• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
7
Daha önce Lübnan'daki olayları bilen Haluk Özdil'den korkutan çıkış: 3 ülke karışacak

2022-01-07 14:55:50
Daha önce Lübnan'daki olayları bilen Haluk Özdil'den korkutan çıkış: 3 ülke karışacak

Kazakistan'da olaylar durdurulamazken daha önce Lübnan'da büyük olayların meydana geleceğini bilen araştırmacı yazar Haluk Özdil, açık açık üç ülkenin ismini vererek 'karışacak' yorumunu yaptı.

#1
Foto - Asya ülkesi Kazakistan'da bir hafta boyunca ülkeyi vuran kitlesel ayaklanmalarda birkaç Ulusal Muhafız subayı öldürüldü ve 200'den fazla kişi yaralandı.

Asya ülkesi Kazakistan'da bir hafta boyunca ülkeyi vuran kitlesel ayaklanmalarda birkaç Ulusal Muhafız subayı öldürüldü ve 200'den fazla kişi yaralandı.

#2
Foto - Kazakistan Cumhurbaşkanı Tokayev halka hitap ettiği konuşmasında

Kazakistan Cumhurbaşkanı Tokayev halka hitap ettiği konuşmasında "Almatı'da da 20 bin terörist var, orduya ve kolluk kuvvetlerine teröristlere karşı ölümcül güç kullanmaları ve uyarı yapmadan ateş açmaları talimatını verdim" ifadelerini kullandı.

#3
Foto - Ülkedeki kitlesel protestolar Ocak ayı başlarında, insanların artan gaz fiyatlarına karşı çıkmak için sokaklara çıkmasıyla başladı. Huzursuzluk daha sonra diğer şehirlere yayıldı ve polisle şiddetli çatışmalar, yağma, kundakçılık ve vandalizm ile sonuçlandı. Kazakistan'ın eski başkenti ve en kalabalık şehri Almatı'da yüzlerce kişi belediye başkanının ofisine ve eski cumhurbaşkanlığı konutuna baskın düzenledi. Polis memurlarına ve askerlere yönelik çok sayıda saldırı haberi geldi. Tokayev, şiddeti durdurmak ve düzeni yeniden sağlamak için barış gücü gönderen Kolektif Güvenlik Antlaşması Örgütü'nden (CSTO) yardım istedi.

Ülkedeki kitlesel protestolar Ocak ayı başlarında, insanların artan gaz fiyatlarına karşı çıkmak için sokaklara çıkmasıyla başladı. Huzursuzluk daha sonra diğer şehirlere yayıldı ve polisle şiddetli çatışmalar, yağma, kundakçılık ve vandalizm ile sonuçlandı. Kazakistan'ın eski başkenti ve en kalabalık şehri Almatı'da yüzlerce kişi belediye başkanının ofisine ve eski cumhurbaşkanlığı konutuna baskın düzenledi. Polis memurlarına ve askerlere yönelik çok sayıda saldırı haberi geldi. Tokayev, şiddeti durdurmak ve düzeni yeniden sağlamak için barış gücü gönderen Kolektif Güvenlik Antlaşması Örgütü'nden (CSTO) yardım istedi.

#4
Foto - Ülkede son gelişmeler bu yöndeyken birçok devlet Kazakistan'a asker gönderme kararı aldı.

Ülkede son gelişmeler bu yöndeyken birçok devlet Kazakistan'a asker gönderme kararı aldı.

#5
Foto - İki sene önce Lübnan'ı karışacağını söyleyen ve tahmini çok geçmeden gerçekleşen araştırmacı yazar Haluk Özdil'den korkutan bir açıklama daha geldi.

İki sene önce Lübnan'ı karışacağını söyleyen ve tahmini çok geçmeden gerçekleşen araştırmacı yazar Haluk Özdil'den korkutan bir açıklama daha geldi.

#6
Foto - Kazakistan'da yaşananlara ilişkin konuşan Haluk Özdil, 'Güney Amerika bir takım olaylara gebe. Özellikle de şöyle söyleyeyim. Ekvator, El Salvador ve Honduras'a çok dikkat edilmeli. Oradan başLayacak bir kıvılcım bütün Güney Amerika'yı sarar. Kazakistan'da kuzeyde başladı. Orada da başlayacak. Çok net görülüyor bu' yorumunu yaptı.

Kazakistan'da yaşananlara ilişkin konuşan Haluk Özdil, 'Güney Amerika bir takım olaylara gebe. Özellikle de şöyle söyleyeyim. Ekvator, El Salvador ve Honduras'a çok dikkat edilmeli. Oradan başLayacak bir kıvılcım bütün Güney Amerika'yı sarar. Kazakistan'da kuzeyde başladı. Orada da başlayacak. Çok net görülüyor bu' yorumunu yaptı.

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23