• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
8
ABD ordusu HELIOS lazer silah sistemini teslim alacak

2021-01-13 01:29:38
ABD ordusu HELIOS lazer silah sistemini teslim alacak

ABD'li silah üreticisi Lockheed Martin, son aşamaları tamamlanan ve ismini eski Yunan putlarından alan HELIOS isimli lazer silah sistemini 2021 yılı içerisinde ABD donanmasına teslim edecek.

#1
Foto - Lockheed Martin tarafından tasarlanan HELIOS lazer silah sistemi, ABD Donanması'nın bünyesine girmeye hazırlanıyor.

Lockheed Martin tarafından tasarlanan HELIOS lazer silah sistemi, ABD Donanması'nın bünyesine girmeye hazırlanıyor.

#2
Foto - ABD merkezli savunma sanayii şirketi Lockheed Martin tarafından yapılan resmi açıklamada, HELIOS lazer silah sisteminin ABD Donanması'nın gereksinimlerini karşıladığını ve 2021 yılında Arleigh Burke destroyerine entegre edileceği ifade edildi.

ABD merkezli savunma sanayii şirketi Lockheed Martin tarafından yapılan resmi açıklamada, HELIOS lazer silah sisteminin ABD Donanması'nın gereksinimlerini karşıladığını ve 2021 yılında Arleigh Burke destroyerine entegre edileceği ifade edildi.

#3
Foto - Yapılan açıklamada, yüksek enerjili fiber lazerlerle donatılmış HELIOS lazer silah sisteminin Kritik Tasarım İncelemesi'ni (Critical Design Review / CDR) başarıyla tamamladığını ve donanmanın kullanımına sunulmaya hazır hale geldiği belirtildi.

Yapılan açıklamada, yüksek enerjili fiber lazerlerle donatılmış HELIOS lazer silah sisteminin Kritik Tasarım İncelemesi'ni (Critical Design Review / CDR) başarıyla tamamladığını ve donanmanın kullanımına sunulmaya hazır hale geldiği belirtildi.

#4
Foto - Lockheed Martin, 40 yılı aşkın bir süredir Yönlendirilmiş Enerji Silah Sistemleri (Directed Energy Weapon System) üzerinde çalışarak hava, kara ve deniz platformları için lazer silah sistemleri, radyo frekansı ve diğer yönlendirilmiş enerji teknolojilerini geliştirmeye devam ediyor.

Lockheed Martin, 40 yılı aşkın bir süredir Yönlendirilmiş Enerji Silah Sistemleri (Directed Energy Weapon System) üzerinde çalışarak hava, kara ve deniz platformları için lazer silah sistemleri, radyo frekansı ve diğer yönlendirilmiş enerji teknolojilerini geliştirmeye devam ediyor.

#5
Foto - Helios'un anlamı:

Helios'un anlamı:

#6
Foto - Yunan mitolojisinde Güneş'in Efendisi olan Titan. Hyperion ve Theia'nın oğlu olarak bilinmektedir.

Yunan mitolojisinde Güneş'in Efendisi olan Titan. Hyperion ve Theia'nın oğlu olarak bilinmektedir.

#7
Foto - Bazen sadece baş kısmına, bazen de çıplak olarak tüm vücudu elinde bir küre tutarken ya da quadriga içinde gökyüzünde olarak özellikle Rodos sikkelerinde rastlanılmaktadır.

Bazen sadece baş kısmına, bazen de çıplak olarak tüm vücudu elinde bir küre tutarken ya da quadriga içinde gökyüzünde olarak özellikle Rodos sikkelerinde rastlanılmaktadır.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23