• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
20
Dünyanın gözü burada! 'Taarruza başlıyoruz' diyerek duyurdular

2020-11-26 11:45:31
Dünyanın gözü burada! 'Taarruza başlıyoruz' diyerek duyurdular

Koronavirüs pandemisi aylardır dünya gündemini meşgul ederken başka krizler de bitmek bilmiyor.

#1
Foto - Peru, Beyaz Rusya, Sudan ve birçok ülkede eş zamanlı olaylar ve çatışmalar başladı.

Peru, Beyaz Rusya, Sudan ve birçok ülkede eş zamanlı olaylar ve çatışmalar başladı.

#2
Foto - Son olarak Etiyopya'da yaşananlar dünya gündemini uzun süredir meşgul ediyor.

Son olarak Etiyopya'da yaşananlar dünya gündemini uzun süredir meşgul ediyor.

#3
Foto - Etiyopya Savunma Bakanı Kenea Yadeta, ordunun şu anda Tigray'ın başkenti Mekelle'den 30-40 kilometre uzakta olduğunu ve son taarruz için hazırlık yaptığını belirtti.

Etiyopya Savunma Bakanı Kenea Yadeta, ordunun şu anda Tigray'ın başkenti Mekelle'den 30-40 kilometre uzakta olduğunu ve son taarruz için hazırlık yaptığını belirtti.

#4
Foto - Etiyopya Başbakanı Abiy Ahmed bugün yaptığı açıklamada ise isyancı Tigray Halk Kurtuluş Cephesi'ne teslim olması için verdiği 72 saatlik sürenin dolduğunu söyleyerek, Etiyopya ordusunun bölgede harekete geçeceğini bildirdi.

Etiyopya Başbakanı Abiy Ahmed bugün yaptığı açıklamada ise isyancı Tigray Halk Kurtuluş Cephesi'ne teslim olması için verdiği 72 saatlik sürenin dolduğunu söyleyerek, Etiyopya ordusunun bölgede harekete geçeceğini bildirdi.

#5
Foto - 4 Kasım'da başlayan çatışmalar, ülkede günlerdir devam ediyor.

4 Kasım'da başlayan çatışmalar, ülkede günlerdir devam ediyor.

#6
Foto - Etiyopya Hükümet yetkilileri, son taarruz için hazırlıklara başlandığını bildiriyor.

Etiyopya Hükümet yetkilileri, son taarruz için hazırlıklara başlandığını bildiriyor.

#7
Foto - Tigray eyaletini yöneten isyancı TPLF güçleri, 3 Kasım'da ulusal ordu birliklerine saldırmış, Başbakan Ahmed, 4 Kasım'da TPLF'ye karşı askeri harekat kararı aldıklarını duyurmuştu.

Tigray eyaletini yöneten isyancı TPLF güçleri, 3 Kasım'da ulusal ordu birliklerine saldırmış, Başbakan Ahmed, 4 Kasım'da TPLF'ye karşı askeri harekat kararı aldıklarını duyurmuştu.

#8
Foto - Komşusu Eritre ile yaptığı barış antlaşması sonrası Nobel Barış Ödülü'ne layık görülen Ahmed, uluslararası örgütlerin ve bölge ülkelerinin diyalog çağrılarını reddetmişti.

Komşusu Eritre ile yaptığı barış antlaşması sonrası Nobel Barış Ödülü'ne layık görülen Ahmed, uluslararası örgütlerin ve bölge ülkelerinin diyalog çağrılarını reddetmişti.

#9
Foto - Seçimleri ertelediği için Addis Ababa hükümetinin gayrimeşru olduğunu ileri süren TPLF, eylülde yerel yönetim seçimlerini yapmış ve kazanmıştı. Seçimlerin ardından Ulusal Meclis, yerel idareyle tüm bağların koparıldığını duyurmuştu.

Seçimleri ertelediği için Addis Ababa hükümetinin gayrimeşru olduğunu ileri süren TPLF, eylülde yerel yönetim seçimlerini yapmış ve kazanmıştı. Seçimlerin ardından Ulusal Meclis, yerel idareyle tüm bağların koparıldığını duyurmuştu.

#10
Foto - Başbakan Ahmed 2018'de iktidara gelmeden önce iktidar koalisyonunda ve ülke siyasetinde söz sahibi olan TPLF, 2019'da dağılan iktidar koalisyonundaki partilerin ortaklaşa kurduğu Refah Partisine (PP) katılmama kararı almıştı.

Başbakan Ahmed 2018'de iktidara gelmeden önce iktidar koalisyonunda ve ülke siyasetinde söz sahibi olan TPLF, 2019'da dağılan iktidar koalisyonundaki partilerin ortaklaşa kurduğu Refah Partisine (PP) katılmama kararı almıştı.

#11
Foto - Bu arada Etiyopya'nın Amhara bölgesinde faaliyet gösteren yerel haber ajansı AMMA, ülkenin kuzeyindeki dağlık bölgede üç haftadır süren çatışmalarda 10 binden fazla Tigray savaşçısının

Bu arada Etiyopya'nın Amhara bölgesinde faaliyet gösteren yerel haber ajansı AMMA, ülkenin kuzeyindeki dağlık bölgede üç haftadır süren çatışmalarda 10 binden fazla Tigray savaşçısının "yok edildiğini" duyurdu.

#12
Foto - Reuters'ın aktardığı habere göre merkezi hükümeti destekleyen yerel yönetimin kontrolündeki AMMA ajansının söz konusu iddiasına yönelik Tigray Halk Kurtuluş Cephesi’nden (TPLF) herhangi bir yanıt verilmedi.

Reuters'ın aktardığı habere göre merkezi hükümeti destekleyen yerel yönetimin kontrolündeki AMMA ajansının söz konusu iddiasına yönelik Tigray Halk Kurtuluş Cephesi’nden (TPLF) herhangi bir yanıt verilmedi.

#13
Foto - Etiyopya ordusu, Tigray eyaletinin başkenti Mekele'yi kuşattı

Etiyopya ordusu, Tigray eyaletinin başkenti Mekele'yi kuşattı

#14
Foto - Bu arada teslim olmayı reddeden isyancı Tigray Halk Kurtuluş Cephesi (TPLF) güçlerinin elinde bulunan Mekele şehrinin ordu birlikleri tarafından kuşatıldığı bildirildi.

Bu arada teslim olmayı reddeden isyancı Tigray Halk Kurtuluş Cephesi (TPLF) güçlerinin elinde bulunan Mekele şehrinin ordu birlikleri tarafından kuşatıldığı bildirildi.

#15
Foto - Yerel basındaki habere göre, Başbakan Abiy Ahmed'in teslim olmaları için TPLF'ye verdiği sürenin dolmasına 24 saatten az bir süre kaldı.

Yerel basındaki habere göre, Başbakan Abiy Ahmed'in teslim olmaları için TPLF'ye verdiği sürenin dolmasına 24 saatten az bir süre kaldı.

#16
Foto - Federal hükümete bağlı ordu birliklerinin, Tigray eyaletinin başkenti Mekele'yi kuşattığı ve TPLF birliklerinin teslim olmamaları durumunda operasyon düzenleneceği kaydedildi.

Federal hükümete bağlı ordu birliklerinin, Tigray eyaletinin başkenti Mekele'yi kuşattığı ve TPLF birliklerinin teslim olmamaları durumunda operasyon düzenleneceği kaydedildi.

#17
Foto - Savaş halinden etkilenen ülkede büyük bir insani krizin yaşandığı belirtiliyor.

Savaş halinden etkilenen ülkede büyük bir insani krizin yaşandığı belirtiliyor.

#18
Foto - Büyük kıtlık hali nedeniyle Birleşmiş Milletler tarafından Etiyopya için peş peşe çağrılar yapılıyor.

Büyük kıtlık hali nedeniyle Birleşmiş Milletler tarafından Etiyopya için peş peşe çağrılar yapılıyor.

#19
Foto - Etiyopya'da savaş ortamı nedeniyle yüzlerce insanın ölebileceği tahmin ediliyor.

Etiyopya'da savaş ortamı nedeniyle yüzlerce insanın ölebileceği tahmin ediliyor.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23