• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
 • VAV TV CANLI YAYIN
13
8 ülkenin uçağı Türkiye karşı havalandı! 'Gece hepsine izin verildi'

2021-04-20 14:36:47
8 ülkenin uçağı Türkiye karşı havalandı! 'Gece hepsine izin verildi'

Ankara'da geçen hafta Dışişleri Bakanı Nikos Dendias'ın ziyareti sırasında patlak veren yeni krizin şok dalgalarına Doğu Akdeniz'de araştırma yapan Fransız gemisi eklendi, Yunan medyası ise Türkiye'yi manşetten veriyor.

#1
Foto - Yunanistan hükümet sözcüsü Aristotelia Peloni, Türk ve Yunan savaş gemilerini karşı karşıya getiren Fransız araştırma gemisi L'Atalante'nin Yunan kıta sahanlığı bölgesinde bulunduğunu savundu. Yerel medya, 'L’Atalante' gemisininin mürettebatında Fransız, Yunan, İtalyan ve İsrail vatandaşlarının bulunduğunu bildiriyor.

Yunanistan hükümet sözcüsü Aristotelia Peloni, Türk ve Yunan savaş gemilerini karşı karşıya getiren Fransız araştırma gemisi L'Atalante'nin Yunan kıta sahanlığı bölgesinde bulunduğunu savundu. Yerel medya, 'L’Atalante' gemisininin mürettebatında Fransız, Yunan, İtalyan ve İsrail vatandaşlarının bulunduğunu bildiriyor.

#2
Foto - Pazartesi günü basın toplantısı düzenleyen Peloni, Yunan hükümetinin Türkiye ile iletişim için açık kanallar aradığını söyledi. Peloni ayrıca Atina'nın Ankara'dan uluslararası hukuka uymasını beklediğini de sözlerine ekledi.

Pazartesi günü basın toplantısı düzenleyen Peloni, Yunan hükümetinin Türkiye ile iletişim için açık kanallar aradığını söyledi. Peloni ayrıca Atina'nın Ankara'dan uluslararası hukuka uymasını beklediğini de sözlerine ekledi.

#3
Foto - Dışişleri Bakanı Nikos Dendias ve Savunma Bakanı Nikos Panagiotopoulos ise, bugün Suudi Arabistan'a gidiyor. Atina ve Riyad'ın imza koyacağı savunma anlaşmasına göre, Yunanistan elindeki Patriot füzelerini Suudi Arabistan'a transfer edecek.

Dışişleri Bakanı Nikos Dendias ve Savunma Bakanı Nikos Panagiotopoulos ise, bugün Suudi Arabistan'a gidiyor. Atina ve Riyad'ın imza koyacağı savunma anlaşmasına göre, Yunanistan elindeki Patriot füzelerini Suudi Arabistan'a transfer edecek.

#4
Foto - Yerel medya ayrıca, Ankara'da provokasyona girişen Dendias'ın AB dışişleri bakanları zirvesinde Türkiye ve Libya ziyaretlerine ilişkin mevkidaşlarına bilgi vereceğini de yazdı.

Yerel medya ayrıca, Ankara'da provokasyona girişen Dendias'ın AB dışişleri bakanları zirvesinde Türkiye ve Libya ziyaretlerine ilişkin mevkidaşlarına bilgi vereceğini de yazdı.

#5
Foto - MEİS'E KADAR UÇTULAR Askeri alanda ise Yunanistan'ın yedi ülkeyle birlikte yürüttüğü INIOCHOS tatbikatında savaş uçakları peş peşe havalandı, Yunan medyası kendinden geçip Türkiye'yi hedef tahtasına koydu.

MEİS'E KADAR UÇTULAR Askeri alanda ise Yunanistan'ın yedi ülkeyle birlikte yürüttüğü INIOCHOS tatbikatında savaş uçakları peş peşe havalandı, Yunan medyası kendinden geçip Türkiye'yi hedef tahtasına koydu.

#6
Foto - İsrail'in F-18, ABD'nin F-16, Fransa'nın Rafale ve Mirage, Birleşik Arap Emirlikleri'nin F-16 gibi jetlerle katıldığı tatbikatta, savaş uçakları Yunanistan'ın batısındaki Andravida üssünde fil yürüyüşü gerçekleştirdi.

İsrail'in F-18, ABD'nin F-16, Fransa'nın Rafale ve Mirage, Birleşik Arap Emirlikleri'nin F-16 gibi jetlerle katıldığı tatbikatta, savaş uçakları Yunanistan'ın batısındaki Andravida üssünde fil yürüyüşü gerçekleştirdi.

#7
Foto - 22 Nisan'da sona erecek tatbikatta İsrail F-18'leri ilk kez havalanırken, Yunan medyası Avrupa'nın en büyük hava tatbikatında savaş uçaklarının Lemnos'tan Meis ve Rodos'a kadar uçtuğunu yazdı.

22 Nisan'da sona erecek tatbikatta İsrail F-18'leri ilk kez havalanırken, Yunan medyası Avrupa'nın en büyük hava tatbikatında savaş uçaklarının Lemnos'tan Meis ve Rodos'a kadar uçtuğunu yazdı.

#8
Foto - Jetlerin Andravida hava üssünden iki bin kalkış yaptığını aktaran yerel medya, ABD, İsrail, Fransa, Birleşik Arap Emirlikleri, İspanya, Kanada ve Güney Kıbrıs savaş uçaklarının Ankara'ya mesaj verdiğini ileri sürdü.

Jetlerin Andravida hava üssünden iki bin kalkış yaptığını aktaran yerel medya, ABD, İsrail, Fransa, Birleşik Arap Emirlikleri, İspanya, Kanada ve Güney Kıbrıs savaş uçaklarının Ankara'ya mesaj verdiğini ileri sürdü.

#9
Foto - Fil yürüyüşü fotoğraflarını ve savaş uçaklarının kalkış görüntülerini sosyal medya hesaplarında paylaşan savunma muhabirleri ise, 'Hepsini yak', 'Gökyüzünde ateş', 'Gece hepsine izin verildi', 'Yasak kaçta başlar?' gibi mesajlar yazdı.

Fil yürüyüşü fotoğraflarını ve savaş uçaklarının kalkış görüntülerini sosyal medya hesaplarında paylaşan savunma muhabirleri ise, 'Hepsini yak', 'Gökyüzünde ateş', 'Gece hepsine izin verildi', 'Yasak kaçta başlar?' gibi mesajlar yazdı.

#10
Foto - Medyadaki haberlerde aynı anda havalanan 33 savaş uçağının, Ege Denizi'nin kuzeyindeki Semadirek'ten ana karaya en uzak ada olan Meis'e kadar geniş bir alanda seyrettiği belirtildi.

Medyadaki haberlerde aynı anda havalanan 33 savaş uçağının, Ege Denizi'nin kuzeyindeki Semadirek'ten ana karaya en uzak ada olan Meis'e kadar geniş bir alanda seyrettiği belirtildi.

#11
Foto - Yunanistan'ın INIOCHOS hava tatbikatında katılımcı yedi ülkenin yanı sıra Avusturya, Mısır, Ürdün, Romanya ve Slovenya gözlemci olarak yer alıyor.

Yunanistan'ın INIOCHOS hava tatbikatında katılımcı yedi ülkenin yanı sıra Avusturya, Mısır, Ürdün, Romanya ve Slovenya gözlemci olarak yer alıyor.

#12
Foto - Fransa'dan altısı yeni 18 Rafale jeti satın alan Yunanistan, Paris yönetiminden altı savaş uçağı daha istemeye hazırlanıyor. Yerel medyadaki haberlere göre, Atina siparişin yükseltilmesi halinde 800 milyon euro daha ödeme yapacak.

Fransa'dan altısı yeni 18 Rafale jeti satın alan Yunanistan, Paris yönetiminden altı savaş uçağı daha istemeye hazırlanıyor. Yerel medyadaki haberlere göre, Atina siparişin yükseltilmesi halinde 800 milyon euro daha ödeme yapacak.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23