• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
13
Bilinç altına saldıran 12 Türk dizisi! Bu dizileri izlemeyin, izlettirmeyin

2020-10-25 12:56:29
Bilinç altına saldıran 12 Türk dizisi! Bu dizileri izlemeyin, izlettirmeyin

Türk dizi tarihinde yapılmış en şiddetli, en ahlaksız diziler topluma olağan bir şeymiş gibi gösterilerek normalleştiriliyor. Yayınlanan bu 12 dizi ise bilinçaltına şiddeti ve ahlaksızlığı normalmiş gibi işleyerek beyinleri yıkıyor. İşte o diziler…

#1
Foto - 1. Sadakatsiz Aldatılmayı normalleştiren bu diziye bir çok kesimden tepki geldi. Evli bir adamın hem karısını hem de metresini sevdiğini itiraf etmesi toplumun büyük tepkisi ile karşılaştı. Dizide aldatan kişiyi masummuş gibi gösterme çabaları bilinçaltına işlenen bir veridir.

1. Sadakatsiz Aldatılmayı normalleştiren bu diziye bir çok kesimden tepki geldi. Evli bir adamın hem karısını hem de metresini sevdiğini itiraf etmesi toplumun büyük tepkisi ile karşılaştı. Dizide aldatan kişiyi masummuş gibi gösterme çabaları bilinçaltına işlenen bir veridir.

#2
Foto - 2. Sen Anlat Karadeniz Kadını zincirleyerek döven bir adamın geçmişte yaşadığı olumsuzluklar da anlatılarak yapılan bu şiddeti meşrulaştırma çabaları içinde olan bu diziyi çocuklarımızdan uzak tutmamızda fayda var.

2. Sen Anlat Karadeniz Kadını zincirleyerek döven bir adamın geçmişte yaşadığı olumsuzluklar da anlatılarak yapılan bu şiddeti meşrulaştırma çabaları içinde olan bu diziyi çocuklarımızdan uzak tutmamızda fayda var.

#3
Foto - 3. Alemin Kralı Bir dönem komedi dizisi olarak ekranda gösterilen Alemin Kralı yan karakterleri ile o dönem dikkat çekmemiş olabilir. Dizideki Kubat ve karısının arasındaki ilişki tamamen şiddete dayalıydı. Kubat ne zaman karısını dövse arkadan bir gülme efekti geliyordu bu şiddetin görünmeyen meşru tarafı bilinçaltımıza işleniyordu.

3. Alemin Kralı Bir dönem komedi dizisi olarak ekranda gösterilen Alemin Kralı yan karakterleri ile o dönem dikkat çekmemiş olabilir. Dizideki Kubat ve karısının arasındaki ilişki tamamen şiddete dayalıydı. Kubat ne zaman karısını dövse arkadan bir gülme efekti geliyordu bu şiddetin görünmeyen meşru tarafı bilinçaltımıza işleniyordu.

#4
Foto - 4. Unutulmaz 2009 yılında yayınlanan dizi ''iki aşk'' arasında kalmış bir adamı konu alıyordu. Bu adamın iki kadını aynı anda sevmesi gayet normal bir şeymiş gibi izleyiciye sunuluyordu. Adamın aşık olduğu iki kadının kardeş olması da, ensest ilişkiyi normal bir şeymiş gibi meşrulaştırıyorlar.

4. Unutulmaz 2009 yılında yayınlanan dizi ''iki aşk'' arasında kalmış bir adamı konu alıyordu. Bu adamın iki kadını aynı anda sevmesi gayet normal bir şeymiş gibi izleyiciye sunuluyordu. Adamın aşık olduğu iki kadının kardeş olması da, ensest ilişkiyi normal bir şeymiş gibi meşrulaştırıyorlar.

#5
Foto - 5. Ufak Tefek Cinayetler Birçok izleyicisi olan bu dizinin senaryosu da entrika üzerine kurulu. Kötülük yapmadan duramayan kadınlar arasında biri var sürekli mağdurluğundan dolayı kötüymüş gibi gösterilerek bilinçaltına işleniyor. İkisinin de evli olduğu iki farklı karakterin birbirlerine olan aşkı Türk toplumuna normal bir şeymiş gibi gösterildi. Hatta sosyal medyada “bunlar boşansın birbirleri ile evlensin” yorumları yapıldı.

5. Ufak Tefek Cinayetler Birçok izleyicisi olan bu dizinin senaryosu da entrika üzerine kurulu. Kötülük yapmadan duramayan kadınlar arasında biri var sürekli mağdurluğundan dolayı kötüymüş gibi gösterilerek bilinçaltına işleniyor. İkisinin de evli olduğu iki farklı karakterin birbirlerine olan aşkı Türk toplumuna normal bir şeymiş gibi gösterildi. Hatta sosyal medyada “bunlar boşansın birbirleri ile evlensin” yorumları yapıldı.

#6
Foto - 6. Yasak Elma Dizinin konusunda büyük bir kaos var. Dizideki Halit Bey karakterinin 4 eşinin olması ve bunların arasındaki ilişki hep çok normalmiş gibi lanse edildi. Her eşin birbiriyle görüşmesi, çevrilen ihanetler, adamın kabalığı ve çirkinliği bunlar hep oluyormuş da biz fark etmiyormuşuz gibi verildi. 4 kadınla evlenip boşanmış böyle bir adamı normal bir şekilde yansıtmak, dizideki karakterlerin bunu kabul etmiş olması bilinçaltımıza yapılan bir saldırıdır.

6. Yasak Elma Dizinin konusunda büyük bir kaos var. Dizideki Halit Bey karakterinin 4 eşinin olması ve bunların arasındaki ilişki hep çok normalmiş gibi lanse edildi. Her eşin birbiriyle görüşmesi, çevrilen ihanetler, adamın kabalığı ve çirkinliği bunlar hep oluyormuş da biz fark etmiyormuşuz gibi verildi. 4 kadınla evlenip boşanmış böyle bir adamı normal bir şekilde yansıtmak, dizideki karakterlerin bunu kabul etmiş olması bilinçaltımıza yapılan bir saldırıdır.

#7
Foto - 7. Hercai İlk çıktığı günden beri kadını aşağılayan ve kadına şiddeti işleyen bu dizi pek çok şikayet aldı. Sadece erkekten kadına olan şiddeti değil, kadından kadına olan şiddeti de gördüğümüz bu dizide fiziksel ve psikolojik tüm şiddet türleri var. Kadının aşağılanması ve dövülmesi üzerinden para kazanmak diye bir şey var en büyük örneğidir bu dizi.

7. Hercai İlk çıktığı günden beri kadını aşağılayan ve kadına şiddeti işleyen bu dizi pek çok şikayet aldı. Sadece erkekten kadına olan şiddeti değil, kadından kadına olan şiddeti de gördüğümüz bu dizide fiziksel ve psikolojik tüm şiddet türleri var. Kadının aşağılanması ve dövülmesi üzerinden para kazanmak diye bir şey var en büyük örneğidir bu dizi.

#8
Foto - 8. Doğduğun Ev Kaderindir Gülseren Budayıcıoğlu'nun kitabından uyarlanan dizide fakir bir otomobil tamircisi olarak gösterilen bir adamın kadını dövme hakkına sahip olduğu bilinç altına işleniyor.

8. Doğduğun Ev Kaderindir Gülseren Budayıcıoğlu'nun kitabından uyarlanan dizide fakir bir otomobil tamircisi olarak gösterilen bir adamın kadını dövme hakkına sahip olduğu bilinç altına işleniyor.

#9
Foto - 9. Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Şiddet, aldatma her şey bu dizide. Bir dönemin en popüler dizilerinden biri olan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'ın ilk bölümünden itibaren Hızır, Hızır'ın karısı Meryem ve Hızır'ın gayri meşru ilişkisi Nazlı karakteri var. Yine aldatılan bir kadını ve yaptıklarını izlediğimiz, bunun yanı sıra Hızır'ın dünyasına adım attığımız bu dizide de gerçekten kötü sahneler var. Bir bölümde Meryem Nazlı'nın boğazını sıkıyor. Sonrasında bir yerden sonra Meryem Nazlı'yı kabul ediyor.

9. Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Şiddet, aldatma her şey bu dizide. Bir dönemin en popüler dizilerinden biri olan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'ın ilk bölümünden itibaren Hızır, Hızır'ın karısı Meryem ve Hızır'ın gayri meşru ilişkisi Nazlı karakteri var. Yine aldatılan bir kadını ve yaptıklarını izlediğimiz, bunun yanı sıra Hızır'ın dünyasına adım attığımız bu dizide de gerçekten kötü sahneler var. Bir bölümde Meryem Nazlı'nın boğazını sıkıyor. Sonrasında bir yerden sonra Meryem Nazlı'yı kabul ediyor.

#10
Foto - 10. Aşk Ağlatır Dizinin ilk fragmanında aile içi şiddet gören Ada'nın elinin yakılması verilmişti. Sosyal medyada büyük bir tepkiye yol açan bu şiddet dolu fragman sonrasında kaldırıldı ve hiçbir fragmanda bir daha şiddet içeriği gösterilmedi ama bu dizinin içeriğini değiştirmedi. Kadının yerini yüceltmek yerine sırf reyting uğruna böyle diziler yapılarak yapımcılar büyük paralar kazanıyor. Ama arka planda toplum aile yapısının köküne dinamit döşüyorlar.

10. Aşk Ağlatır Dizinin ilk fragmanında aile içi şiddet gören Ada'nın elinin yakılması verilmişti. Sosyal medyada büyük bir tepkiye yol açan bu şiddet dolu fragman sonrasında kaldırıldı ve hiçbir fragmanda bir daha şiddet içeriği gösterilmedi ama bu dizinin içeriğini değiştirmedi. Kadının yerini yüceltmek yerine sırf reyting uğruna böyle diziler yapılarak yapımcılar büyük paralar kazanıyor. Ama arka planda toplum aile yapısının köküne dinamit döşüyorlar.

#11
Foto - 11. Hayat Devam Ediyor Çok eşlilik, aldatma, şiddet, çocuk gelin... Her şey bu dizide var. Çocukların ve bireylerin uzak durması gereken bir dizi.

11. Hayat Devam Ediyor Çok eşlilik, aldatma, şiddet, çocuk gelin... Her şey bu dizide var. Çocukların ve bireylerin uzak durması gereken bir dizi.

#12
Foto - 12. Aşk-ı Memnu Yengesi ile ensest ve yasak ilişki yaşayan bir adamı topluma iyiymiş gibi göstermek Türk dizi tarihinin en iğrenç skandalı oldu.

12. Aşk-ı Memnu Yengesi ile ensest ve yasak ilişki yaşayan bir adamı topluma iyiymiş gibi göstermek Türk dizi tarihinin en iğrenç skandalı oldu.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23