• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
10
Çok tüketiliyor ama... Aman dikkat! İşte limonlu su içmenin yan etkileri

2020-10-21 14:55:15
Çok tüketiliyor ama... Aman dikkat! İşte limonlu su içmenin yan etkileri

Limon dünyanın her yerinde sayısız amaç için kullanılan en popüler narenciye meyvelerinden biridir. Ancak çoğumuz limon suyunun yan etkilerinden habersiziz.

#1
Foto - Limon suyunun A, C Vitamini, kalsiyum, karbonhidrat ve flavonoid içeren çeşitli besinleri vardır. Bu nedenle limon suyunu tüketmek vücudunuza şüphesiz bir miktar hayati besin ve antioksidan verir. Fakat faydaları olduğu kadar yan etkileri de göz ardı edilmemelidir.

Limon suyunun A, C Vitamini, kalsiyum, karbonhidrat ve flavonoid içeren çeşitli besinleri vardır. Bu nedenle limon suyunu tüketmek vücudunuza şüphesiz bir miktar hayati besin ve antioksidan verir. Fakat faydaları olduğu kadar yan etkileri de göz ardı edilmemelidir.

#2
Foto - Limon asidik özelliklere sahiptir ve belirli sağlık koşullarına sahip kişilerde bazı olumsuz reaksiyonlara neden olabilir.

Limon asidik özelliklere sahiptir ve belirli sağlık koşullarına sahip kişilerde bazı olumsuz reaksiyonlara neden olabilir.

#3
Foto - İŞTE LİMONUN 7 YAN ETKİSİ 1-MİDE YANMASI VE REFLÜ Genellikle mide ekşimesi , kusma ve mide bulantısına yol açan reflü bozukluğu, genellikle asitli yiyeceklerin tüketimi ile tetiklenir. Yemeğin yanında veya sonrasında limon suyu tükettiğinde semptomların başlangıcını hissedebilir. Ülserli olanlar, bir bardak limon suyundan sonra mide rahatsızlıklarından muzdarip olabilir. Bu durumda, mide astarı tahriş olur ve bağırsakta hafif akut tahrişe neden olur!

İŞTE LİMONUN 7 YAN ETKİSİ 1-MİDE YANMASI VE REFLÜ Genellikle mide ekşimesi , kusma ve mide bulantısına yol açan reflü bozukluğu, genellikle asitli yiyeceklerin tüketimi ile tetiklenir. Yemeğin yanında veya sonrasında limon suyu tükettiğinde semptomların başlangıcını hissedebilir. Ülserli olanlar, bir bardak limon suyundan sonra mide rahatsızlıklarından muzdarip olabilir. Bu durumda, mide astarı tahriş olur ve bağırsakta hafif akut tahrişe neden olur!

#4
Foto - 2-DİŞ MİNESİ ZARAR GÖREBİLİR Yüksek asitli içeriğinden dolayı limon suyu diş minesini bile etkileyebilir. Evet, doğru duydunuz! Limon suyunun fazla tüketilmesi, inci beyazlarınızı acımasız bir şekilde bırakarak dişlerİ aşındırabilir! Aşırı kullanımı, dişlerinizi lekeli ve yaralı hale getirebilir. Dişlerde oyuklar olanlar durumun kötüleşmesine maruz kalabilir.

2-DİŞ MİNESİ ZARAR GÖREBİLİR Yüksek asitli içeriğinden dolayı limon suyu diş minesini bile etkileyebilir. Evet, doğru duydunuz! Limon suyunun fazla tüketilmesi, inci beyazlarınızı acımasız bir şekilde bırakarak dişlerİ aşındırabilir! Aşırı kullanımı, dişlerinizi lekeli ve yaralı hale getirebilir. Dişlerde oyuklar olanlar durumun kötüleşmesine maruz kalabilir.

#5
Foto - 3- DEMİR EMİLİMİNE DİKKAT EDİLMELİ Limon suyunun vücut tarafından aşırı demir emiliminin ardında bir rol oynayabileceğini göstermiştir. Bu, yüksek askorbik asit içeriğine bağlanmaktadır. Demir vücutta depolanmaya devam ederse, demir toksisitesine ve ishal ve bulantı gibi diğer komplikasyonlara neden olabilir.

3- DEMİR EMİLİMİNE DİKKAT EDİLMELİ Limon suyunun vücut tarafından aşırı demir emiliminin ardında bir rol oynayabileceğini göstermiştir. Bu, yüksek askorbik asit içeriğine bağlanmaktadır. Demir vücutta depolanmaya devam ederse, demir toksisitesine ve ishal ve bulantı gibi diğer komplikasyonlara neden olabilir.

#6
Foto - 4- KLOROKİN SEVİYELERİ Klorokin, sıtma hastalarını tedavi etmek amacıyla kullanıldığından limon suyu bu tadaviyi engeller. Hastaların dikkat etmesi gereklidir.

4- KLOROKİN SEVİYELERİ Klorokin, sıtma hastalarını tedavi etmek amacıyla kullanıldığından limon suyu bu tadaviyi engeller. Hastaların dikkat etmesi gereklidir.

#7
Foto - 5- ALERJİK REAKSİYONLAR Limon gibi bazı turunçgiller insanlarda alerjik reaksiyonlara neden olabileceği kanıtlanmıştır. Reaksiyonlar migren ve cilt alerjisini içerebilir.

5- ALERJİK REAKSİYONLAR Limon gibi bazı turunçgiller insanlarda alerjik reaksiyonlara neden olabileceği kanıtlanmıştır. Reaksiyonlar migren ve cilt alerjisini içerebilir.

#8
Foto - 6- HAMİLELİKTE DİKKAT! Hamile kadınların aşırıya kaçmadan limon suyu tüketmeleri gerekmektedir. Fazlası mide ekşimelerine, kemik erimelerine neden olabilir.

6- HAMİLELİKTE DİKKAT! Hamile kadınların aşırıya kaçmadan limon suyu tüketmeleri gerekmektedir. Fazlası mide ekşimelerine, kemik erimelerine neden olabilir.

#9
Foto - 7- BÖBREK SAĞLIĞI İÇİN RİSKLİ Safra kesesi ve böbrek sorunları olanların kalsiyum emilimini engellediği görülmüştür. Bu da böbreklerde büyük hasarlara neden olabilir.

7- BÖBREK SAĞLIĞI İÇİN RİSKLİ Safra kesesi ve böbrek sorunları olanların kalsiyum emilimini engellediği görülmüştür. Bu da böbreklerde büyük hasarlara neden olabilir.

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23