• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
9
ABD’yi bekleyen büyük tehlike

2022-05-20 03:07:20
ABD’yi bekleyen büyük tehlike

Kuraklık ve beraberinde yaşanabilecek felaketler, tüm dünya için düşündürücü bir hal alıyor. ABD'nin bu yaz ciddi bir tehlike altında olduğu belirtiliyor.

#1
Foto - Son yıllarda küresel ısınma ve enerji sorunu, tüm dünyada etkisini hissettirmeye başladı. Ülkeler ve büyük şirketler, bu konuda önemli kararlar alıyorlar.

Son yıllarda küresel ısınma ve enerji sorunu, tüm dünyada etkisini hissettirmeye başladı. Ülkeler ve büyük şirketler, bu konuda önemli kararlar alıyorlar.

#2
Foto - Ancak söz konusu krizler, kendisini son zamanlarda hissettirmeye başladı. ABD, önümüzdeki yaz bazı sorunlarla karşı karşıya kalabilir.

Ancak söz konusu krizler, kendisini son zamanlarda hissettirmeye başladı. ABD, önümüzdeki yaz bazı sorunlarla karşı karşıya kalabilir.

#3
Foto - Kaliforniya’dan Teksas’a, kuraklık ciddi elektrik kesintileri oluşturacak ABD’de elektrik şebeke takibi yapan North American Electric Reliability Corporation (NERC), şebeke koşullarının yıllık bir değerlendirmesinde ciddi uyarılarda bulundu. Bağımsız kurum, Kaliforniya’dan Teksas’a kadar birçok önemli bölgelerde büyük elektrik kesintileri olacağı konusunda yetkilileri uyarıyor.

Kaliforniya’dan Teksas’a, kuraklık ciddi elektrik kesintileri oluşturacak ABD’de elektrik şebeke takibi yapan North American Electric Reliability Corporation (NERC), şebeke koşullarının yıllık bir değerlendirmesinde ciddi uyarılarda bulundu. Bağımsız kurum, Kaliforniya’dan Teksas’a kadar birçok önemli bölgelerde büyük elektrik kesintileri olacağı konusunda yetkilileri uyarıyor.

#4
Foto - Artan sıcaklıklar atmosferin daha fazla nem çekmesine neden olurken, kuraklık yavaşlama belirtisi göstermiyor. NERC, bu yaz yaşanması beklenen aşırı sıcaklık ve kuraklığın, elektrik şebekelerini olumsuz etkileyeceğini belirtti. Öyle ki bu bölgelerde yaşanacak kesintilerin “güvenilmez güç kaynağı” bareminin de altına düşeceği tahmin ediliyor.

Artan sıcaklıklar atmosferin daha fazla nem çekmesine neden olurken, kuraklık yavaşlama belirtisi göstermiyor. NERC, bu yaz yaşanması beklenen aşırı sıcaklık ve kuraklığın, elektrik şebekelerini olumsuz etkileyeceğini belirtti. Öyle ki bu bölgelerde yaşanacak kesintilerin “güvenilmez güç kaynağı” bareminin de altına düşeceği tahmin ediliyor.

#5
Foto - Kurum, yüksek risk olarak tanımlanan durum için yetkililere çağrıda bulundu. Öyle ki yaşanan büyük kesintilerin çevrede domino etkisi yaratabilecek farklı kalıcı sorunlara da yol açabileceğini belirten NERC direktörü John Moura, konu ile ilgili şu ifadelere yer verdi.

Kurum, yüksek risk olarak tanımlanan durum için yetkililere çağrıda bulundu. Öyle ki yaşanan büyük kesintilerin çevrede domino etkisi yaratabilecek farklı kalıcı sorunlara da yol açabileceğini belirten NERC direktörü John Moura, konu ile ilgili şu ifadelere yer verdi.

#6
Foto - Rapordaki uyarılar oldukça açık Öte yandan risklerin yayıldığı net bir şekilde görülüyor. Bugüne kadarki en uyarıcı raporun kesinlikle bu olduğunu düşünüyorum.

Rapordaki uyarılar oldukça açık Öte yandan risklerin yayıldığı net bir şekilde görülüyor. Bugüne kadarki en uyarıcı raporun kesinlikle bu olduğunu düşünüyorum.

#7
Foto - Aslında bölgede pandeminin başından beri temel güç yedeklemesi yapılıyor. Ancak ancak aşırı sıcaklıklar bu talebi daha da artırarak “yoğun yaz koşullarında yüksek enerji acil durumu riski” yaratması bekleniyor.

Aslında bölgede pandeminin başından beri temel güç yedeklemesi yapılıyor. Ancak ancak aşırı sıcaklıklar bu talebi daha da artırarak “yoğun yaz koşullarında yüksek enerji acil durumu riski” yaratması bekleniyor.

#8
Foto - Şu anda yetkililerden herhangi bir karşı dönüş gelmedi. ABD’nin bunun için ekstra bir hazırlık yapıp yapmayacağı merak konusu.

Şu anda yetkililerden herhangi bir karşı dönüş gelmedi. ABD’nin bunun için ekstra bir hazırlık yapıp yapmayacağı merak konusu.

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23