• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
9
Erdoğan'ın resti 10 büyükelçiye geri adım attırdı! Muhalifler böyle ağladı

2021-10-25 19:30:37
Erdoğan'ın resti 10 büyükelçiye geri adım attırdı! Muhalifler böyle ağladı

Gezi olaylarını finanse eden Osman Kavala'nın serbest bırakılması için Türkiye'ye çağrıda bulunarak haddi aşan 10 büyükelçi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'istenmeyen isim talimatı verdim' restinin ardından geri adım attı.

#1
Foto - ABD büyükelçiliği dahil yabancı ülkelerin büyükelçiliklerinden

ABD büyükelçiliği dahil yabancı ülkelerin büyükelçiliklerinden "Ülkelerin içişlerine karışmamaya dair maddeye riayet ediyoruz" açıklaması yapıldı.

#2
Foto - Cumhurbaşkanlığı kaynakları, ABD ve diğer büyükelçiliklerin açıklamalarının Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından olumlu karşılandığını bildirdi. Büyükelçiliklerin geri adımının ardından muhalif isimlerden ise peş peşe büyükelçiliklere tepki geldi. İşte o mesajlardan bazıları...

Cumhurbaşkanlığı kaynakları, ABD ve diğer büyükelçiliklerin açıklamalarının Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından olumlu karşılandığını bildirdi. Büyükelçiliklerin geri adımının ardından muhalif isimlerden ise peş peşe büyükelçiliklere tepki geldi. İşte o mesajlardan bazıları...

#3
Foto - Halk TV sunucusu Şirin Payzın bu sıcak gelişmenin hemen ardından paylaştığı bir sosyal medya mesajı ile ABD'yi

Halk TV sunucusu Şirin Payzın bu sıcak gelişmenin hemen ardından paylaştığı bir sosyal medya mesajı ile ABD'yi "beceriksizlikle" suçladı. Payzın paylaşımında şu ifadeleri kullandı; "Madem yaptığının arkasında durmayacaksın cezaevindeki bir mağdur üzerinden ne diye diplomasi oyunu oynarsın.. ABD ve AB ülkeleri Kavala’yı malzeme edip , beceriksiz işlerle iktidarın sorumsuz politikalarına su taşıyorlar.."

#4
Foto - Büyükelçiliklerin açıklamalarını retweet yapan Nevşin Mengü ise,

Büyükelçiliklerin açıklamalarını retweet yapan Nevşin Mengü ise, "Olan Osman Kavala’ya oldu" diyerek geri adımın kendisini nasıl üzdüğünü gözler önüne serdi.

#5
Foto - Kati Piri'nin

Kati Piri'nin "Utanç verici görüntü. Erdoğan'ın yüzünü kurtarmak zorunda mıyız yoksa yanında mıyız?#FreeOsmanKavala ? Sınır dışı etmekle tehdit edilen büyükelçiler artık Türkiye'nin iç işlerine karışmadıklarını beyan ediyorlar. Dünya baş aşağı." paylaşımını retweet yapan firari Can Dündar da geri adıma üzülen muhaliflerden biri oldu.

#6
Foto - Aslı Aydıntaşbaş, büyükelçiliklerin geri adımını 'utanç verici' olarak nitelendirerek tepki gösterdi.

Aslı Aydıntaşbaş, büyükelçiliklerin geri adımını 'utanç verici' olarak nitelendirerek tepki gösterdi.

#7
Foto - Öte yandan Fatih Portakal, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın büyükelçileri

Öte yandan Fatih Portakal, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın büyükelçileri "istenmeyen adam" ilan etme konusundaki kararlılığını sorgulamış ve "Cumhurbaşkanı 10 elçinin gönderilmesi talimatını vermiş diyorlar. İddiaya hiç inanmıyorum. Gülüp geçtim. Erdoğan ve ekibini artık tanıdığım için tipik halkla ilişkiler çalışması. Duyan dik duruyor desin. Olay esip gürlemek olsun başka bir şey değil! Yapıyorsanız yapın fazladan cümle kurmayın." ifadelerini kullanmıştı. Atılan geri adım sonrasında ise Erdoğan'ın kararlı tutumunun etkileri diplomatik bir başarı olarak kayıtlara geçti.

#8
Foto - 'Gezi İmamı' olarak bilinen İhsan Eliaçık da, büyükelçilerin geri adım atmasına üzülenlerden oldu.

'Gezi İmamı' olarak bilinen İhsan Eliaçık da, büyükelçilerin geri adım atmasına üzülenlerden oldu.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23