• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
8
Altın ve dolar hareketliliği sonrası gözlerini TL’ye diktiler! ‘Eninde sonunda’ diyerek açıkladı

2021-11-24 17:34:20
Altın ve dolar hareketliliği sonrası gözlerini TL’ye diktiler! ‘Eninde sonunda’ diyerek açıkladı

Türkiye’de altın, dolar ve euro fiyatlarındaki artış dünya basınına başlık olurken vatandaş kuyumculara, dövizcilere ve mobil bankacılığa akın etti. Milyonlarca yatırımcı dolar ve altın alarak piyasada grafikleri an be an takip etti.

#1
Foto - Dakika bazında altın fiyatları ve dolardaki son durum basına yansırken uzman isimler altın, dolar bozdurulmalı mı? ya da alınmalı mı gibi sorulara cevap verdi. Dünden bugüne düşüş seyreden altının gram fiyatı 697 lira seviyesinden işlem görüyor. Çeyrek altın 1.142 lira, Cumhuriyet altını 4.694 liradan satılıyor.

Dakika bazında altın fiyatları ve dolardaki son durum basına yansırken uzman isimler altın, dolar bozdurulmalı mı? ya da alınmalı mı gibi sorulara cevap verdi. Dünden bugüne düşüş seyreden altının gram fiyatı 697 lira seviyesinden işlem görüyor. Çeyrek altın 1.142 lira, Cumhuriyet altını 4.694 liradan satılıyor.

#2
Foto - Başkan Erdoğan dolar ve altın hareketliliği sonrası vatandaşlara seslenerek, ‘Küresel ekonomik işleyiş, salgın süreciyle birlikte yeni bir seviyeye evrilmektedir’ dedi ve ekonomik savaş vurgusu yaptı.

Başkan Erdoğan dolar ve altın hareketliliği sonrası vatandaşlara seslenerek, ‘Küresel ekonomik işleyiş, salgın süreciyle birlikte yeni bir seviyeye evrilmektedir’ dedi ve ekonomik savaş vurgusu yaptı.

#3
Foto - Türkiye’deki döviz kuru hareketliliği sonrası ekonomist tetikçiler gözlerini TL’ye dikerek analiz yapmaya başladı.

Türkiye’deki döviz kuru hareketliliği sonrası ekonomist tetikçiler gözlerini TL’ye dikerek analiz yapmaya başladı.

#4
Foto - İsviçreli banka Credit Suisse, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'ndan (TCMB) yüklü bir faiz artışı gelene kadar dolar/TL'nin 14 seviyesine yükseleceğini öngördü.

İsviçreli banka Credit Suisse, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'ndan (TCMB) yüklü bir faiz artışı gelene kadar dolar/TL'nin 14 seviyesine yükseleceğini öngördü.

#5
Foto - Banka ekonomistleri TCMB'den yüklü bir artış gelmesi durumunda dolar/TL'nin 11 bölgesine gerileyeceğini öngördü.

Banka ekonomistleri TCMB'den yüklü bir artış gelmesi durumunda dolar/TL'nin 11 bölgesine gerileyeceğini öngördü.

#6
Foto - Societe Generale Gelişen Piyasalar Strateji Müdürü Phoenix Kalen, Türk lirasına olan güvenin azalmasıyla insanların bankalardan varlıklarını çekebileceğini, finansal piyasalardaki istikrarın bozulabileceğini ve Türk lirasındaki değer kaybının bir hiperenflasyon dönemine yol açabileceğini belirtti.

Societe Generale Gelişen Piyasalar Strateji Müdürü Phoenix Kalen, Türk lirasına olan güvenin azalmasıyla insanların bankalardan varlıklarını çekebileceğini, finansal piyasalardaki istikrarın bozulabileceğini ve Türk lirasındaki değer kaybının bir hiperenflasyon dönemine yol açabileceğini belirtti.

#7
Foto - Unicredit Ekonomisti Gökçe Çelik, Türk lirasında likidite kısıtlamaları uygulanmasını beklediklerini ve kurdaki değer kaybının önlenmesi için ilk olarak rezervlerin kullanılabileceğini fakat bu önlemlerin uzun vadede işe yaramayacağını ve eninde sonunda faiz artırımının gerekli olacağını vurguladı.

Unicredit Ekonomisti Gökçe Çelik, Türk lirasında likidite kısıtlamaları uygulanmasını beklediklerini ve kurdaki değer kaybının önlenmesi için ilk olarak rezervlerin kullanılabileceğini fakat bu önlemlerin uzun vadede işe yaramayacağını ve eninde sonunda faiz artırımının gerekli olacağını vurguladı.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23