• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
6
Bu özelliğini kimse bilmiyor! Ketçabı arabanıza sürerseniz...

2020-08-08 11:36:52
Bu özelliğini kimse bilmiyor! Ketçabı arabanıza sürerseniz...

Dünyada çok sayıda insanın farklı yemeklerde kullandığı ketçap yiyeceklerde kullanılmasının dışında farklı kullanım şekilleriyle de öne çıkıyor. İşte duyduğunuzda şaşıracağınız bilgiler...

#1
Foto - Ketçap bugün domatesten yapılsa da ilk bulunduğu dönemlerde hamsi, istiridye, limon ve cevizden üretiliyordu.

Ketçap bugün domatesten yapılsa da ilk bulunduğu dönemlerde hamsi, istiridye, limon ve cevizden üretiliyordu.

#2
Foto - Filipinler'de ketçap için muz kullanılmasından dolayı ülkedeki ketçapların tadı daha tatlı.

Filipinler'de ketçap için muz kullanılmasından dolayı ülkedeki ketçapların tadı daha tatlı.

#3
Foto - İlaç yapıldı Bugün yemeklere tat katması için sos olarak kullandığımız ketçap, 1835'li yıllarda ilaç olarak kullanılıyordu.

İlaç yapıldı Bugün yemeklere tat katması için sos olarak kullandığımız ketçap, 1835'li yıllarda ilaç olarak kullanılıyordu.

#4
Foto - Parlatma etkisi Ketçap sirkeli bir çeşnidir ve asidik özelliği vardır. Bu özelliği sayesinde de parlatma etkisi oluşur. Metal bir nesneyi ketçapla kaplayıp 10 dakika sonra yıkarsanız parladığına şahit olabilirsiniz.

Parlatma etkisi Ketçap sirkeli bir çeşnidir ve asidik özelliği vardır. Bu özelliği sayesinde de parlatma etkisi oluşur. Metal bir nesneyi ketçapla kaplayıp 10 dakika sonra yıkarsanız parladığına şahit olabilirsiniz.

#5
Foto - Arabaların dışını parlatır Kararmış madeni paraları da parlatabilen ketçap, bazı kişiler tarafından araç parlatmada da kullanılır. Araçlarını ketçapla kaplayan insanlar, duruladıklarında parlak ve cilalı bir görüntü ile karşılaşır.

Arabaların dışını parlatır Kararmış madeni paraları da parlatabilen ketçap, bazı kişiler tarafından araç parlatmada da kullanılır. Araçlarını ketçapla kaplayan insanlar, duruladıklarında parlak ve cilalı bir görüntü ile karşılaşır.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı