• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
6
Eğer çıkan sivilce yüzünüzün bu bölgesindeyse aman dikkat! Hangi bölgede çıkıyorsa o hastalığın habercisi

2021-11-27 09:11:07
Eğer çıkan sivilce yüzünüzün bu bölgesindeyse aman dikkat! Hangi bölgede çıkıyorsa o hastalığın habercisi

Yüzümüzde çıkan sivilcelerin nedenleri nelerdir? Sivilcelerin yüzde çıkan her bir noktasının ayrı bir anlamı var. Bu hastalıklara dikkat!

#1
Foto - ÇENE Hepimizin korkulu rüyası arasında yer alan sivilceler, özellikle yüzümüzde belirmeye başladığında resmen hayata küsüyoruz. Bu sivilcelerden kurtulmak için elimizden geleni yapıyoruz. Yüzümüzde çıkan sivilcelerin hepsinin bir anlamı var. Özellikle çene bölgesinde çıkan sivilceler yüzünden bazen günlerce evden çıkmıyoruz ve sivilcelerimizi geçirmek için her yolu deniyoruz. Çenemizde çıkan sivilceler, hormonal dengesizlikler,dengesiz ve yanlış beslenme ve makyajın yeterince iyi temizlenememesinden kaynaklanıyor.

ÇENE Hepimizin korkulu rüyası arasında yer alan sivilceler, özellikle yüzümüzde belirmeye başladığında resmen hayata küsüyoruz. Bu sivilcelerden kurtulmak için elimizden geleni yapıyoruz. Yüzümüzde çıkan sivilcelerin hepsinin bir anlamı var. Özellikle çene bölgesinde çıkan sivilceler yüzünden bazen günlerce evden çıkmıyoruz ve sivilcelerimizi geçirmek için her yolu deniyoruz. Çenemizde çıkan sivilceler, hormonal dengesizlikler,dengesiz ve yanlış beslenme ve makyajın yeterince iyi temizlenememesinden kaynaklanıyor.

#2
Foto - ALT YANAK Alt yanağımızda çıkan sivilceler genellikle ağız ve dişlerle bağlantılıdır. Düzenli olarak dişlerinizi fırçalayın ve ağzınızı yıkayın. Şekerli yiyecek ve içeceklerden uzak durun.

ALT YANAK Alt yanağımızda çıkan sivilceler genellikle ağız ve dişlerle bağlantılıdır. Düzenli olarak dişlerinizi fırçalayın ve ağzınızı yıkayın. Şekerli yiyecek ve içeceklerden uzak durun.

#3
Foto - T-BÖLGESİ Yüzümüzün t-bölgesinde çıkan sevilceler karaciğer ile bağlantılıdır. Beslenmenize dikkat edin ve alkol tüketimini sınırlandırın.

T-BÖLGESİ Yüzümüzün t-bölgesinde çıkan sevilceler karaciğer ile bağlantılıdır. Beslenmenize dikkat edin ve alkol tüketimini sınırlandırın.

#4
Foto - ÜST YANAK Yanaklarda çıkan sivilcelerin en büyük sebebi günlük alınması gereken şeker miktarından daha fazla alınmasıdır. Bunun yanı sıra akciğer ve solunum yoluyla ilgili rahatsızlıklardan da kaynaklanmaktadır.

ÜST YANAK Yanaklarda çıkan sivilcelerin en büyük sebebi günlük alınması gereken şeker miktarından daha fazla alınmasıdır. Bunun yanı sıra akciğer ve solunum yoluyla ilgili rahatsızlıklardan da kaynaklanmaktadır.

#5
Foto - ALIN BÖLGESİ Hepimizin bildiği gibi sivilcelerin asıl sebebi kir ve yağ ile tıkanmış cilt gözenekleridir. Bu noktada cilt temizliği çok önemlidir.Bazen cildimiz aşırı yağ üretir, bazen kullandığımız ürünlerden veya tükettiğimiz besinlerden ötürü ciltte aşırı yağlanma söz konusu olur. Bu da yine alın bölgesindeki sivilcelerin ana sebeplerinden biridir.

ALIN BÖLGESİ Hepimizin bildiği gibi sivilcelerin asıl sebebi kir ve yağ ile tıkanmış cilt gözenekleridir. Bu noktada cilt temizliği çok önemlidir.Bazen cildimiz aşırı yağ üretir, bazen kullandığımız ürünlerden veya tükettiğimiz besinlerden ötürü ciltte aşırı yağlanma söz konusu olur. Bu da yine alın bölgesindeki sivilcelerin ana sebeplerinden biridir.

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23