• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
7
 Bebek beslenmesinde bu hataları sakın yapmayın!

2017-04-07 17:17:52
Bebek beslenmesinde bu hataları sakın yapmayın!

Uzm. Dr. Şemsettin Ayçiçek, bebek beslenmesinde doğru zannedilen fakat aslında yanlış olan şeyleri açıkladı. Ayçiçek, bebek beslenmesinde 1 yaşına kadar yapılan yanlışları şöyle sıraladı:

#1
Foto - 1 YAŞINDA KESİNLİKLE İNEK SÜTÜ VERİLMEMELİ! - Bağırsakta kanama ve alerjiye neden olduğu için bebeklere inek sütü verilmesi tavsiye edilmez.

1 YAŞINDA KESİNLİKLE İNEK SÜTÜ VERİLMEMELİ! - Bağırsakta kanama ve alerjiye neden olduğu için bebeklere inek sütü verilmesi tavsiye edilmez.

#2
Foto - 1 yaşını doldurduktan sonra ilk 2 hafta ölçülerle sulandırılarak verilebilir.

1 yaşını doldurduktan sonra ilk 2 hafta ölçülerle sulandırılarak verilebilir.

#3
Foto - İLK 6 AY EK BESİNE BAŞLANMAMALI - Çeşitli vitamin ve mineralleri barındıran anne sütü ve formül mama alan bebekler hazır olduklarında ek besine geçebilir. Bebeğin yeni mamaya uyum sağlama sürecinde besinlere azar azar başlanmalı ve yavaşça arttırılmalı.

İLK 6 AY EK BESİNE BAŞLANMAMALI - Çeşitli vitamin ve mineralleri barındıran anne sütü ve formül mama alan bebekler hazır olduklarında ek besine geçebilir. Bebeğin yeni mamaya uyum sağlama sürecinde besinlere azar azar başlanmalı ve yavaşça arttırılmalı.

#4
Foto - Herhangi bir gıdaya karşı alerjisi olan bebeğe o besini hiçbir şekilde yedirmemezlik yapmayın, 20 gün sonra tekrar deneyin.

Herhangi bir gıdaya karşı alerjisi olan bebeğe o besini hiçbir şekilde yedirmemezlik yapmayın, 20 gün sonra tekrar deneyin.

#5
Foto - İLK 6 AY MERCİMEK ÇORBASI VERMEYİN - Bebekte hazımsızlık oluşturabileceği için erkenden başlatmamakta yarar var.

İLK 6 AY MERCİMEK ÇORBASI VERMEYİN - Bebekte hazımsızlık oluşturabileceği için erkenden başlatmamakta yarar var.

#6
Foto - KURU FASULYE, NOHUT VE MERCİMEK TÜKETİLEBİLİR - Bebeklerde gaz yaptığı bilinen kuru fasulye, nohut ve mercimek gibi yemeklerin gaz yapmaması için süzgeçten geçirilip kabukları soyularak haşlama suyuyla beraber yedirebilirsiniz.

KURU FASULYE, NOHUT VE MERCİMEK TÜKETİLEBİLİR - Bebeklerde gaz yaptığı bilinen kuru fasulye, nohut ve mercimek gibi yemeklerin gaz yapmaması için süzgeçten geçirilip kabukları soyularak haşlama suyuyla beraber yedirebilirsiniz.

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23