• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
 • VAV TV CANLI YAYIN
7
Dünyada büyük yankı uyandıran ifadeler: Libya artık Türkiye'nin

2020-05-22 19:14:19
Dünyada büyük yankı uyandıran ifadeler: Libya artık Türkiye'nin

Türkiye destekli Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti, darbeci Hafter'e ve destekçilerine ağır darbeler indiriyor. Düşünce kuruluşu Avrupa Dış İlişkiler Konseyi tarafından bölgedeki son gelişmelere ilişkin kaleme alınan yazıda, 'Libya artık Türkiye'nin' ifadelerine yer verildi.

#1
Foto - Düşünce kuruluşu Avrupa Dış İlişkiler Konseyi'nde (ECFR)

Düşünce kuruluşu Avrupa Dış İlişkiler Konseyi'nde (ECFR) "Libya artık Türkiye'nin" başlıklı bir makale yayımlandı

#2
Foto - Avrupa'nın Libya'da söz sahibi olabilmek için son bir şansının kaldığı öne sürüldü.

Avrupa'nın Libya'da söz sahibi olabilmek için son bir şansının kaldığı öne sürüldü.

#3
Foto - Son haftalarda Ulusal Mutabakat Hükümeti'nin, Türkiye'nin de desteğiyle General Hafter'e karşı zaferler elde ettiği ve Hafter'in Trablus'u ele geçirme hayallerinin suya düştüğü yazıldı.

Son haftalarda Ulusal Mutabakat Hükümeti'nin, Türkiye'nin de desteğiyle General Hafter'e karşı zaferler elde ettiği ve Hafter'in Trablus'u ele geçirme hayallerinin suya düştüğü yazıldı.

#4
Foto - Tarek Megerisi imzalı makalede,

Tarek Megerisi imzalı makalede, "Türkiye'nin Libya'daki müdahalesi, Rusya'nın Suriye stratejisini takip ediyor gibi duruyor - (savaştaki tüm diğer tarafların üstü kapalı müdahalesinden farklı olarak) varlığını meşrulaştıran meclis onaylı resmi davetiyeden, kendini tehdit edilmiş hissettiğinde Avrupa ülkeleri arasındaki bölünmeyi kullanmasına kadar" ifadeleri yer aldı.

#5
Foto - Savaşın henüz bitmeye yakın olmadığı ancak Hafter'in güç kaybettiği belirtilen yazıda,

Savaşın henüz bitmeye yakın olmadığı ancak Hafter'in güç kaybettiği belirtilen yazıda, "Hafter'in köşeye sıkışması ve destekçilerinin alternatif yollar aramasıyla, Avrupalı ülkeler anlaşmazlığa son vermek için yeniden siyasi çözümlere yönelmeli. Türkiye de sahip olduğu güçlü pozisyonda bunu yapmak isteyebilir" denildi.

#6
Foto - Avrupa'nın fırsat penceresinin kapanmaya başladığı ileri sürülen makalede, fırsatın değerlendirilememesi durumunda Türkiye'nin Libya'daki nüfuzunun artacağı ve vekalet savaşının daha da karmaşık hale gelerek uzayacağı görüşüne yer verildi.

Avrupa'nın fırsat penceresinin kapanmaya başladığı ileri sürülen makalede, fırsatın değerlendirilememesi durumunda Türkiye'nin Libya'daki nüfuzunun artacağı ve vekalet savaşının daha da karmaşık hale gelerek uzayacağı görüşüne yer verildi.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23