• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
6
Akik taşı nedir, nerelerde ve nasıl bulunur?

2022-01-12 11:30:00
Akik taşı nedir, nerelerde ve nasıl bulunur?

Akik taşı, koruyucu doğal bir taş olup kolye, bileklik, küpe gibi birçok aksesuar da hammadde olarak kullanılmaktadır. Akik Taşı Nedir? Doğada birçok renk seçeneği olan akik taşı yemen taşı olarak da bilinen doğal bir taştır. Günümüzde takı, aksesuar ve dekorasyon gibi farklı amaçlar ile kullanılmaktadır.

#1
Foto - Akik taşı hemen hemen her yerden bulunabilen daha çok deniz kıyılarında ve çöllerde bulunan bir taştır. Özellikle akik taşı sıcak su kaynakları çevresinde sıklıkla bulunan bir taştır.

Akik taşı hemen hemen her yerden bulunabilen daha çok deniz kıyılarında ve çöllerde bulunan bir taştır. Özellikle akik taşı sıcak su kaynakları çevresinde sıklıkla bulunan bir taştır.

#2
Foto - Türkiye de akik taşının bulunduğu en yoğun bölge Karadeniz bölgesidir. En çok taş çıkan şehirler; Bilecik, Çamlıdere, Eskişehir, Erzurum, Yozgat’tır.

Türkiye de akik taşının bulunduğu en yoğun bölge Karadeniz bölgesidir. En çok taş çıkan şehirler; Bilecik, Çamlıdere, Eskişehir, Erzurum, Yozgat’tır.

#3
Foto - Akik Taşı Nasıl Anlaşılır? Boya ile boyanan taşlar diğerlerinden dikkatli bakıldığında anlaşılır. Genellikle dış çevreleri boyandıkları değerli taşları andırır fakat iç kısımları doğal renginde olur.

Akik Taşı Nasıl Anlaşılır? Boya ile boyanan taşlar diğerlerinden dikkatli bakıldığında anlaşılır. Genellikle dış çevreleri boyandıkları değerli taşları andırır fakat iç kısımları doğal renginde olur.

#4
Foto - Güçlü bir taş özelliğine sahip olması sebebi ile terapi amaçlı kullanılmaktadır. Doğada çok çeşitli renklerde bulunan bu taş yeşil, pembe, mavi, kahverengi, beyaz ve kırmızı renklerindedir.

Güçlü bir taş özelliğine sahip olması sebebi ile terapi amaçlı kullanılmaktadır. Doğada çok çeşitli renklerde bulunan bu taş yeşil, pembe, mavi, kahverengi, beyaz ve kırmızı renklerindedir.

#5
Foto - Akik taşının stresi olumlu etkilediği ve iyi geldiği bilinir bununla birlikte kullanan kişiye ruhsal açıdan olumlu etkisi olduğu bilinir. Akik taşının serinletici ve huzur verici bir etkisi olduğu bilinmektedir. Bu nedenle çöllerde yaşayan kişiler susuzluklarını biraz olsun gidermek için akik taşını kullanırlar. Kişiler bu taşı ağızlarına koyarak susuzluklarını gidermeyi çabalarlar. Çünkü akik taşı tükürük bezlerini uyarır bir süre için susuzluk hissini yok eder.

Akik taşının stresi olumlu etkilediği ve iyi geldiği bilinir bununla birlikte kullanan kişiye ruhsal açıdan olumlu etkisi olduğu bilinir. Akik taşının serinletici ve huzur verici bir etkisi olduğu bilinmektedir. Bu nedenle çöllerde yaşayan kişiler susuzluklarını biraz olsun gidermek için akik taşını kullanırlar. Kişiler bu taşı ağızlarına koyarak susuzluklarını gidermeyi çabalarlar. Çünkü akik taşı tükürük bezlerini uyarır bir süre için susuzluk hissini yok eder.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23