• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
10
Çin Almanya'ya da kazık attı: Maskelerin birçoğu sahte çıktı!

2020-05-06 00:35:07
Çin Almanya'ya da kazık attı: Maskelerin birçoğu sahte çıktı!

Maske ihtiyacını karşılamak için Çin'den 108 milyon maske satın alan Almanya, maskelerin 5'te 1'inin kullanılamaz olduğunu açıkladı.

#1
Foto - Koronavirüsün tüm dünyaya yayılmasına neden olan Çin, diğer yandan da işi ticarete döküp dolandırıcılık yapıyor.

Koronavirüsün tüm dünyaya yayılmasına neden olan Çin, diğer yandan da işi ticarete döküp dolandırıcılık yapıyor.

#2
Foto - Almanya Federal Sağlık Bakanlığı, sağlık çalışanları için Çin'den satın alınan burun ve ağız maskelerinin yüzde 20'lik bir bölümünün standart dışı olması nedeniyle tıbbi ihtiyaçlar için uygun olmadığını açıkladı.

Almanya Federal Sağlık Bakanlığı, sağlık çalışanları için Çin'den satın alınan burun ve ağız maskelerinin yüzde 20'lik bir bölümünün standart dışı olması nedeniyle tıbbi ihtiyaçlar için uygun olmadığını açıkladı.

#3
Foto - TÜM MASKELER KONTROL EDİLECEK - Bakanlık, Çin'den alınan maskelerin tamamını kontrol edeceklerini duyurdu. Almanya'nın kabul etmeyip iade ettiği maskelerin imha edilmediğini açıklayan Sağlık Sigortası Dernekleri (KV) ise maskelerin tekrar piyasaya sürülebileceği uyarısında bulundu.

TÜM MASKELER KONTROL EDİLECEK - Bakanlık, Çin'den alınan maskelerin tamamını kontrol edeceklerini duyurdu. Almanya'nın kabul etmeyip iade ettiği maskelerin imha edilmediğini açıklayan Sağlık Sigortası Dernekleri (KV) ise maskelerin tekrar piyasaya sürülebileceği uyarısında bulundu.

#4
Foto - KULLANMIYORUZ

KULLANMIYORUZ" - Kulak Burun Boğaz Uzmanı Dr. Greta Wilm, "Federal Sağlık Bakanlığının Çinli üreticilerden satın aldığı maskeler, kalite testlerine uymayarak standart dışı ürün olarak belirlendi.Çin'de 3 çeşit maske sağlıksız olduğunu tespit ettik ve kliniğimizde kullanmıyoruz." dedi.

#5
Foto - ÇİN ÜRÜNLERİ DAHA ÖNCE DE HATALI ÇIKMIŞTI - Daha önce, Türkiye'nin Çin'den satın aldığı tanı kitleri hata payı yüksek olduğu gerekçesiyle kullanılmadan rafa kaldırılmıştı.

ÇİN ÜRÜNLERİ DAHA ÖNCE DE HATALI ÇIKMIŞTI - Daha önce, Türkiye'nin Çin'den satın aldığı tanı kitleri hata payı yüksek olduğu gerekçesiyle kullanılmadan rafa kaldırılmıştı.

#6
Foto - Bunun yanında, İngiltere'nin geçtiğimiz aylarda Çin'den ithal ettiği tıbbi malzemelerde koronaviürs tespit edilmiş, Hollanda ve Avustralya da Çin'den aldıkları maskeleri toplatma kararı almışlardı.

Bunun yanında, İngiltere'nin geçtiğimiz aylarda Çin'den ithal ettiği tıbbi malzemelerde koronaviürs tespit edilmiş, Hollanda ve Avustralya da Çin'den aldıkları maskeleri toplatma kararı almışlardı.

#7
Foto -

#8
Foto -

#9
Foto -

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23