• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
14
Abdullah Ağar'dan çok kritik Libya uyarısı: Türkiye buna engel olmazsa en kötü...

2020-05-31 18:18:10
Abdullah Ağar'dan çok kritik Libya uyarısı: Türkiye buna engel olmazsa en kötü...

Terör ve Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar, Libya'daki son gelişmelere ilişkin çok önemli bir detayı paylaştı.

#1
Foto - Terör ve Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar, Haber Global canlı yayınında konuştu.

Terör ve Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar, Haber Global canlı yayınında konuştu.

#2
Foto - Ağar, Libya'nın bölünme ihtimaline ilişkin kritik uyarılar yaptı.

Ağar, Libya'nın bölünme ihtimaline ilişkin kritik uyarılar yaptı.

#3
Foto - İşte Ağar'ın açıklamaları:

İşte Ağar'ın açıklamaları:

#4
Foto - Libya'da 2 bin 500'e yakın ismin cephe hattından geriye götürüldü. Bu şu demek oluyor, Hafter'in emellerinin başka bir bahara kaldığını gösteriyor.

Libya'da 2 bin 500'e yakın ismin cephe hattından geriye götürüldü. Bu şu demek oluyor, Hafter'in emellerinin başka bir bahara kaldığını gösteriyor.

#5
Foto - Bütün hesap denklem Hafter aleyhine gelişti. UMH için ise önemli gelişmeler var. Vatiyye Üssü yanında bir takım kışlalarda ele geçirildi. Bunun yanında karasal alanların da ele geçirildiği belirtiliyor.

Bütün hesap denklem Hafter aleyhine gelişti. UMH için ise önemli gelişmeler var. Vatiyye Üssü yanında bir takım kışlalarda ele geçirildi. Bunun yanında karasal alanların da ele geçirildiği belirtiliyor.

#6
Foto - Libya bölünürse Türkiye buna razı olamaz. Çünklü UMH ile yapılan munhasır anlaşma yapılan Tobruk, Hafter'in elinde kalıyor. Bizim anlaşmanın lav olma ihtimali doğuyor.

Libya bölünürse Türkiye buna razı olamaz. Çünklü UMH ile yapılan munhasır anlaşma yapılan Tobruk, Hafter'in elinde kalıyor. Bizim anlaşmanın lav olma ihtimali doğuyor.

#7
Foto - Bununla ilgili çok tartışma var. Sonuçta jeopolitikte bir süreç başlarsa ortada bir risk fotoğrafı var. Türkiye'nin bölünmeye mutlaka engel olması lazım. En kötü Tobruk'un bizim elimizde olması lazım.

Bununla ilgili çok tartışma var. Sonuçta jeopolitikte bir süreç başlarsa ortada bir risk fotoğrafı var. Türkiye'nin bölünmeye mutlaka engel olması lazım. En kötü Tobruk'un bizim elimizde olması lazım.

#8
Foto - Türkiye Kuzey Afrika'yı, Doğu Akdeniz'i görmeye başladı. Libya insiyatifinin kaybedilmemesi bu anlamda çok önemlidir.

Türkiye Kuzey Afrika'yı, Doğu Akdeniz'i görmeye başladı. Libya insiyatifinin kaybedilmemesi bu anlamda çok önemlidir.

#9
Foto - Rusya'nın şu an Suriye'deki varlığı ile Libya'daki varlığı farklı durumlarda. Suriye'de devlet halinde, Libya'da ise şirket halinde bulunuyor.

Rusya'nın şu an Suriye'deki varlığı ile Libya'daki varlığı farklı durumlarda. Suriye'de devlet halinde, Libya'da ise şirket halinde bulunuyor.

#10
Foto - Libya'da şu an insanlık tarihinin en büyük drone savaşları yaşanıyor.

Libya'da şu an insanlık tarihinin en büyük drone savaşları yaşanıyor.

#11
Foto - Bölgedeki iç savaşın seyrini bu droneler değiştirdi. Bölgedeki çok önemli bir teknolojik savaşın yaşandığını söyleyebiliriz.

Bölgedeki iç savaşın seyrini bu droneler değiştirdi. Bölgedeki çok önemli bir teknolojik savaşın yaşandığını söyleyebiliriz.

#12
Foto - Bu gelişmeler yaşanırken darbeci Hafter, Trablus'a saldırı düzenledi.

Bu gelişmeler yaşanırken darbeci Hafter, Trablus'a saldırı düzenledi.

#13
Foto - Hafter milislerinin Libya'nın başkenti Trablus'un Suk es-Sulesa bölgesine düzenlediği roket saldırısında 5 sivil hayatını kaybetti

Hafter milislerinin Libya'nın başkenti Trablus'un Suk es-Sulesa bölgesine düzenlediği roket saldırısında 5 sivil hayatını kaybetti

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı