• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
12
Çılgına döndüler! Ayasofya'daki Fetih Suresi tilavetini canlı olarak yayınladılar

2020-05-30 00:04:51
Çılgına döndüler! Ayasofya'daki Fetih Suresi tilavetini canlı olarak yayınladılar

Yunan medyası, İstanbul'un Fethi'nin 567'nci yıl dönümü dolayısıyla Ayasofya'da Fetih Suresi'nin okunduğu tarihi anları canlı olarak yayınladı.

#1
Foto - İstanbul'un Fethi'nin 567'nci yıl dönümü dolayısıyla Ayasofya'da Fetih Suresi okundu.

İstanbul'un Fethi'nin 567'nci yıl dönümü dolayısıyla Ayasofya'da Fetih Suresi okundu.

#2
Foto - Yunan haber portalları ise en başından beri tepki gösterdiği ve

Yunan haber portalları ise en başından beri tepki gösterdiği ve "Büyük bir meydan okuma!" başlığıyla manşete taşıdığı o anları canlı yayınladı.

#3
Foto - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Kabine Toplantısı'nın ardından yaptığı açıklamada, İstanbul'un Fethi'nin 567'nci yıl dönümü dolayısıyla Ayasofya'da Fetih Suresi'nin okunacağını ve dualar edileceğini söylemişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Kabine Toplantısı'nın ardından yaptığı açıklamada, İstanbul'un Fethi'nin 567'nci yıl dönümü dolayısıyla Ayasofya'da Fetih Suresi'nin okunacağını ve dualar edileceğini söylemişti.

#4
Foto - Yunan basını ise Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözlerini manşetlerine

Yunan basını ise Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözlerini manşetlerine "Erdoğan'dan meydan okuma", "Son derece kışkırtıcı! Ayasofya'da dua olacak" ve "Erdoğan'ın meydan okuması" başlıklarıyla okuyucularına duyurmuştu.

#5
Foto - Fatih Sultan Mehmet'in, aralıklarla 54 gün süren kuşatmanın ardından 29 Mayıs 1453 Salı günü gerçekleşen fetihten sonra ilk cuma namazını kıldığı, fethin simgesi Ayasofya'nın içinde Fetih Suresi tilavet edildi.

Fatih Sultan Mehmet'in, aralıklarla 54 gün süren kuşatmanın ardından 29 Mayıs 1453 Salı günü gerçekleşen fetihten sonra ilk cuma namazını kıldığı, fethin simgesi Ayasofya'nın içinde Fetih Suresi tilavet edildi.

#6
Foto - Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dün yaptığı açıklamanın ardından Ayasofya'da Fetih Suresi'nin okunmasına karşı olan Yunan basını tarihi anları canlı yayınladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dün yaptığı açıklamanın ardından Ayasofya'da Fetih Suresi'nin okunmasına karşı olan Yunan basını tarihi anları canlı yayınladı.

#7
Foto - Yunan haber sitesi iefimerida

Yunan haber sitesi iefimerida "Ayasofya'daki duayı canlı olarak izleyin" başlığıyla o anları okuyucularıyla paylaştı.

#8
Foto - Haberde ayrıca, İstanbul'un Fethi'nin canlandırıldığı anları için ise

Haberde ayrıca, İstanbul'un Fethi'nin canlandırıldığı anları için ise "Dua okuduktan sonra ve Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmasının ardından, dikilen 'duvar' da Konstantinopolis'in düşüşünün bir temsili sergilendi" ifadelerini kullandı.

#9
Foto - İstanbul'un fethinin yıl dönümü 29 Mayıs'ta, Yunanistan'da sosyal medyada 'İstanbul'. İstanbul'un fethi ile ilgili binlerce paylaşım yapılmıştı.

İstanbul'un fethinin yıl dönümü 29 Mayıs'ta, Yunanistan'da sosyal medyada 'İstanbul'. İstanbul'un fethi ile ilgili binlerce paylaşım yapılmıştı.

#10
Foto - Yunanistan hükümeti de Başkan Erdoğan'ın Ayasofya çıkışından rahatsız olmuştu.

Yunanistan hükümeti de Başkan Erdoğan'ın Ayasofya çıkışından rahatsız olmuştu.

#11
Foto - Bu gelişmelerin ardından İstanbul'un fethinin 567. yıl dönümünde Ayasofya'da Fetih Suresi okundu.

Bu gelişmelerin ardından İstanbul'un fethinin 567. yıl dönümünde Ayasofya'da Fetih Suresi okundu.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı