• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
23
Bu davet başka davet! Güne damga vurdu

2021-09-21 12:49:14
Bu davet başka davet! Güne damga vurdu

Türk Yıldızları öncülüğünde F-4, F-16, A400M nakliye uçağı ile Azerbaycan’ın MIG-29 uçakları, İstanbul Boğazı üzerinden geçerek vatandaşları TEKNOFEST’E davet etti.

#1
Foto - İstanbul Atatürk Havalimanı'nda bugün başlayan TEKNOFEST için dün Türk Hava Kuvvetleri ve Azerbaycan Hava Kuvvetleri'ne ait uçaklar İstanbul Boğazı üzerinde selamlama uçuşu yaparak halkı festivale davet etti. Dün saat 11.00'de başlayan ve yarım saat süren uçuşta Türk Hava Kuvvetleri'ne ait 1 adet A400M nakliye uçağı, F-4 ve F- 16 savaş uçakları, Türk Yıldızları, Solo Türk ile Azerbaycan Hava Kuvvetleri'ne ait MiG- 29 tipi uçaklar İstanbul Boğazı üzerinde önce güneyden kuzeye, sonra kuzeyden güneye iki geçiş yaptı.

İstanbul Atatürk Havalimanı'nda bugün başlayan TEKNOFEST için dün Türk Hava Kuvvetleri ve Azerbaycan Hava Kuvvetleri'ne ait uçaklar İstanbul Boğazı üzerinde selamlama uçuşu yaparak halkı festivale davet etti. Dün saat 11.00'de başlayan ve yarım saat süren uçuşta Türk Hava Kuvvetleri'ne ait 1 adet A400M nakliye uçağı, F-4 ve F- 16 savaş uçakları, Türk Yıldızları, Solo Türk ile Azerbaycan Hava Kuvvetleri'ne ait MiG- 29 tipi uçaklar İstanbul Boğazı üzerinde önce güneyden kuzeye, sonra kuzeyden güneye iki geçiş yaptı.

#2
Foto - İstanbul Atatürk Havalimanı'nda bugün başlayan TEKNOFEST için dün Türk Hava Kuvvetle-ri ve Azerbaycan Hava Kuvvetleri'ne ait uçaklar İstanbul Boğazı üzerinde selamlama uçuşu yaparak halkı festivale davet etti. Dün saat 11.00'de başlayan ve yarım saat süren uçuşta Türk Hava Kuvvetleri'ne ait 1 adet A400M nakliye uçağı, F-4 ve F- 16 savaş uçakları, Türk Yıldızları, Solo Türk ile Azerbaycan Hava Kuv-vetleri'ne ait MiG- 29 tipi uçaklar İstanbul Boğazı üzerinde önce güneyden kuzeye, sonra kuzeyden gü-neye iki geçiş yaptı.

İstanbul Atatürk Havalimanı'nda bugün başlayan TEKNOFEST için dün Türk Hava Kuvvetle-ri ve Azerbaycan Hava Kuvvetleri'ne ait uçaklar İstanbul Boğazı üzerinde selamlama uçuşu yaparak halkı festivale davet etti. Dün saat 11.00'de başlayan ve yarım saat süren uçuşta Türk Hava Kuvvetleri'ne ait 1 adet A400M nakliye uçağı, F-4 ve F- 16 savaş uçakları, Türk Yıldızları, Solo Türk ile Azerbaycan Hava Kuv-vetleri'ne ait MiG- 29 tipi uçaklar İstanbul Boğazı üzerinde önce güneyden kuzeye, sonra kuzeyden gü-neye iki geçiş yaptı.

#3
Foto - ŞEHİDİN ADIYLA ŞAMPİYON OLDULAR Manisa Celal Bayar Üniversitesi Hasan Ferdi Turgutlu Teknoloji Fakültesi bünyesinde kurulan insansız hava aracı takımı 'Kaygusuz', TEKNOFEST 2021 kapsamında katıldığı TÜBİTAK Uluslararası İnsansız Hava Aracı yarışmasında sabit kanatlı İHA kategorisinde TUSAŞ (Türk Havacılık ve Uzay Ajansı A.Ş.) özel ödülü ve birincilik performans ödülü kazandı.

ŞEHİDİN ADIYLA ŞAMPİYON OLDULAR Manisa Celal Bayar Üniversitesi Hasan Ferdi Turgutlu Teknoloji Fakültesi bünyesinde kurulan insansız hava aracı takımı 'Kaygusuz', TEKNOFEST 2021 kapsamında katıldığı TÜBİTAK Uluslararası İnsansız Hava Aracı yarışmasında sabit kanatlı İHA kategorisinde TUSAŞ (Türk Havacılık ve Uzay Ajansı A.Ş.) özel ödülü ve birincilik performans ödülü kazandı.

#4
Foto - . 5 yıl önce Diyarbakır'da PKK'nın bombalı saldırısında şehit düşen Polis İlyas Kaygusuz'un anısına ithafen 'Kaygusuz' ismini alan takım, bu yıl altıncısı düzenlenen Uluslararası İnsansız Hava Aracı yarışmasında, etkinlik tarihinin en hafif uçağı olan 'TÜRKMEN' insansız hava aracı ile birincilik ödülüne layık görüldü.

. 5 yıl önce Diyarbakır'da PKK'nın bombalı saldırısında şehit düşen Polis İlyas Kaygusuz'un anısına ithafen 'Kaygusuz' ismini alan takım, bu yıl altıncısı düzenlenen Uluslararası İnsansız Hava Aracı yarışmasında, etkinlik tarihinin en hafif uçağı olan 'TÜRKMEN' insansız hava aracı ile birincilik ödülüne layık görüldü.

#5
Foto - Kaygusuz'un takım üyeleri Yusuf Korucu (Danışman), Mustafa Özdemir (Kaptan), Furkan Bellibaş, Ferhat Paçacı, Kaan Özdemir ve Murat Ağyüz, yarışmalara hazırlık sürecinde kendilerine her türlü desteği sunan Manisa CBÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ataç'a teşekkürlerini sundu.

Kaygusuz'un takım üyeleri Yusuf Korucu (Danışman), Mustafa Özdemir (Kaptan), Furkan Bellibaş, Ferhat Paçacı, Kaan Özdemir ve Murat Ağyüz, yarışmalara hazırlık sürecinde kendilerine her türlü desteği sunan Manisa CBÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ataç'a teşekkürlerini sundu.

#6
Foto - . Ekip üyeleri tamamen yerli ve milli malzemelerle tasarladıkları İHA'larıyla elde edilen başarıdan gurur duyuyor.

. Ekip üyeleri tamamen yerli ve milli malzemelerle tasarladıkları İHA'larıyla elde edilen başarıdan gurur duyuyor.

#7
Foto - Orman Genel Müdürlüğü ilk kez Teknofest'te Orman Genel Müdürlüğü (OGM), ilk kez katılacağı TEKNOFEST'te orman yangınlarında kullandığı İnsansız Hava Araçları (İHA), komuta helikopterleri, arazözler, su tankerleri, insansız kuleler, karar destek sistemi, araç takip sistemi (Arvento) ve Yangın-Cell gibi sahip olduğu teknolojileri sergileyecek.

Orman Genel Müdürlüğü ilk kez Teknofest'te Orman Genel Müdürlüğü (OGM), ilk kez katılacağı TEKNOFEST'te orman yangınlarında kullandığı İnsansız Hava Araçları (İHA), komuta helikopterleri, arazözler, su tankerleri, insansız kuleler, karar destek sistemi, araç takip sistemi (Arvento) ve Yangın-Cell gibi sahip olduğu teknolojileri sergileyecek.

#8
Foto - Ayrıca, bu yıl geliştirilen ve depremlerin ormanlara olan etkilerini simüle eden 'deprem simülasyonu' ile rüzgârların etkisini gösteren 'rüzgâr simülasyonu' OGM tarafından festivalde gösterilecek.

Ayrıca, bu yıl geliştirilen ve depremlerin ormanlara olan etkilerini simüle eden 'deprem simülasyonu' ile rüzgârların etkisini gösteren 'rüzgâr simülasyonu' OGM tarafından festivalde gösterilecek.

#9
Foto - Festivale katılanlara anlık olarak İHA'lardan ve kule kameralarından gelen görüntülerin nasıl takip edildiği, araçların yangın mahalline nasıl sevk edildiği ve koordinasyonun nasıl sağlandığı canlı olarak izletilecek.

Festivale katılanlara anlık olarak İHA'lardan ve kule kameralarından gelen görüntülerin nasıl takip edildiği, araçların yangın mahalline nasıl sevk edildiği ve koordinasyonun nasıl sağlandığı canlı olarak izletilecek.

#10
Foto - YERLİ YAZILIM ORBİS Türkiye'de ilk örneği olan ve OGM'nin gerçekleştirdiği tüm faaliyetleri anlık olarak takip edildiğinin, raporlandığını ve denetlendiğini gösteren yerli yazılıma sahip Orman Bilgi Sistemi (ORBİS) hakkında da bilgilendirme yapılacak.

YERLİ YAZILIM ORBİS Türkiye'de ilk örneği olan ve OGM'nin gerçekleştirdiği tüm faaliyetleri anlık olarak takip edildiğinin, raporlandığını ve denetlendiğini gösteren yerli yazılıma sahip Orman Bilgi Sistemi (ORBİS) hakkında da bilgilendirme yapılacak.

#11
Foto - SAVUNMA SANAYİİ TÜNELİ Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) tarafından hazırlanan

SAVUNMA SANAYİİ TÜNELİ Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) tarafından hazırlanan "Geçmişten Geleceğe Türk Savunma Sanayii" başlıklı zaman tüneli TEKNOFEST'te ziyaretçilerle buluşuyor.

#12
Foto - Zaman tüneli, M.Ö. 3. yüzyılda 10'luk ordu sistemini geliştiren Mete Han'la başlayıp Osmanlı'dan Mustafa Kemal Atatürk'e, Erdoğan'a kadar savunma sanayii tarihinde yolculuk yaptırıyor.

Zaman tüneli, M.Ö. 3. yüzyılda 10'luk ordu sistemini geliştiren Mete Han'la başlayıp Osmanlı'dan Mustafa Kemal Atatürk'e, Erdoğan'a kadar savunma sanayii tarihinde yolculuk yaptırıyor.

#13
Foto - Yangın Drone'una gümüş madalya Aydın'da yaşayan üniversite öğrencileri Berke Üçülcüm, Emrah Arslan ve Diyar Zor, yangın söndürme drone'u projesi ile Bursa'da yapılan Teknofest İnsansız Hava Araçları (İHA) Yarışması'nda dereceye girerek gümüş madalya almaya hak kazandı.

Yangın Drone'una gümüş madalya Aydın'da yaşayan üniversite öğrencileri Berke Üçülcüm, Emrah Arslan ve Diyar Zor, yangın söndürme drone'u projesi ile Bursa'da yapılan Teknofest İnsansız Hava Araçları (İHA) Yarışması'nda dereceye girerek gümüş madalya almaya hak kazandı.

#14
Foto - İşte TEKNOFEST'ten görüntüler...

İşte TEKNOFEST'ten görüntüler...

#15
Foto - İşte TEKNOFEST'ten görüntüler...

İşte TEKNOFEST'ten görüntüler...

#16
Foto - İşte TEKNOFEST'ten görüntüler...

İşte TEKNOFEST'ten görüntüler...

#17
Foto - İşte TEKNOFEST'ten görüntüler...

İşte TEKNOFEST'ten görüntüler...

#18
Foto - İşte TEKNOFEST'ten görüntüler...

İşte TEKNOFEST'ten görüntüler...

#19
Foto - İşte TEKNOFEST'ten görüntüler...

İşte TEKNOFEST'ten görüntüler...

#20
Foto - İşte TEKNOFEST'ten görüntüler...

İşte TEKNOFEST'ten görüntüler...

#21
Foto - İşte TEKNOFEST'ten görüntüler...

İşte TEKNOFEST'ten görüntüler...

#22
Foto - İşte TEKNOFEST'ten görüntüler...

İşte TEKNOFEST'ten görüntüler...

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23