlerinizi bırakıyorsunuz? Siz sınırı aşan kavimsiniz.” (Şuara, 26/165,166)

#5
Foto - Eşcinsellik hangi ayetle yasaklanıyor?

"Lût''u da (peygamber gönderdik). Kavmine dedi ki: “Sizden önceki milletlerden hiçbirinin yapmadığı fuhşu mu yapıyorsunuz!” / “Çünkü siz, kadınları bırakıp da cinsel tatmin için erkeklere yanaşıyorsunuz. Doğrusu siz taşkın bir milletsiniz.” / Kavminin cevabı, “Onları (Lût ve arkadaşlarını) memleketinizden çıkarın! Çünkü onlar fazla temizlik taslayan insanlar!” demelerinden başka bir şey olmadı. / Biz de onu ve karısı dışındaki aile fertlerini kurtardık.

#6
Foto - Eşcinsellik hangi ayetle yasaklanıyor?

Karısı geride kalanlardan (kâfirlerden) idi. / Ve üzerlerine dehşetli bir yağmur (taş) yağdırdık. İşte gör günahkârların sonunun ne olduğunu!" (A''râf:7/80-84)

#7
Foto - Eşcinsellik hangi ayetle yasaklanıyor?

Lût aleyhisselâm, Hz. İbrâhim''in kardeşi Haran''ın oğludur. İslâmî kaynaklarda soy kütüğü Tarah oğlu Haran oğlu Lût şeklinde geçmektedir. İbrâhim ile birlikte Irak''tan ayrılmış; Tevrat''ta bildirildiğine göre Ölüdeniz kıyısındaki Sodom ve Gomore''de (Ammûre) peygamber olarak görevlendirilmiştir. Buralarda oturan halk, inkârcılık yanında, livâtayı da meşrû hale getirmişlerdi.

#8
Foto - Eşcinsellik hangi ayetle yasaklanıyor?

Hz. Lût, erkeğin erkeğe yaklaşması (homoseksüellik) şeklindeki bu fuhuş çeşidini, daha önce hiçbir millette görülmemiş ölçüde yaygınlaştırmaları sebebiyle onları eleştirdi; kendisinin güvenilir bir peygamber olduğunu, Allah''tan korkup davetine icâbet etmeleri, hallerini düzeltmeleri gerektiğini söyledi (bk. Şuarâ 26/160-164) ve bu yaptıkları sebebiyle onları “müsrifler” şeklinde niteledi. “Mâkul ve meşrû ölçüleri aşan” anlamına gelen müsrif kelimesinin burada cinsel sapıklığı ifade ettiği anlaşılmaktadır.

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23