• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
6
Doç. Dr. Yavuz Dizdar “Çok enteresan” deyip paylaştı! FOX’un Mucize Doktor diziyle ilgili bomba iddia

2020-10-27 10:41:11
Doç. Dr. Yavuz Dizdar “Çok enteresan” deyip paylaştı! FOX’un Mucize Doktor diziyle ilgili bomba iddia

Yahudi medya patronu Rupert Murdoch’un sahibi olduğu FOX TV kanalındaki dizilere tepkiler gelmeye devam ediyor. Doktorlar, bir Youtube kanalında yayınlanan videoda FOX’ta yayınlanan “Mucize Doktor” adlı diziyi yorumladılar.

#1
Foto - Dizide 2 doktorun insan ciğerinin içindeki pıhtıyı tespit edip polis arabasının üstüne koyayarak cerrahi işlem uyguladığı sahne doktorları çileden çıkardı. Diziyle ilgili değerlendirmede bulunan doktorlardan Doç. Dr. Yavuz Dizdar, dizinin aslında Güney Kore dizisi olduğunu belirtip, orjinal senaryoda dizinin pandemi ile bittiğine dikkat çekerek “Şu an geriye yönelik baktığım zaman anlam farklı yöne kayıyor. Bu pandemi için bazı şeyleri acaba önden dizi olarak mı sunmaya başladılar. Bu şaka değil.” dedi.

Dizide 2 doktorun insan ciğerinin içindeki pıhtıyı tespit edip polis arabasının üstüne koyayarak cerrahi işlem uyguladığı sahne doktorları çileden çıkardı. Diziyle ilgili değerlendirmede bulunan doktorlardan Doç. Dr. Yavuz Dizdar, dizinin aslında Güney Kore dizisi olduğunu belirtip, orjinal senaryoda dizinin pandemi ile bittiğine dikkat çekerek “Şu an geriye yönelik baktığım zaman anlam farklı yöne kayıyor. Bu pandemi için bazı şeyleri acaba önden dizi olarak mı sunmaya başladılar. Bu şaka değil.” dedi.

#2
Foto - “BİR TANE TUTARLI TARAFI YOK” Prof. Dr. Yavuz Yörükoğlu: Şimdi tıbbı terim gibi söylenen şeyler tamamen saçmalık. Kalbin, ciğerin anatomisinde öyle şeyler yok. Şu anda ben bunu fazla bile seyrettim. Evde olsam kapatmıştım. Ne diyeceğimi bilemiyorum. Baştan aşağı saçmalık. Steril olmayan şartlarda bir organın torbasından çıkarılması kaput üzerinde bir müdahale yapılması, yapılan teşhisin mümkün olmadığı... Neresinden başlımki. Bir tane tutarlı tarafı yok.

“BİR TANE TUTARLI TARAFI YOK” Prof. Dr. Yavuz Yörükoğlu: Şimdi tıbbı terim gibi söylenen şeyler tamamen saçmalık. Kalbin, ciğerin anatomisinde öyle şeyler yok. Şu anda ben bunu fazla bile seyrettim. Evde olsam kapatmıştım. Ne diyeceğimi bilemiyorum. Baştan aşağı saçmalık. Steril olmayan şartlarda bir organın torbasından çıkarılması kaput üzerinde bir müdahale yapılması, yapılan teşhisin mümkün olmadığı... Neresinden başlımki. Bir tane tutarlı tarafı yok.

#3
Foto - “CİĞERİ KAPORTANIN ÜSTÜNE KOYDU!” Prof. Dr. Murat Aksoy: Oradaki pıhtı değil. Şu anda benim kalbimde bir pıhtı atıyor olabilir. Çok kötü bir sahne. Dışarıdan bakarak karaciğer içerisindeki pıhtıyı görüyor. Öyle bir taşınma mümkün değil zaten de. Dışarıya alıyor. Kaportanın üstüne koydu ya!

“CİĞERİ KAPORTANIN ÜSTÜNE KOYDU!” Prof. Dr. Murat Aksoy: Oradaki pıhtı değil. Şu anda benim kalbimde bir pıhtı atıyor olabilir. Çok kötü bir sahne. Dışarıdan bakarak karaciğer içerisindeki pıhtıyı görüyor. Öyle bir taşınma mümkün değil zaten de. Dışarıya alıyor. Kaportanın üstüne koydu ya!

#4
Foto - “SÜPERMAN OLMAK GEREKİR” Yr. Doç. Dr. Seçil Günay Avcı: Naylondan baktığınız bir organın içinde pıhtı olup olmadığını anlamakta Süperman görüşleri gerektiren bir şey.

“SÜPERMAN OLMAK GEREKİR” Yr. Doç. Dr. Seçil Günay Avcı: Naylondan baktığınız bir organın içinde pıhtı olup olmadığını anlamakta Süperman görüşleri gerektiren bir şey.

#5
Foto - “BU ŞAKA DEĞİL” Doç. Dr. Yavuz Dizdar: Bu arkadaşımız için özellikle PR çalışması yaptılar. Sürekli gündemde tutuluyor. Şu an geriye yönelik baktığım zaman anlam farklı yöne kayıyor. Bu pandemi için bazı şeyleri acaba önden dizi olarak mı sunmaya başladılar.Bu şaka değil. Bu dizinin orjinaline baktım. Güney Kore dizisi. Pandemi ile bitiyor. Dünya çapında salgın çıkıyor. Tabi efendim. Mucize Doktor’un ‘mucize’lerinden biri budur zaten. Çok enteresan.

“BU ŞAKA DEĞİL” Doç. Dr. Yavuz Dizdar: Bu arkadaşımız için özellikle PR çalışması yaptılar. Sürekli gündemde tutuluyor. Şu an geriye yönelik baktığım zaman anlam farklı yöne kayıyor. Bu pandemi için bazı şeyleri acaba önden dizi olarak mı sunmaya başladılar.Bu şaka değil. Bu dizinin orjinaline baktım. Güney Kore dizisi. Pandemi ile bitiyor. Dünya çapında salgın çıkıyor. Tabi efendim. Mucize Doktor’un ‘mucize’lerinden biri budur zaten. Çok enteresan.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23